Aile Planlaması Hap kullanıp kolestrolü yüksek olan var mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

prensesi

tocasının pamuk prensesii
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2009
1.304
3
slm kızlar ben 2 yıla yakındır yasmin kullanıyorum kan tahlillerimde kolestrolüm çok yüksek çıkıyor dahiliye doktoru ilacı kullanma bir süre dedi bu ay bırakıcam ama kadın doğumcuda kolestrolü yükseltmez diyor ailede kolestrol hastası var buna bağlıyor aranızda hap kullanıp kolestrolü yüksek olan var mı?merak ediyorum ne yapmalıyım

merhaba a.s.
bi arkadasımda yasminden senın durumunda suan doktoru acilen bıraktırdı hapı suan esı korunuyor...
sureklı kol uyusmasından ve bas agrısından gıtmıstı doktora..
o hap kanda pıhtılasma yapmıs canım...
bunyeden bunyeye fark var işte...
bence hemen hapı bırak ve kadın dogum doktorunu degıstır.. gecmıs olsun :)

saol cnm hapı bırakcam zaten 2 ayda diyet yapıcam bakalım düşcek mi ?
ırsi bi hastalık oludğu için bu yaşta kolestrol hastası olmak istemiorum inş. haptan dolayıdır herşey eyvahedigeldismile

Aaa kolesterolü bilmem de kol uyuşması bende de var :1no2:

kızlar ilacı bırakalı nerdeyse 3 ay olacak ama kolestrolüm hala yüksek

ben de yasmin kullanıyorum ve kolestrolüm yüksek çıktı yarın doktora gidicem bakalım ne dicek?

bende 1.5 sene kullandım yasmin'i..3 aydır bıraktım,3 ay önce tahlil yaptırdığımda kollestrol ve tligiriseridim yüksek çıktı..internette okumuştum bende doğum kontrol hapları tligiriserid i yükseltiyormuş..bu ayın sonunda tahlil yaptırıcam bir daha bakalım ilacı bırakınca değişmiş mi?

evet cnm sanırım yükseltiyo ben 5 aydır hap kullanmıorum önümüzdeki ay tekrar tahlil yaptırcam düşer inş.3 ay da düşmemişti bnm hapın vücuttan tamamen atılımı geç oluyormuş

yaşım 25, 39 kıloyum duzenlı yuruyus yaparım buna ragmen ırsi bır kollestrol bendede var ve kotu (ldl) kolestrolum oldukca yuksek buna ragmen 2 senedır düzenli kontrol hapı kullanıyorum değerlerimde extra bır artış olmadı hapa başlayınca. başlamadan once neyse sımdıde o
tabı her bunye farklılık gosterdıgı ıcın hapa devam yada tamam olayına doktorlarımız karar vermelı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…