Hanımlar niye gebe kalamıyoruz😂 gelin az dertleşelim

Ben de bıktım bu pcostan. Ben de adet düzensizliği var. Vitamin kullandım 3 ay o düzene soktu 3aydır düzenli denebilir 35günde bir adet oluyorum. Doktora gittiğimde hemen tüp bebeğe yönlendiriyolar niye kimse çatlama iğnesi aşılama vs demiyo bilmiyorum sizinde öyle miydi? Devlete hiç gitmedim

Selaaammm. 1 senedir korunmasız ilişki yaş 29.
(Biliyorum bu arada yıllardır deneyenler var bu ne ki diyenler olacaktır ama işte herkes kendi yaşadığını biliyor 🫠gönlünüzce olsun inş)
Çook kısa özet geçicem pcos görünümü var dendi amh 4,66
eşimde sorun yok hsgde sorun yok
Şubatta femara+ovitrelle ilişki ile denendi olmadııı. Sonra da biraz saldım ben, hastaneye gitmek istemedim. 1 kez ovulasyon testi denedim o da olmadı. Şimdi bugün benim adetimin 3.günü. Belki garip gelebilir ama bir yanım yarın hastaneye git tekrar bakılsın diyor (muhtemelen bu kez aşılama diyecek) bir yanım da biraz akışına bırak diyor..araftayım. Sizde de olmuş muydu şey hissi “ben niye bi anda gebe olduğumu öğrenip eşime sürpriz yapamıyorum da böyle hastane hastane gezip eşimle tüm süreci açık açık yaşıyorum” düşüncesi 🥲 eşim dün sordu sen gitmicek misin doktora diye, bayramdı tatildi derken çok önemsememiştik. Ama adetliyken gidildiğini biliyor artık ve sorunca ben de gitmicem dedim😅 sonraa içime bi huzursuzluk çöktü yine canım sıkıldı keyfim kaçtı.. kendi haline bıraksam da olmuyor, belki de yumurtlama günlerini yakalayamadım doğru düzgün bilmiyorum ama sonuçta doktor takibinde yumurta büyütüp çatlattıgımızda da olmadı😅 kafamda deli sorular.. bu arada ben çocuğu daha yeni yeni kafaya takmaya başladım 3 sene hiç düşünmedik son 1 yıldır da artık olabilir dedik ama işte bakın olmuyor 😂 bir de dünden beri biraz burayı kurcaladım, pcosta aşılama olmuyor tutmuyor falan yazmışlar.kafam karışık mutsuzum..
Pcos bilmiyorum ama arkadaşımın kendinde de eşinde de bi problem olmadığı halde 5 yıl çocukları olmadı. Tüp bebek,aşılama,doktor doktor geziyorlardı. Kendi de eşide çocukları görünce gözleri doluyordı.Allahın mucizesi kendiliğinden oldu. Düşük riski vardı 9 ayı yatarak geçirdi,2 yıl sonra 2.ye hamile kaldı. Şuan 2 çocuğu var. Bazende psikolojik olarak etkilendiğinizde de olmuyor.

Ben de mutsuz hissediyorum. Aslında kendi adıma beni üzen belirsizlik. Hani deseler senin çocugun olmuyor bu kesin. O zaman üzülür ama kafadan da atarım. Önüme bakarım, başka şeylere yogunlaşırım. ama hayır pcos olunca gayet de diğer insanlar gibi ihtimalimiz var. Ama ne zaman? işte bu soru aklımı kurcalıyor.
Bu süreçte ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya çalıştım hep bu süreçte. Başta cahilliklerim oldu bilmeden kür vs kullandım. iyice her şey ters tepti. Dişimdeki iltihabı bile düşündüm, ki düşünmeliydim. gebeliğe hazır hale gelmek için vitamin de kullanmaya başladım , sağlıklı beslenip spor yapmaya da başladım. hatta diyetisyen de tuttum.
femaraya başladım. ilk ay çok büyüdü yumurtam tutmadı yine hayal kırıklığı. Hsg çektirdim, inanılmaz bi acı duydum. orada kendimi sorguladım. Yani neden başka insanlar hiç çabalamadan hamile kalırken ben neden bu kadar mücadele etmek zorundayım diye. hani stres yapmayın olur diyenler oluyor. benim stres yapmamam için akışına bırakarak yaşamam lazım ama akışına bıraktıgım zaman kendimi tanıyorum uyku düzenim bozuluyor, sağlıksız besinler hayatıma giriyor. vitaminlerimi aksatıyorum. hani hormonlarım o kadar beni dengesizleştiriyor ki. senelerce hamile kalamam herhalde öyle bi şey yaparsam diye hissediyorum.

ve ben de yoruldum. umut edip bekleyip her ay regl olmak berbat bi şey. işin en kötüsü de regl bitince yeniden umutlanıyorum vazgeçemiyorum. Bu kadar çok düşünmek istemiyorum ama elimde değil. günlerdir aklımda bu kadar üzüleceksem tüp bebeğe mi başlasam düşüncesi var. ama yani farkındayım tüp bebek de yorucu bir süreç. kolay değil. ama en azından şu kafam rahatlar ben de bi akışına bırakabilirim bu sayede diyorum. bir yanım belki kendiliğinden olur diyor birkaç aya. ama her geçen zaman beni daha da üzüyor. bilmiyorum. bir şeyi çok aşırı istemek sonrasında insana acı vermeye başlıyor.

Ya kıyamam. Bi vakti var ama biz bilemiyoruz işte o vakti. Benim için hayırlı olmayacaksa hiç olmasın diyorum artık. Stres olayına gelince de yani elimizde değil. Ne kadar takmasakta takıyoruz. Bu konuda eşim çok rahat mesela. Benim ikinci evliliğim eşimin ilk. Bir oğlum var benim. Eşimde kendi kanından bi çocuğu olsun istiyordur. Arada konuşuyoruz ya hiç olmazsa diyorum olmuyorsa da Allah bize öyle uygun gördüyse olmaz diyor. Baba olmak istemez misin diyorum zaten babayım ama birde kızım olsa tam baba olurdum herhalde diyor. Yani eşimden çok ben istiyorum çocuğu ama olur mu ne zaman olur bilemiyorum tabi. Hepimiz en kısa zamanda kucağımıza alalım inşallah

Ben de bıktım bu pcostan. Ben de adet düzensizliği var. Vitamin kullandım 3 ay o düzene soktu 3aydır düzenli denebilir 35günde bir adet oluyorum. Doktora gittiğimde hemen tüp bebeğe yönlendiriyolar niye kimse çatlama iğnesi aşılama vs demiyo bilmiyorum sizinde öyle miydi? Devlete hiç gitmedim
Devlete gidiyorum tüp bebek yapmamak için direniyor doktorum resmen. Hayır bi sevk et bişey yaptır yani sorun yok diyor başka bişey demiyor. Normalde çatlatma aşamasına geçmesi gerekiyordu bence ama o da yok çatlıyor zaten diyor. 34 yaşındayım be adam beni bekletip duruyor :)

Devlete gidiyorum tüp bebek yapmamak için direniyor doktorum resmen. Hayır bi sevk et bişey yaptır yani sorun yok diyor başka bişey demiyor. Normalde çatlatma aşamasına geçmesi gerekiyordu bence ama o da yok çatlıyor zaten diyor. 34 yaşındayım be adam beni bekletip duruyor :)
Özele hiç gitmediniz mi özelde de direkt tüp bebek diyolar bana😂 bende hemen tüp bebek istemiyorum sanırım ama ay bilmiyorum kafam çok karışık ne zor işmiş ya ben çocuk yapmayı hiç böyle tahmin etmemiştim

Bu arada sizde problem yok eşinizde var mı sorun test verdi mi

Selaaammm. 1 senedir korunmasız ilişki yaş 29.
(Biliyorum bu arada yıllardır deneyenler var bu ne ki diyenler olacaktır ama işte herkes kendi yaşadığını biliyor 🫠gönlünüzce olsun inş)
Çook kısa özet geçicem pcos görünümü var dendi amh 4,66
eşimde sorun yok hsgde sorun yok
Şubatta femara+ovitrelle ilişki ile denendi olmadııı. Sonra da biraz saldım ben, hastaneye gitmek istemedim. 1 kez ovulasyon testi denedim o da olmadı. Şimdi bugün benim adetimin 3.günü. Belki garip gelebilir ama bir yanım yarın hastaneye git tekrar bakılsın diyor (muhtemelen bu kez aşılama diyecek) bir yanım da biraz akışına bırak diyor..araftayım. Sizde de olmuş muydu şey hissi “ben niye bi anda gebe olduğumu öğrenip eşime sürpriz yapamıyorum da böyle hastane hastane gezip eşimle tüm süreci açık açık yaşıyorum” düşüncesi 🥲 eşim dün sordu sen gitmicek misin doktora diye, bayramdı tatildi derken çok önemsememiştik. Ama adetliyken gidildiğini biliyor artık ve sorunca ben de gitmicem dedim😅 sonraa içime bi huzursuzluk çöktü yine canım sıkıldı keyfim kaçtı.. kendi haline bıraksam da olmuyor, belki de yumurtlama günlerini yakalayamadım doğru düzgün bilmiyorum ama sonuçta doktor takibinde yumurta büyütüp çatlattıgımızda da olmadı😅 kafamda deli sorular.. bu arada ben çocuğu daha yeni yeni kafaya takmaya başladım 3 sene hiç düşünmedik son 1 yıldır da artık olabilir dedik ama işte bakın olmuyor 😂 bir de dünden beri biraz burayı kurcaladım, pcosta aşılama olmuyor tutmuyor falan yazmışlar.kafam karışık mutsuzum..
İpin ucunu ne zaman bırakırsan o zaman hamile kalıyorsun gecen sene nisan ayına kadar her ay acaba hamilemiyim soruları adete 1 hafta kala test yapma adet olup inanmayıp yine test yapma delice bir sürü şey . Nisan 13 de hsg cekildim temiz cıktı (18 ay hiç bir şekilde gebelik olmamıştı 3 kez klomen çatlama denememe rağmen)
Neyse sonuçlar temiz cıktı hastaneden cıkarken ben eşime aşılama yaptıralım diğer ay dedim eşim o kadar sinirlendi kızdıki bana takıntı haline getirdin bunu sürekli cocuk cocul diyip duruyorsun dedi baya ciddi bi kavga ettik sonra ben saldım dedi olursa olur olmazsa Allahını emri yani bi şey diyemem dedim ama gerçekten unuttum nasıl yaptım bilmiyoeum 1 hafta önce test yapan ben adet günümü unutmuşum ve hamile olduğumu öğrendim . Zorlu bir süreçtir erken doğum yapıp bebeğimi kaybettim ama gerçekten kafadan fikri atınca oluyor . Şu tekrar gebelik düşünüyorum ve fikri kafadan atmam gerektiğini biliyorum ama bir türlü gerçekleştiremedim
Sizde biraz akışa bırakın her şey yolunda ve sıkıntısızsa biraz zamana bırak tatil yap

Özele hiç gitmediniz mi özelde de direkt tüp bebek diyolar bana😂 bende hemen tüp bebek istemiyorum sanırım ama ay bilmiyorum kafam çok karışık ne zor işmiş ya ben çocuk yapmayı hiç böyle tahmin etmemiştim
Dün devletten çıktım negatif görünce üzüldüm eşim dedi ki hadi bide özele gidelim. Hadi dedim gidelim doktor yokmuş geri döndük. Sonra düşündüm 3 ayda bile inanılmaz yıprandım dedim. Doktorumdan vazgeçemedim. Israrla sorun yok diyor taktı 😀

Bana doktor dedi ki yumurtlayamazsan adet olamazsın zaten dedi. Amh falan da bakılmadı bana. Doktorum benden nedense çok emin hiçbir şey bakmaya gerek görmedi yaptığı testler de normal çıktı. Kafam karıştı şimdi. Başka doktora mı gitsem.
Bence siz başka doktora gidin doktor pek ilgilenmemiş gibi geldi bana

Amh bakmaması ve hsg istememesi normal gelmedi bana. Belki her şey okey ama tüpler açık değil? Orda sorun olup olmadığını bilmeden mesela yumurta takibi yapması saçma değil mi. Amh de aynı şekilde yüksek mi az mı insan bakmaz mı 😅
Aynı fikirdeyim ama bunu doktoruma anlatamıyorum müsaitseniz beraber gitsek 🤣🤣

Bizim hiçbi sorunumuz olmamasına rağmen olmuyor. Daha doğrusu öyle gözüküyor ama tsh yüksekliği vardı yeni düştü haziranda olmadı. Şimdi de enfeksiyon çıktı zaten enfeksiyon sürekli tekrar ediyor. Bunlar engel değil diyorlar ama bence engel :/ ve enfeksiyon için birçok şey kullandım yine tekrarlamış bence gebeliği de engelliyor çünkü başka bi sorun yok :KK43:( Allah herkesin gönlüne göre versin hayırlısıyla

Bende pcosluyum değil normal yol ve aşılama tüp bebekle bile başaramadım.. İlk negatifimi aldım 22 haziranda. Hala toparlanamadım.
canım tüp bebek tedavısını kaç kere denedın bilmıyorum ama bır arkadasımın 7. denemesınde tuttu. Yıpratıcı bir süreçtir emınım kı ancak yasayan bilir.

Konuya bodoslama giricem kusura bakmayın. Önce böyle bir sorun yok normal deneyin deyip duruyorlar sonra da çok geç kaldınız hamile kalma ihtimaliniz yüzde bilmem kaç vs lafları ediyorlar. O sorun bu sorun patliyor tup bebekte de. simdiki aklim olsa evlendigim ay embriyolarimi biriktirmeye baslardim.bu arada yasiniz genc sizin. Ama nacizane onerim icinizdeki sese kulak vermeniz olacaktir. Tup bebek geciyorsa icinizden israrci olun yaptirin. Ben arkanizdayim 🤍

X