Aile Planlaması Hanımlar spiral taktırmayı düşünüyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
spirelle hamile kalan en az 5 kişiye denk geldim sadece çevremden.biri yendem , dayımın eşi.hamile kaldı spiralliyken çocuk büyüdü , ekstra kontrollü bir şekilde tabi.8 aylık hamileyken iki kontrol arası bir gün fenalaştı, elleri ayakları şişti dudakları morardı (aniden değil geceden sabaha ama) meğer spiral çocuğun boğazına takılmış boğmuş ve ölü bebekten yengem de zehirlenmeye başlamış.spirali hiç tavsiye etmiyorum bu canlı örneklerden sonra.zaten yerleştirilmesi bile apayrı bir sorun.
tamamda madem hamile o spiral zaten alinmaliydi ne bicim doktoru var

spirelle hamile kalan en az 5 kişiye denk geldim sadece çevremden.biri yendem , dayımın eşi.hamile kaldı spiralliyken çocuk büyüdü , ekstra kontrollü bir şekilde tabi.8 aylık hamileyken iki kontrol arası bir gün fenalaştı, elleri ayakları şişti dudakları morardı (aniden değil geceden sabaha ama) meğer spiral çocuğun boğazına takılmış boğmuş ve ölü bebekten yengem de zehirlenmeye başlamış.spirali hiç tavsiye etmiyorum bu canlı örneklerden sonra.zaten yerleştirilmesi bile apayrı bir sorun.
Çok şaşırdım, ilerde spiral taktırma ihtimalim vardı bu örnek üzerine asla spiral yöntemini kullanmam çok üzüldüm yengeniz ve bebeği için. :KK43:

Ben bakir spiral taktirmistim kanamadan gebercem sandim cikarttirdim bi kac hafta icinde kanamam hic durmadi.. nornalde 7-8 gun adet olurum. 1 ay boyunca kansiz gunum gecmedi hoop tekrar adet oldum.. cikarttirinca karnim bile rahatlamisti.

Taktiracaksan mirena taktirmak daha mantikli. Bakir olan kanamayi arttirirken mirena azaltiyor ya da kanama olmuyo

Buarada bakir spiralle hamile kalani cok duydum
Ilk defa duydum mirenayi. Korkumdan spiral taktiramamistim. Sansiz bi insanim kesin basima bisey gelir diye

Çok şaşırdım, ilerde spiral taktırma ihtimalim vardı bu örnek üzerine asla spiral yöntemini kullanmam çok üzüldüm yengeniz ve bebeği için. :KK43:
çok teşekkürler.sonra tüplerini bağlattı yengem bir daha çocuk düşünmediği için. :KK43: gerçekten sırf bu forumda bile spiralle hamilelik çok yaygın.çok iyi araştırın.

Ben hormonlu diye taktirmadim onu ama hap kullanacaksan mirena daha mantikli daha az hormon varmis icinde. Bende bakir taktirdim iste kanama sobrasi enfeksyon filan : (
Kanamam zaten fazla. Bakir olani taktirsam ne olurdu Allah bilir. Simdi mirenayi arastirdim da dezavantajlarindan biri dis gebelik olmasiymis. rahime inmiyor yumurta ama sperm mirenayi gecip yumurtanin rahime indigi kanalda olusuyormus gebelik. Ve bir kisi zaten kolay hamile kalabiliyorsa boyle bir sıkıntida varmis

Kanamam zaten fazla. Bakir olani taktirsam ne olurdu Allah bilir. Simdi mirenayi arastirdim da dezavantajlarindan biri dis gebelik olmasiymis. rahime inmiyor yumurta ama sperm mirenayi gecip yumurtanin rahime indigi kanalda olusuyormus gebelik. Ve bir kisi zaten kolay hamile kalabiliyorsa boyle bir sıkıntida varmis
Benim tanidiklarimda bakirka gebe kalan cok mirena ile yok. Hepsi ayri dert

çok teşekkürler.sonra tüplerini bağlattı yengem bir daha çocuk düşünmediği için. :KK43: gerçekten sırf bu forumda bile spiralle hamilelik çok yaygın.çok iyi araştırın.
Şuan 1 çocuğum var 2.den sonra hormonlu spiral taktırayım diyodum tüpleri bağlama ihtimalini de düşünüyodum ama bağlattıktan sonra ola ki 3. Çocuk isteriz hayat bu hastalık var sağlık var belli olmaz ne olacağı diye ona da yanaşmıyodum. Tüpler bağlanıp açıldıktan sonra hamile kalmak çok zor tüp bebekle bi ihtimal hamile kalınabiliyor. Korunma işi zor ya uzun yıllar prezervatif ile korunacağım muhtemelen bakalım :)

X