Aile Planlaması Hanımlar spiral taktırmayı düşünüyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Şu emzirme olayı bitince ayrıca hap da kullanayım bari herkesin spiralle hamile kalan tanıdığı varmış yaa
Normalde eşim korunuyor ama bende taktırmak istiyorum gene eşim korunmaya devam edicek tabi sadece 2li koruma istiyorum :KK53::deli: sağ.ocağına gittim hiç doğurmadığımdan ilk önce ultrason olması lazımmış rahmi görmelilermiş hastaneye git dedi 😏
He ayrıca hormonlu taktırıcama iğne yaptırırım daha iyi hormonluları kimse önermiyor

Ben de spiral taktırayım diyordum ama yorumlardan sonra kafam karıştı ya
Eeee hap da kullanamıyorum yan etkisi çok fazla oluyor
Prezervatif desen eşim istemez offfff nasıl olacak bu korunma işi
Aylık iğne dediğinizi araştırayım bi de

Normalde eşim korunuyor ama bende taktırmak istiyorum gene eşim korunmaya devam edicek tabi sadece 2li koruma istiyorum :KK53::deli: sağ.ocağına gittim hiç doğurmadığımdan ilk önce ultrason olması lazımmış rahmi görmelilermiş hastaneye git dedi 😏
He ayrıca hormonlu taktırıcama iğne yaptırırım daha iyi hormonluları kimse önermiyor
nasil yani hic cocuk düsünmüyormusunuz. 2 kez korunmakta nedir:)

Spiral en garanti korunma yöntemi,çünkü nasıl korunucaz hamile kalırmıyım vs.korkusu yok.Bana göre dez avantajı vajinal mantarın sürekli tekrarlıyor oluşu ki doktora göre alakası yok ancak benim tekrarlayan mantarımın sorumlusunun spiral olduğunu düşünüyorum.Sürekli bir kaşınma artan akıntı,sonra ilaç kullanıyorum krem sürüyorum geçiyo bir iki hafta sonra hadiii bi daha aynı kısır döngü.Bıktım resmen!!
Ayni sorunu yasadim die sizi alintiladim konu sahibine de yazmis olayim

Bende ilk basta cok memnundum hormonluydu benimkisi adetlerimi duzene soktu die cok mutlu olmustum hatta ama hem kanamalarim artmisti hem sizinkisi gibi surekli tekrarlayan mantar olmustu kroniklesen arti adet dönemi sinir krizlerine giriyordum hormonlu olusu ostrojen seviyesini yukseltmesi sebebiyle sanirim aşırı bas agrilarim oluyordu bir de o dönem. Ilk basta surekli lekelenme oluyordu ilac kullanmıştım gecmisti ama 2 sene kullandim yine basladi lekelenme vs kontrole gittim enfekte olmus dedi dr ve cikartti cok rahatladim

Ama bana kalan bas agrisi ve adet donemi sinir harbi bakirini bilemem ama hormonlusu mahvetti beni belki benim bunyeden belki çoğu kisi yasiyor bilemeyecegim

Şimdi netten araştırdım aylık iğne sütün kalitesini etkilermiş ve süte geçermiş
Ama 3 aylık iğneyi emziren anneler de kullanabiliyormuş
Ama tabii yine de doktora danışmak gerek
Ben emziriyorum ve 3aylık iğne vuruluyorum. Hiç yan etkisini görmedim. Çok rahat. Zaten emzirenler için 3aylık yapılıyor. Sağlık ocağında oluyorum

Valla arkadaşlar kafanız karışmasın en garantili yöntem her ne kadar millet hamile kalındığını söylese de (hiç bir yöntem %100 korumaz ayrıca eşiniz de geri çekilme yöntemini uygulayacak tabikiii) kesinlikle spiral.Benim adetime etkisi sadece adet süremi 3 haftaya indirdi yani 3 haftada bir adet oluyorum kanama süren artmadı 3. Güne çok azalıyor ancak dediğim gibi şu mantar belası beni mahvetti ne yapacağımı şaşırdım ki denemediğim yöntem kalmadı.Sürekli bir vajinal kaşıntı ve akıntı hali kafayı yicem artık.

Valla arkadaşlar kafanız karışmasın en garantili yöntem her ne kadar millet hamile kalındığını söylese de (hiç bir yöntem %100 korumaz ayrıca eşiniz de geri çekilme yöntemini uygulayacak tabikiii) kesinlikle spiral.Benim adetime etkisi sadece adet süremi 3 haftaya indirdi yani 3 haftada bir adet oluyorum kanama süren artmadı 3. Güne çok azalıyor ancak dediğim gibi şu mantar belası beni mahvetti ne yapacağımı şaşırdım ki denemediğim yöntem kalmadı.Sürekli bir vajinal kaşıntı ve akıntı hali kafayı yicem artık.
Ben o mantarı hafta bir içilen 2 adet haplar varya onunla hallediyorum 2 sefer ciddi oldu 2sinde de bunla geçti :KK66:

X