Hata mı yaptım?

Hayır bana böyle bir şey demedi.Hatta tercihler başlamadan önce dedim ki uzağa gidersem görüşmek zor olur nişan düğün bişeyler yapalım dedim.Bana kısmet dedi.

Ya sizi gazlayip yanlis yonlendirmek istemem ama fikrimi yazmadan da gecemeyecegim. Bu adamdan bir halt olmaz kusura bakmayin. Boyle biri olsa olsa sizi ciktiginiz yolda yari yolda birakir. Ne demek kismet ya? Su lafa ben bile uyuz oldum siz hala hata mi yaptim diyorsunuz. Evlenmek isteyen erkegin kuracagi cumleler degil bunlar. Adamda bir netlik yok. Simdi dogu olunca ben de nisan yapariz diye dusunmustum diyor. Pasam sanki tek basina nisan yapacak bundan sizin haberiniz bile yok. Istanbuldaki fiyatlardan en ufak bir fikri bile yok. Seven adam sizin zor duruma dusmenizi istemez. Kosullara bagli, sartli sizinle bu yola girecek biri hic bu yola cikmasin daha iyi.

Son düzenleme:
Sevgiliniz o beğenmediği doğunun tırnağı bile etmez. Atamaların çoğu doğuya oluyor. Hoş, matematikte de en çok doğu açılıyor bunu muhtemelen biliyordur. Kardeşim üzülme belki burası senin için hayırlı olacak daha iyi biriyle karşılaşacaksın. Doğu'da genç ogretmenler olduğu için şanslısın. Arkadaş çevren epey geniş olacak. Sana iyi gelmesi dileğiyle.

Hayır bana böyle bir şey demedi.Hatta tercihler başlamadan önce dedim ki uzağa gidersem görüşmek zor olur nişan düğün bişeyler yapalım dedim.Bana kısmet dedi.

O zaman en doğrusunu yapmışsın konu sahibesi. Adam ölü taklidi yapmış, bu adama güvenip İstanbul asla yazmazdım. Boşver bu adamı engelle gitsin. Urfada daha iyisini bulmaya bak

Yarıyolda bırakılmış hissettim tam dediğiniz gibi tercihlerde yardım istedim yanaşmadı çok teşekkür ettin sağol diye laf çarptık yine yardım etmedi en sonunda kendim maddi gücüme en iyi gelen yeri yazdım.şimdi suçlu görüyor beni. Hiç demesem yapsam bu muameleyi görim herkes biliyor doğunun en çok açıldığını özene özene seçtim her okulu sınır olmamasına gelişmiş olmasına vs. Uçakla 550₺ye istanbuldayım daha yeni baktım bilet.sakinleşince biraz haklı olduğumu düşünmeye başladım açıkcası.

Çok güzel yerler bence hep güzel şeyler duydum ben

Ki hatay açıldı çok dazla.41 e kalmamak için garanti yerler yazdım

Çok güzel yerler bence hep güzel şeyler duydum ben
Urfa Siverekten pek memnun kalmayabilirsin ama başka çok güzel ilçeleri var, örneğin Halfeti. Mardin Antep Diyarbakır vs oralar yakın gidip gezersin. Mutfağını hiç demiyorum zaten. Şimdiden diyet listeni hazırla.

Valla panpa tek başına öğretmensin sen fabrikatör müsün ki neye güvenip İstanbula gideceksin ... kaldı ki adama nişan yapalım demişsin ölü taklidi yapmış sonra da ama niye yazmadınnnn Sana adam gibi sahip çıksaydı takardı bir yüzük, sonra da yaz İstanbulu orda beraber ev tutucaz derdi. Birini İstanbul gibi pahalı bir şehre ancak çağırırsın gel yanımda yaşa dersin. Sen İstanbulu yaz git diyemezsin , hele ki nikah nişan vb yoksa hiç hiç diyemezsin. Adam da diyememiş zaten kaypaklık yapıp kaçma peşindeymiş. Ciddiyim, engelle, gelecek planı yapmayan adamdan hiçbiiiiiiiiir b.k olmaz.

İstanbul'da öğretmenler kira ödeyemiyor. Konu sahibi bence o yönden şanslı. Üstelik Allah korusun deprem riski vs var. Depremi yaşamış biri olarak artık bunu da bence herkes göz önüne almalı. Eceli Allah bilir de tedbir bizden takdir Allah'tan.

Urfa gayet güzel bu arada, ben gayet modern bulmuştum üstelik insanlar çok güleç. Yemekler zaten her giden 5-10 kilo alıyor o yüzden şöyle bir 2-3 ay içinde yeni erkek bulmaya bak konu sahibesi Paran var, gençsin bolca ye gastronomi turu yap hayatın tadını çıkar.

Biraz degil tamamen haklisiniz. Hic kendinizi uzmeyin. Yeni yeriniz ve yeni goreviniz hayirli, ugurlu olsun. Ben olsam bu elemani postalardim ama siz bilirsiniz :)

Öncelikle hayırlı olsun tebrik ederim.
Uzaktan bir adamı tanıyamazsınız ilişki çok sağlıklı olmaz. İşsiz yazmışsınız kendisi de öğretmen mi mesleği nedir?
Bakın üzülmeyin sağlıklı düşünmeye çalışın kendisi tamamen bencil İstanbul isteyen kendisi çünkü İstanbul’a gelmek istiyor kendine göre planları. Nişan düğün konusunda kısmet diye cevap vermez. Tercih zamanı size bırakmaz oturur anlatır laf sokmadan anlatır der ki; bak yakın il yaz yakın olalım nişan düğün kolay olur der. Ay yok pek içime sinmedi. İlişkiniz biter umarım daha iyilerini bulursunuz.
Siz Akıllı mantıklı birine benziyorsunuz İstanbul’da birikim yapılmaz çok doğru. Maaş kalmıyor geçim çok zor.
Adama da yazmayın Bırakın kendi haline siz trip atıp tavır alın arkanızda olmadığı için ve onun gönlünü siz almayın o sizin gönlünüzü alsın. Daha iyilerini bulursunuz

Daha atamalar bugün oldu. Kız atandığına bile sevinememiş açtığı konuya bak. Üzüldüm gerçekten.

ben de bugün atananlardanım. 3 yıl ayrı kalmayı göze alan çok insan var. doğuya keyfinize gitmiyorsunuz. tabii ki para biriktirmek ve kendinizi deprem olmayan bir yere almak hakkınız. hatta isterse ortak bir gelecek hayaliniz varsa onu da yanınıza ya da 4 5 sene sonra baska bir yere cekebilirsiniz. ya da doguda para biriktirir evlenirsiniz 3 sene sonra istanbul a gidersiniz yani illa sorun cozulur. sadece bence ilişkinizde bazı sorunlar var gibi duruyor. bunun kararını birlikte alamadıysanız cidden sıkıntılar var ilişkinizde. bunu erkek arkadaşınızla konuşup çözün derim. bu hiç sağlıklı değil.

düşündüm de ayrılsanız daha iyi. en mutlu gününüzde bunu yapandan hayır gelmez.

Her şeyden önce atamanız hayırlı olsun

Ayrıldınız mı ayrılmadınız mı onu göremedim ama benim söyleyeceklerimin sonuçla alakası yok. Daha çok süreçle alakalı.

Sevgilinizden yardım talep ederek zaten bir adım atmış olan sizsiniz. Düğün nişan vs ortada bir şey yokken tabiki iki taraftan da net bir hareket beklemek doğru değil. Bir ilişkide kimse diğeri için kendini feda etmemeli. (Belki bazıları için bu cümlem saçma gelebilir feda etmek gerekmezse sevgi aşk nerede kaldı vs gibi gelebilecek yorumları es geçmek istiyorum. )

benim söylemek istediğim süreç açıkça şu: Eger bugün bu şekilde bir taviz verip onun istediği yeri yazsaydınız bir şekilde gecinirdiniz istanbulda ev arkadasi bulurdunuz bisr sey olurdu illa ama bu tavrını asla göremezdiniz. İleride oldu da iş ciddiye binde evlendiniz vs. Evlilikte bir sorun olduğunda bu şekilde davranıp sizi suçlu hissettirebilirdi ki evliyken böyle hissetmek sanırım en kötü hislerden biri.

Siz aslında bu süreçte onun karakterinin bir parçasını görmüş oldunuz.

İyi biter kötü biter bunu şu an hiç kimse söyleyemez.

Ama olur da bir yola çıkacak olursanız cebinizde onun karakterine ilişkin bir ipucu var cebinizde arada kendinize hatırlatarak adım atmak sizin için en iyisi

Kendince haklı sebepleri olabilir tabii ki ama siz de kendinizi düşünmek zorundasınız kimseden kimseye hayır yok zaten kendinizi garantiye almış oldunuz gerçekten aradaki bağ güçlüyse mesafeler bazen ekstra sorunlar çıkarabilir ama o şekilde de devam edilebilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…