Hanımlar niye gebe kalamıyoruz😂 gelin az dertleşelim

amh düşükse yumurtanız az ve her ay yumurta çıkmıyor yumurtlamıyorsunuz demek. boşuna aylarınız beklemekle geçer. genç ileri yaş farketmiyor. genetik olarak da düşük çıkan var. tüpler ve rahimde hsg ile bakılmalı. infertilite uzmanına gidin. tüpbebek drları da bu konuda en başarılı ve sebeplere hakimler. normal kadındoğuma gitmeyin.
Bana doktor dedi ki yumurtlayamazsan adet olamazsın zaten dedi. Amh falan da bakılmadı bana. Doktorum benden nedense çok emin hiçbir şey bakmaya gerek görmedi yaptığı testler de normal çıktı. Kafam karıştı şimdi. Başka doktora mı gitsem.

Ben bitane doğurunca sandım ki hep doğurganım hiç öyle değilmiş valla yaşayarak öğrendim hayırlısı diyoruz bakalım
Aynen bende öyle ilk çocuk istediğimde hemen hamile kaldım. Sonra da kardeş için ilkokulu bitirsin öyle yaparım dedim. Ama ne hikmetse 2,5 yıldır olmuyor. Vakit geçiyor, yaş geçiyor, kızım büyüyor ve herhangi bir sorun bulunamasa da olmuyor. Yoruldum artık...

Selaaammm. 1 senedir korunmasız ilişki yaş 29.
(Biliyorum bu arada yıllardır deneyenler var bu ne ki diyenler olacaktır ama işte herkes kendi yaşadığını biliyor 🫠gönlünüzce olsun inş)
Çook kısa özet geçicem pcos görünümü var dendi amh 4,66
eşimde sorun yok hsgde sorun yok
Şubatta femara+ovitrelle ilişki ile denendi olmadııı. Sonra da biraz saldım ben, hastaneye gitmek istemedim. 1 kez ovulasyon testi denedim o da olmadı. Şimdi bugün benim adetimin 3.günü. Belki garip gelebilir ama bir yanım yarın hastaneye git tekrar bakılsın diyor (muhtemelen bu kez aşılama diyecek) bir yanım da biraz akışına bırak diyor..araftayım. Sizde de olmuş muydu şey hissi “ben niye bi anda gebe olduğumu öğrenip eşime sürpriz yapamıyorum da böyle hastane hastane gezip eşimle tüm süreci açık açık yaşıyorum” düşüncesi 🥲 eşim dün sordu sen gitmicek misin doktora diye, bayramdı tatildi derken çok önemsememiştik. Ama adetliyken gidildiğini biliyor artık ve sorunca ben de gitmicem dedim😅 sonraa içime bi huzursuzluk çöktü yine canım sıkıldı keyfim kaçtı.. kendi haline bıraksam da olmuyor, belki de yumurtlama günlerini yakalayamadım doğru düzgün bilmiyorum ama sonuçta doktor takibinde yumurta büyütüp çatlattıgımızda da olmadı😅 kafamda deli sorular.. bu arada ben çocuğu daha yeni yeni kafaya takmaya başladım 3 sene hiç düşünmedik son 1 yıldır da artık olabilir dedik ama işte bakın olmuyor 😂 bir de dünden beri biraz burayı kurcaladım, pcosta aşılama olmuyor tutmuyor falan yazmışlar.kafam karışık mutsuzum..
Şu yaşadıklarının aynısını yaşadım ve erken gitmediğim için pişmanım direkt git hiç bekleme sana yardım eden birilerinin olması seni rahatlatacak

Sen hiç ovulasyon testi kullandın mı? Ben aslında kullanmak istedim ama sonra bide onunla uğraşmak istemedim ı yüzden adetten sonra hemen hemen hep değerlendiriyorum

Aynen bende öyle ilk çocuk istediğimde hemen hamile kaldım. Sonra da kardeş için ilkokulu bitirsin öyle yaparım dedim. Ama ne hikmetse 2,5 yıldır olmuyor. Vakit geçiyor, yaş geçiyor, kızım büyüyor ve herhangi bir sorun bulunamasa da olmuyor. Yoruldum artık...
Benim ilk gebeliğimde olaydı doktorlar bana yok dedi ben var dedim hissediyorum ya var diyorum yani. Tıp karşısında çaresiz kalmışlardı. Varmış geç döllenme olmuş 😀

Sen hiç ovulasyon testi kullandın mı? Ben aslında kullanmak istedim ama sonra bide onunla uğraşmak istemedim ı yüzden adetten sonra hemen hemen hep değerlendiriyorum
Kullandım 😀 sonra yok 2 saat sıkışık yapılması gerek yok bilmem ne gerek üff dedim uğraşamam daha çok kafaya taktırıyor yapmadım bidaha

Bana doktor dedi ki yumurtlayamazsan adet olamazsın zaten dedi. Amh falan da bakılmadı bana. Doktorum benden nedense çok emin hiçbir şey bakmaya gerek görmedi yaptığı testler de normal çıktı. Kafam karıştı şimdi. Başka doktora mı gitsem.
amh ı devlet hastanesinde kan tahlili isteyerek de baktırabilirsin. adetli olmaua gerek yok. nekadar yumurtan var bilgin olur. evet adet olamazsın ama her ay da yumurtladın dolu mu boş mu? bilemezsin. yaşınız itibariyle vakit kaybetmemeniz için söyledim. baika dr a gidin infertilite bölümüne. tüm testleri yaptırın.

amh ı devlet hastanesinde kan tahlili isteyerek de baktırabilirsin. adetli olmaua gerek yok. nekadar yumurtan var bilgin olur. evet adet olamazsın ama her ay da yumurtladın dolu mu boş mu? bilemezsin. yaşınız itibariyle vakit kaybetmemeniz için söyledim. baika dr a gidin infertilite bölümüne. tüm testleri yaptırın.
Devlette var mı o bölüm direkt randevu alabiliyor muyum acaba ilçede yaşıyorum belki yoktur burda

Benim ilk gebeliğimde olaydı doktorlar bana yok dedi ben var dedim hissediyorum ya var diyorum yani. Tıp karşısında çaresiz kalmışlardı. Varmış geç döllenme olmuş 😀
Bende kendimden o kadar emindim ki sanırım 9 haftalıkken falan gitmiştim. Şu an benim için de tıp çaresiz kalıyor. En az 5 doktora gitmişimdir. Sebepsiz infertilite tanısı var ki zaten adetlerim düzenli, yumurtalarım çalışıyor, tüm hormon testlerim olması gerektiği gibi. Kan değerlerim de dahi bir tane referans dışı göremezsiniz. Doktorumun deyimiyle 'çok ilginç' bir hastayım.

Bende kendimden o kadar emindim ki sanırım 9 haftalıkken falan gitmiştim. Şu an benim için de tıp çaresiz kalıyor. En az 5 doktora gitmişimdir. Sebepsiz infertilite tanısı var ki zaten adetlerim düzenli, yumurtalarım çalışıyor, tüm hormon testlerim olması gerektiği gibi. Kan değerlerim de dahi bir tane referans dışı göremezsiniz. Doktorumun deyimiyle 'çok ilginç' bir hastayım.
Hsg çektirdiniz mi ? Benim sadece o kaldı sanırım. Onu da ne zaman yaptırırım bilmiyorum

Kullandım 😀 sonra yok 2 saat sıkışık yapılması gerek yok bilmem ne gerek üff dedim uğraşamam daha çok kafaya taktırıyor yapmadım bidaha
Ben yapmadım yaaa oda çok stresli gerçekten insan zaten anlıyor ki o anı ben haziran 10 da o kadar ağrı çektim ki anladım 😂😂

Hsg çektirdiniz mi ? Benim sadece o kaldı sanırım. Onu da ne zaman yaptırırım bilmiyorum
Geçen yıl çektirdim tüpler açık sıkıntı yok. Zaten iki kez tüp bebek denedim. Geçen ay olmayınca da histeroskopi yapalım dediler bir de karyotip analiz istediler ikimizden de. Bu da özelde çok pahalı devlette de geç çıkıyormuş falan. Ama ben boş verdim şu an hiçbir şey yapmıyorum. Yani polip var demişlerdi geçen yıl ameliyat oldum arkasından tüpler kapalı gibi hsg yapalım dediler öyle oldu benim.

Selaaammm. 1 senedir korunmasız ilişki yaş 29.
(Biliyorum bu arada yıllardır deneyenler var bu ne ki diyenler olacaktır ama işte herkes kendi yaşadığını biliyor 🫠gönlünüzce olsun inş)
Çook kısa özet geçicem pcos görünümü var dendi amh 4,66
eşimde sorun yok hsgde sorun yok
Şubatta femara+ovitrelle ilişki ile denendi olmadııı. Sonra da biraz saldım ben, hastaneye gitmek istemedim. 1 kez ovulasyon testi denedim o da olmadı. Şimdi bugün benim adetimin 3.günü. Belki garip gelebilir ama bir yanım yarın hastaneye git tekrar bakılsın diyor (muhtemelen bu kez aşılama diyecek) bir yanım da biraz akışına bırak diyor..araftayım. Sizde de olmuş muydu şey hissi “ben niye bi anda gebe olduğumu öğrenip eşime sürpriz yapamıyorum da böyle hastane hastane gezip eşimle tüm süreci açık açık yaşıyorum” düşüncesi 🥲 eşim dün sordu sen gitmicek misin doktora diye, bayramdı tatildi derken çok önemsememiştik. Ama adetliyken gidildiğini biliyor artık ve sorunca ben de gitmicem dedim😅 sonraa içime bi huzursuzluk çöktü yine canım sıkıldı keyfim kaçtı.. kendi haline bıraksam da olmuyor, belki de yumurtlama günlerini yakalayamadım doğru düzgün bilmiyorum ama sonuçta doktor takibinde yumurta büyütüp çatlattıgımızda da olmadı😅 kafamda deli sorular.. bu arada ben çocuğu daha yeni yeni kafaya takmaya başladım 3 sene hiç düşünmedik son 1 yıldır da artık olabilir dedik ama işte bakın olmuyor 😂 bir de dünden beri biraz burayı kurcaladım, pcosta aşılama olmuyor tutmuyor falan yazmışlar.kafam karışık mutsuzum..
Ben de mutsuz hissediyorum. Aslında kendi adıma beni üzen belirsizlik. Hani deseler senin çocugun olmuyor bu kesin. O zaman üzülür ama kafadan da atarım. Önüme bakarım, başka şeylere yogunlaşırım. ama hayır pcos olunca gayet de diğer insanlar gibi ihtimalimiz var. Ama ne zaman? işte bu soru aklımı kurcalıyor.
Bu süreçte ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya çalıştım hep bu süreçte. Başta cahilliklerim oldu bilmeden kür vs kullandım. iyice her şey ters tepti. Dişimdeki iltihabı bile düşündüm, ki düşünmeliydim. gebeliğe hazır hale gelmek için vitamin de kullanmaya başladım , sağlıklı beslenip spor yapmaya da başladım. hatta diyetisyen de tuttum.
femaraya başladım. ilk ay çok büyüdü yumurtam tutmadı yine hayal kırıklığı. Hsg çektirdim, inanılmaz bi acı duydum. orada kendimi sorguladım. Yani neden başka insanlar hiç çabalamadan hamile kalırken ben neden bu kadar mücadele etmek zorundayım diye. hani stres yapmayın olur diyenler oluyor. benim stres yapmamam için akışına bırakarak yaşamam lazım ama akışına bıraktıgım zaman kendimi tanıyorum uyku düzenim bozuluyor, sağlıksız besinler hayatıma giriyor. vitaminlerimi aksatıyorum. hani hormonlarım o kadar beni dengesizleştiriyor ki. senelerce hamile kalamam herhalde öyle bi şey yaparsam diye hissediyorum.

ve ben de yoruldum. umut edip bekleyip her ay regl olmak berbat bi şey. işin en kötüsü de regl bitince yeniden umutlanıyorum vazgeçemiyorum. Bu kadar çok düşünmek istemiyorum ama elimde değil. günlerdir aklımda bu kadar üzüleceksem tüp bebeğe mi başlasam düşüncesi var. ama yani farkındayım tüp bebek de yorucu bir süreç. kolay değil. ama en azından şu kafam rahatlar ben de bi akışına bırakabilirim bu sayede diyorum. bir yanım belki kendiliğinden olur diyor birkaç aya. ama her geçen zaman beni daha da üzüyor. bilmiyorum. bir şeyi çok aşırı istemek sonrasında insana acı vermeye başlıyor.

var infertilite bölümü şehir hastanelerinde. amh ı normal kadındoğumcudan da istersin öğrenmek için.
Benim doktorum değişik bir kişilik. Hsg çektirmek istiyorum dedim senin normal herşeyin önce yumurta takibi yapalım dedi. İyi tamam onu da takip etmiyor ki. Üf cidden ne yapmaya çalışıyor anlamadım. İşin garip tarafı doktorumu hiç değiştiresim yok neden bilmiyorum ama içimden bi ses değiştirme diyor :)

X