Hastanede yaşadığımız mağduriyet.

üniversite hastanesinde
Biz de şehir Hastanesi'nde yasadik eşim eli ile ilgili küçük bir operasyon gecirecekti doktor dedi ki o bölgeyi alıp patalojiye gondericem temiz çıkar büyük ihtimalle ama yine de bakalım tamam dedik sabah 7 de burda olun dedi gittik öğleden sonra 3 te aldılar ameliyathaneye ve eşimi orda 1.5 saat bekletip sıra.size gelmedi deyip öylece cikarttilar biz de kalakaldık
Size tavsiyem zaten hep yazilmis ama peşini bırakmayın elinizden ne gelirse yapın küçücük çocuk benim eşim yetiskin adam o dahi dediğiniz gibi akşama kadar aç susuz öylece bekledi kaldı ki çocuk bu çok çok geçmiş olsun umarım bir yaptirim uygulanır.

Biz de şehir Hastanesi'nde yasadik eşim eli ile ilgili küçük bir operasyon gecirecekti doktor dedi ki o bölgeyi alıp patalojiye gondericem temiz çıkar büyük ihtimalle ama yine de bakalım tamam dedik sabah 7 de burda olun dedi gittik öğleden sonra 3 te aldılar ameliyathaneye ve eşimi orda 1.5 saat bekletip sıra.size gelmedi deyip öylece cikarttilar biz de kalakaldık
Size tavsiyem zaten hep yazilmis ama peşini bırakmayın elinizden ne gelirse yapın küçücük çocuk benim eşim yetiskin adam o dahi dediğiniz gibi akşama kadar aç susuz öylece bekledi kaldı ki çocuk bu çok çok geçmiş olsun umarım bir yaptirim uygulanır.

Teşekkür ederim. Sizede geçmiş olsun. Boyle bir travma yaşattığım için cocuguma çok pişmanım. Keşke bu kadar irdelemeseydim adanada en iyi doktora götürmeme rağmen hala üzerine gitmem hep benim hatam. Dün gece belki 10 defa uykusunda ağladı hep hayır diye sayikladi ,sabah uyandı çocuk hastaneye gideceğiz diyor 😔 Orada büyük bir iletisimsizlik vardı kimsenin kimseden haberi yok maalesef.

evet bunu başkası yazmış olsa bende neden yapmadin derdim ama inanın olayın içinde olunca mı öyle oldu bilmiyorum normalde asla sessiz kalmam ama hiç birsey yapamadım. Bir kaç saat bekledikten sonra alıp gitmediğime çok pişmanım. işlemin yarım olduğunu görünce ve biyopsi alınmadığını öğrenince direk bashekime çıkmadığınma çok pişmanım nasil böyle sessiz kaldım diye kendi kendimi yiyorum.
Bir de böyle şeylerde hemen ameliyat vs dendiğinde bir kaç doktora daha gitmekte fayda var. Üzerinden ne kadar geçti?

Bir de böyle şeylerde hemen ameliyat vs dendiğinde bir kaç doktora daha gitmekte fayda var. Üzerinden ne kadar geçti?

Diğer doktor 2 yaş altındaki çocuklarda olur kendiliğinden gecer dedi ilac bile vermedi. Bu doktor da bulaşıcı ve ilaçla geçer dedi ama emin olmak için biyopsi dedi. Pazartesi günü pldu işlemi.

Kıyamam çok geçmiş olsun
Olur öyle bazen insanın basireti bağlanır sesi çıkmaz
Yine de hakkınızı arayın
Allah kalıcı şifalar versin amin

Üniversite hastaneleri genelde böyle zaten ilk muayeneyi özelden randevu almadı iseniz asistanlar yapıyor onlarda sürekli rotasyon halinde bölümleri dolaşıyorlar. Ameliyatlarda ufak operasyonlara asistanlar giriyor çoğunlukla. Hastanenin şikayet maili falan vardır oraya da Cimer'e de elinizdeki belgelerle ve açıklayıcı şekilde şikayetinizi iletin.
Hastane doktordan savunma ister ama oradan pek bir şey çıkmaz farklı bir durumdan bende bir doktoru şikayet etmiştim. Sonuç alamadım.
Cimer den belki bir sonuç alabilirsiniz.
Kolay gelsin

Üniversite hastanesi Cimer'e şikayet ediliyor. Bir şikayetimden sonuç almıştım ama birini etmedim, edemedim asistanı başı belaya girer diye.

Bir ameliyatında prof. Girdi laporoslopiydi. Dalağımı yaralamış ve sonrasını asistanları devretmiş. İlk zaman bir problem olmadı ama 3 ay içerisinde ben de yüksek ateş, sıtma olmaya başladı. Haziran ayında yorganla yatıyordum. (Ateşten üşüme) karın ağrılarım,nefes alamama eşlik edince doktor doktor gezdik. Önce bulamadılar en son yine üniversite hastanesinde ultrason pankreas sıvı tespit ettiler (mayi mi nedir? İsmini tam hatırlamadım) Bütün karın bölgem, akciğerim dahi şu toplamış.

Beni hemen yoğun bakıma aldılar. (Enfeksiyon bölümü) Sonra servis. Bu esnada canlı canlı ciğerime girilip şu çektiler, antibiyotik tedavisi hele o kan gazına bakma aşamaları resmen işkenceydi.

Daha önce ameliyat olduğum Dr. Da geliyordu ve neden söylemedi bize. Bir asistanını görevlendirmişti. Kız ilgileniyordu. Sonra deliriuma girmişim. Eşimin üzerinde tshirt neden sarı diye eşimi, gelen hemşireleri farklı suretle görüp öldürmek istedim. Asistan bunlara hep şahit oldu. (Yüksek doz antibiyotik ve acılarım dinsin diye anestezi iğneler yaptı dediler)

En son serviste bağıra çağıra çocuklarım için ağlarken, asistan yine geldi ve "Senin çocukların mi var? " dedi. Evet dedim. Bunlara dayanamıyorum, çocuklarım Küçük göremiyorum dedim. Kızın gözü doldu ve "Sizin ameliyatınızda ben de vardım. Dalağınız yaralandı öylece kapattırdı. Çok kez söylemek istedim ama hocamız tehdit etti hepimizi. Bu hastahaneden çıkın ama lütfen söylemeyin kimseye benim başımı yakar" dedi.

Beni öldürmeye teşebbüs eden bir doktoru o kızcağız yüzüne şikayet edemedim. Şu an medyatik olmuş sayfalarına girip, bütün hastalarına anlatmayı çok isterdim. Allah onun belasını versin.

Her meslek gurubunun çürük elması var. Ben kızı korumak adına sustum ama lütfen siz susmayın. Evladıma yapılsa susmazdım kesinlikle.

X