Hata mı yaptım?

Öğretmenlik mesleği ve doğuda yaşam hakkında bilgim yok fakat sevgilinizin tutumu bana itici geldi. Kocaman iş güç sahibi insansınız. Seçiminizi yargılaması beğenmemesi falan… şimdiden böyleyse ileride her adımınızı eleştirir bi kulp bulur.

Öncelikle hayırlı olsun atamanız . İstanbulda öğretmenim 16 yıldır ,ilk buraya atanmıştım hem birikim yaptım hem tek evde kaldım o zamanlar ist yaşanır bir yerdi . Şimdi ataşehirde 20 yıl üstü bir binada oturuyorum evim dökülüyor resmen, eski kiracı olduğum için benim biraz düşük ama bizim binada kira ortalama 25 bin mesela.Eşim özel sektörde olmasa o da öğretmen olsa hayatta ist yaşayamazdık . Ayrıca bir deprem korkusu sardı bizi burda . Fırsatım olsa da ben doğuya kaçabilsem diyorum .Siz yok ev arkadaşı bulurdunuz vs diye yazanlara da bakmayın kolay sanıyor herkes . Ulaşım ,yeme içme, market ,pazar her şey çok pahalı istanbulda, öğretmen maaşı ile yaşamak imkansız oldu . Eğer buraya gelseydiniz asla birikim yapmadan sadece kendi temel ihtiyaçlarınızı zor karşılardınız .

Hayırlı olsun hocam. İyi niyet sezemedim erkek arkadaşınız hakkında. Atanamayan bir arkadaşımda atandı bu atamada çok sevindim. Elimden geldiğince de yardımcı oldum. Urfa istanbuldan kolay diyemem. Genel olarak öğrenci profili düşük ve çok sıcak bir il. Dört yıl sonra da bir çok ile gidebilirsiniz.

Hayır bana böyle bir şey demedi.Hatta tercihler başlamadan önce dedim ki uzağa gidersem görüşmek zor olur nişan düğün bişeyler yapalım dedim.Bana kısmet dedi.
Adamın bu ilişkiyi yürütmeye gönlü yokmuş.Sizin tayin doğuya çıkıp,mesafe uzayınca yaza nişan yapardık diye mabadindan uydurmuş işte.Vicdan yapmayın bu işleri bildiği halde son ana kadar kulak üstü yatmayı tercih etmiş Yani sizle de olur sizsizde olur.Adamin çokta umrunda değil

Sizde adamda gelecek görmemişsiniz içten içe hayatınızı yönlendirmiş içten içe kendi geleceğiniz için karar vermişsiniz hayırlı olsun
Çook sevseniz ist çorlu yakın mesafe ama ilişkinizde gelecek görmemiş mantık aşktan baskın çıkmış 4 sene yeter bir adam adım atmıyorsa hayatınızı sürekli ertelemeyin

Hayır çıkarmadım ben şöyle düşündğm şuan çalışmıyor. 1 yıl iş bulmayla uğraşsa bir yıl tanışma nişan derken zaman geçecek diye düşünmüştüm. Yardım et bana beraber yapalım dedim.uzak olursa nişan düğün yapmamız gerekir dedim. Yanaşmadı.
Ben o da öğretmen sandım. İşi de yokmuş. İstese o sizin yanınıza gelebilir. Çok düşünmeyin. Gül gibi mesleğiniz var. Heralde önceliğiniz işiniz olacaktı. Hayatta kimseye kendinizden fazla değer vermeyin. O sizi düşünse böyle tepki vermezdi. Nitelikli biri mi? Ne okudu?

Ben anlamadım aranızdaki iletişimsizliği. O doğu istemiyor, olabilir gayet. Siz İstanbul istemiyorsunuz çok pahalı bir şehir bu da anlaşılır bir durum. Ee neden oturup bi değerlendirme yapıp beraber şehir seçip tercih yapmadınız? İstanbul olmaz da atıyorum ikiniz İzmir veya Bursa gibi bir şehirde anlaşabilirdiniz. Her şeyi açık açık konuşamıyor musunuz sevgilinizle?
Bu arada nedense adam pek sizi umursamıyor gibi geldi bana. O kadar fikir sormanıza rağmen yardım etmemiş, uzaklığı bahane ederek ilişkinin ciddileşmesinden pek yana olmamış. Öğretmenlerin tatili daha fazla sonuçta rahatça nişan olayını da yapardınız, bol bol da görüşürdünüz. 3 yılda dişinizi sıkar atama ister evlenirdiniz. Gönlü olan her halükarda orta yolu bulur. Bu adamdan olmaz. Mutluluğunuzu bile kursağınızda bırakmış.

Neye yardım edecekki? Siz bir yer konusunda karar vermişsiniz. Buna müdahale etseydi bu sefer de "onun istediği yeri yazmamı istiyor" diye aranızda problem olacaktı.

Eğer hayattaki tercihleriniz, istekleriniz uyumlu değilse yapacak bir şey yok. Adam kendisini net şekilde ifade etmiş. Yalan söylememiş
Ya bir de burda adamı suçluyorlar yok sevseydi gelirdi vs diye. Konu sahibi sevseydi adamın istediği yeri yazardı diyelim o zaman.
Ne alaka anlamıyorum ki. Adam gayet dürüst davranmış ve içinden geçenleri söylemiş.
Çifte standardına bayılıyorum bu forumun.

Ben anlamadım aranızdaki iletişimsizliği. O doğu istemiyor, olabilir gayet. Siz İstanbul istemiyorsunuz çok pahalı bir şehir bu da anlaşılır bir durum. Ee neden oturup bi değerlendirme yapıp beraber şehir seçip tercih yapmadınız? İstanbul olmaz da atıyorum ikiniz İzmir veya Bursa gibi bir şehirde anlaşabilirdiniz. Her şeyi açık açık konuşamıyor musunuz sevgilinizle?
Bu arada nedense adam pek sizi umursamıyor gibi geldi bana. O kadar fikir sormanıza rağmen yardım etmemiş, uzaklığı bahane ederek ilişkinin ciddileşmesinden pek yana olmamış. Öğretmenlerin tatili daha fazla sonuçta rahatça nişan olayını da yapardınız, bol bol da görüşürdünüz. 3 yılda dişinizi sıkar atama ister evlenirdiniz. Gönlü olan her halükarda orta yolu bulur. Bu adamdan olmaz. Mutluluğunuzu bile kursağınızda bırakmış.
Şark görevinde İzmir, Bursa vs. birçok il yok. İstanbul'un bazı ilçeleri ve doğu var genelde.

Şark görevinde İzmir, Bursa vs. birçok il yok. İstanbul'un bazı ilçeleri ve doğu var genelde.
Bu illerde de doğu görevi sayılacak hiç okul, ilçe yok mu? Bi doğu bir de İstanbul yoktur batı tarafında herhalde. Bu şehirleri örnek olarak vermiştim.

Adama da çok kızamıyorum ama denk değişmişsiniz demek ki,salın gitsin.Bence çok mantıklı bir karar vermişsiniz,İstanbul artık yaşanacak bir yer olmaktan çıktı.Hiç üzülmeyin,gencecik insansınız.Birikim yapacak fırsatınız da var,yaşınız genç bol bol gezin eğlenin.Urfa mutfağı desen ayrı bir boyut.Çok güzel yerdir diye tahmin ediyorum.Hakkinizda hayırlısı olsun🙏.

Hayırlı olsun öncelikle. Tercih yaparken mantıklı davranmamışsınız üzgünüm. Doğuda hayat, kiralar, pahalılık İstanbul’la yarışıyor onu söyleyeyim. Üstelik kültürel, sosyal olarak da çok zorlanırsınız. Sık sık gidip gelemezsiniz. Uçak biletleri de giderek daha pahalı hâle geliyor. Biz böyle harita açılmadı atanırken. Açılsaydı gözümü zerre kırpmaz Batı yazardım. Üstelik hizmet puanı da alamadığımız için çalışırken geri il dışı ile tayın olmak çok zor..

Hayirli olsun atamaniz,hiç pişman olmayacaksınız.Zaten erkek arkadaşınız sizi o kadar önemsiyor olsaydı,uzak yakın takılmaz gelecekle ilgili planlarına devam ederdi.Siz kendi hayatınıza bakın onun da yolu açık olsun..

Seven insan her yerde sever, istanbulda olunca sevecek ama urfada olunca sevemeyecek öyle mi, aklını başına al ayrıl derim.

Kızlar merhaba.Ben matematik öğretmeniyim. 4 yıllık bir ilişkim vardı.Ben Balıkesir’deyim o Çorlu’da uzun zamandır da mesafeden ilişki yürütüyoruz.Bugün atandım.Şanlıurfa Siverek’e. Tercihlerde yardım etmedi.Doğu yazacağımı biliyordu. Doğuya gitmemi istemiyordu önyargısı var.Ben de İstanbul yazmak istemedim pahalılık ve deprem riskinden dolayı.Tercihlerde yardım etmemesi çok kırdı.Sonuçlar açıklanınca da söylediğimde hevesim kursağımda kaldı.Urfada yapamayacağımızı vs ima etti.5 yıl zorunlu hizmet görevim var ama eş durumundan 3 yılda falan tayin isteyebiliyorum. Yanımda olmasını bekledim.Gelirim evleniriz orda yaşarız gibi.Dediği şey ben bu yaz nişan yaparız diye düşünüyordum yakına gelseydin.Doğuda seni ne cezbetti. Böyle şeyler söyledi.Ben İstanbul yazmayarak mesafeyi arttırarak hata mı ettim?
Gelecek planınız varsa konuşarak birlikte bir karar vermeliydiniz. Zaten uzaktan ilişki yürütüyormuşsunuz, şimdi daha da uzağa gitmişsiniz. Ne iş yapıyor erlkek arkadaşınız? Oraya nasıl taşınıp çalışacak?

Kızlar merhaba.Ben matematik öğretmeniyim. 4 yıllık bir ilişkim vardı.Ben Balıkesir’deyim o Çorlu’da uzun zamandır da mesafeden ilişki yürütüyoruz.Bugün atandım.Şanlıurfa Siverek’e. Tercihlerde yardım etmedi.Doğu yazacağımı biliyordu. Doğuya gitmemi istemiyordu önyargısı var.Ben de İstanbul yazmak istemedim pahalılık ve deprem riskinden dolayı.Tercihlerde yardım etmemesi çok kırdı.Sonuçlar açıklanınca da söylediğimde hevesim kursağımda kaldı.Urfada yapamayacağımızı vs ima etti.5 yıl zorunlu hizmet görevim var ama eş durumundan 3 yılda falan tayin isteyebiliyorum. Yanımda olmasını bekledim.Gelirim evleniriz orda yaşarız gibi.Dediği şey ben bu yaz nişan yaparız diye düşünüyordum yakına gelseydin.Doğuda seni ne cezbetti. Böyle şeyler söyledi.Ben İstanbul yazmayarak mesafeyi arttırarak hata mı ettim?
Kırılmakta haklısınız ama 3 senede adam gibi bir ilişkinin yürüyebileceğine ben de inanmıyorum.koskoca 3 sene.kimbilir neler yaşanacak.insanın kendisi bile na kadar çok değişiyor.sen değişeceksin, o değişecek.gözden ırak olan gönülden ırak olacak.ohooo. adamcağız gereksiz olumlama yapmak yerine gerçekçi davranmış.olmayacak duaya amin demeyeyim demiş.istanbul yazsan olur muydu bilmem ama.bu kadar süre bekleeyeceğini erkek arkadaşın itiraf etmiş zaten.ki bence de öyle.ferhatla şirin misiniz sanki ? Dünyaya bir defa geliyoruz.birini 3 sene beklemek için çok kısa bence.bu arada iş hayatında siz birini bulacaksınız belki.şimdi etrafınızda kimsecikler yok ki.adama kirıldın belki kendin cayacaktın zamanla.sen ona kazık atacaktın.

Gelecek planınız varsa konuşarak birlikte bir karar vermeliydiniz. Zaten uzaktan ilişki yürütüyormuşsunuz, şimdi daha da uzağa gitmişsiniz. Ne iş yapıyor erlkek arkadaşınız? Oraya nasıl taşınıp çalışacak?

Valla panpa ortada adma tarafından bir gelecek planı yok ki, konu sahibesi gelecek planımız var mı demiş adam da kısmet demiş :KK51: Adamdan net bir şey yok, zaten adamın işi gücü de yokmuş bu adama bel bağlanıp hayat planı yapılmaz. Konu sahibesi en doğrusunu yapmış.

Hayır bana böyle bir şey demedi.Hatta tercihler başlamadan önce dedim ki uzağa gidersem görüşmek zor olur nişan düğün bişeyler yapalım dedim.Bana kısmet dedi.
Siz de bence bu gencecik yaşınızda bu evlilik muhabbetlerine kendinizi fazla kaptırmayın.adam bence doğrusunu yapmiş.dur ya.daha görüp geçirme yılların.kendi hayatına da yazık.konuda haklı olsan bile ben 30 yaşından önce evlenilmesine şaşırıyorum.gerek var mı şimdi ? Kimse de vazgeçilemeyecek kadar âşık maşuk değil.ferişahı gelse 60 günde unutuyor.dur bakalım daha işe başlayıp, 2 insan yuzü görmemişsin.belki daha kimlerle sevgili olacaksın.bu yaşta evlenmek yazık günah zaten.adam sana iyilik ediyor aslında.zaten bol bol sikılacan yıllarca aynı adamla

X