Aile Planlaması Hanımlar spiral taktırmayı düşünüyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Spiral kullanıp gebe kalan arkadaşlar.
Acaba hormonlu spiralden mi yoksa bakır spiralden mi kullanırken hamilelik oldu acaba. Bugün doktorum aşırı regl olduğum için hormonlu spiral önerdi.5 yıl kullanılabiliyormuş.Özelde mi taktırdınız,devlette mi?Deneyim ve tecrübe lütfen.Bir de cesaretimi artıracak bir yöntem biliyor musunuz?🤣
Cesaret arttırıcı yöntem spiral i takiyorsun hem hap kullanıyorsun hem condom birinden kaçarsa birine takılır :KK70:

Cesaret arttırıcı yöntem spiral i takiyorsun hem hap kullanıyorsun hem condom birinden kaçarsa birine takılır :KK70:
Condom ile 15 yıldır korunuyorum.iki çocuğum var. Condom takmadığım gün hamile kalabilmek gibi üstün yeteneklerim var. 😁
Düşünsenize,adam ömrünü condomla geçirdi. 🤣Hem reglim azalıp düzene girsin,hem de eşime bir jest olsun istiyorum.
Biraz da ben omuzlayayım o sorumluluğu.

Özelde taktırın mümkünse bakır olsun
İlk taktırdığımda 5 yıl beklemeden kontrollerde gittim, bir ara çıkartıp dinlendirmeye dahi aldım rahimi o esnada prezervatif kullandım yaklaşık 6 ay kadar sonra tekrar özelde taktırdım, devlette taktırmayın ucuz Çin malı kullanıyorlar bu şekilde rahimi tümden aldıran olmuş bu kalitesiz spirallerden dolayı, 2 taktırmamdan sonra 10 yıl kaldı, korkarak özel hastaneye gittim çıkartılması için doktor dedi ki ucunda ipi yoksa sana kürtaj yapmak zorundayım deyince acaip korktum artık menopoza girmiştim ve bu spiralli çıkartmak zorundaydım, neyse kadın doktor dedi ki spiralin kaliteliymiş ipi ucunda, hemencik çıkarttı, bende derin nefes aldım

Condom ile 15 yıldır korunuyorum.iki çocuğum var. Condom takmadığım gün hamile kalabilmek gibi üstün yeteneklerim var. 😁
Düşünsenize,adam ömrünü condomla geçirdi. 🤣Hem reglim azalıp düzene girsin,hem de eşime bir jest olsun istiyorum.
Bende condomcuyum şükür basima bir aksilik gelmedi eşim bu aralar bıktım desede başka çare bulamıyorum hapi da o istemiyor sana zararı olur diyor kondomla yola devam :halay:

Condomu ben de hic sevmiyorum.
Isin dogalligini bozuyu 😁
Hormon yukleyemem kendime, spiral taktirmam.
En guzeli korunmamak😍😅
Isi sakasi stresli is bu korunma yontemine karar verme isi
Biraz da ben omuzlayayım o sorumluluğu.

X