Hata mı yaptım?

Ben katılıyorum bu yoruma, konu sahibesi başka bir yerde yaşayacak, yeni iş ortamı olacak her şeyden önce parası olacak .. yesin içsin, parasınıns efasını sürsün biraz sonra evlensin. İlk bulduğunla evlenmek bence de çok kötü bir fikir.

Işe başlayınca o yeni arkadaş ortamıyla, o yeni kendisiyle ilgilenen erkeklerle uğraşmaktan asıl ona zul gelmeye başlayacak bu kişiyle konuşmak.şimdi evde oturup duruyor, hayatında başka birşey yok.bu adama bel bağlamış doğal olarak.

Ayh herifcik hem işsiz hem yüzsüz! Dört yıllık sevgilisinin kararında yanındayım deyip destek olmak yerine şurası olsun dye buyurmuş. İstanbula atansanız o mu ödeyecekmiş kiranızı? Dünyadan haberi yok heralde erkek arkadaşınızın. Kısmet falan diye kendini naza çekmiş de merak etmeyin bu çulsuz atanmış kızı bulmuşken bırakmaz. Zamane erkekleri öyle çakal. Belki daha iyi imkanları olan yakınında birini bulursa o zaman vazgeçer o yüzden kapıyı aralık bırakmış. Bence siz ayrılın bu bencil adamdan. Atanmışken hayatın keyfini çıkarın. Şimdi oralarda hep genç öğretmenler olur ortam güzeldir. Bu adamın keyfinizi bozmasına izin vermeyin. Çok daha iyisini bulursunuz zaten

24 yasindaki bir erkek evet evlenmek istemeyebilir ama eğer İstanbula atanirsaniz kiralar malum elektrik su ısınma mutfak ulasım bir sürü masraf var nasıl geçineceksiniz?Adam tabiki ailesinin yanında hiçbir masrafı ödemiyor evden haberi yok üstüne ihtiyaçlarını ailesi karşılıyor. Kusura bakma ama sana göre bir eş adayı değil hem işsiz hem kararlarda yalnız birakiyor hem trip atıyor.Bende oda çalışıyor işini bırakıp gelemez diye düşündüm.Kacarak uzaklaş bence o kişiden kusura bakma düşüncem bu yönde.

Bahane bence.
Adam gerçekten nişan nikah düşünse yada gerçekten seni istese bu kadar bu işi sana bırakmaz.
Tercih yapılmış sonuç çıkmış sonrada beyfendi öyle olsaydı böyle olsaydı yapıyor.
Net olarak konuşssaymış.
Evlilik düşünüyorsanız başta bu tercih yapılmadan konuşulur.
Sen plan yapmışsın adam uyar sanmışsın .
Adam müdahale etmemiş bile .
Adam olursa olur olmazsa olmaz kafasında biri.
Mantık evliliği yapmak istiyor belli.
Bir erkek sevdiği kadına bu şekilde konuşmaz.

%1000000000000

Uyması gereken işsiz olan değil mi ?

Sevgiliniz yeni mezun sanırım iş bulamadigina göre, yaşı da küçük. Bence ciddi kararlar için çok erken. Henüz işi yok parası yok, çok büyük bir aşkı da yok. Yakına gelseniz muhtemelen devam ederdiniz neden olmasın derdi ama uzak mesafe ilişkisi hele Urfa çekecek kadar bir sevgi yokmuş aranızda. İki gün sonra ayrılırsanız laf etmeyin diye müdahale etmemiş. Kendiliğinden İstanbul yazsanız dediğim gibi bir sorun olana kadar devam eder sorun olunca ayrılır ya da iş oraya gelirse öyle evlenip devam etmiş olacaktınız.

Çocuğu da anlıyorum yani Urfaya gitmek istemiyor belli ki, ben mesela bir gün bile gitmek istemem hiç sevmiyorum orayı. Kimse için de gitmezdim. Ama siz de hakli olarak geçinme derdi istemiyorsunuz. Şu an ayrılıp gittiğiniz yerde daha kendinize denk kafanız uygun, çalışan olgun birisini zamanla bulmanız daha mantıklı olacaktır.

Hayır bana böyle bir şey demedi.Hatta tercihler başlamadan önce dedim ki uzağa gidersem görüşmek zor olur nişan düğün bişeyler yapalım dedim.Bana kısmet dedi.

Bunu diyen adamdan da...

Sonuç itibariyle pek çoğumuzun istediği bir şeyi, kpssyş kazanıp yerleşmişsiniz.
Bir arkadaş İstanbul gelseydi gitmezdim dedi mesela. Tek sebebi de maddi şartlar.
Sizin mesleğini en konforlu alanda yapmanız konusunda destekçi olmayan bir hayırlı olsunu çok gören birinden gelecek beklentiniz olmasın. En mutlu günleriniz hep böyle kursağınızda kalacak demek ki.

2019 mezunu

Siz İstanbul istememişsiniz, o da doğuya gelmek istememiş. Sevseydi her yere gelirdi diye bir şey yok. Hayat, burada söz edilen cümleler kadar kolay değil. Her iki taraf da kendi tercihini net dile getirmiş. Yani adam sevseydi her yere gelirdi diyenlere, o zaman kadın seviyorsa o da her yere giderdi diyebiliriz.

Adamın sizin tercihlerinize karışmamasında kötü bir niyet sezmedim ama sizinle evlilik düşünmediğini seziyorum. Ciddi bir konu hakkında konuşuyorsunuz, "kısmet" gibi kaçamak cevaplar veriyor. Bu şekil cevap veren biriyle bir yıl daha geçirmezdim şahsen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…