Hanımlar niye gebe kalamıyoruz😂 gelin az dertleşelim

Tam olarak nasıl salıyoruz ya 😀

Hayatta size eşlik eden kişiye hayat arkadaşınıza odaklanarak🤣
Çocuk yapmak için değil de eşini istediğin için…
Evliliğin ilk başlarında çocuk düşünmeyen insanların cinsel hayatı gibi işte öylece devam
🤣

Gerçekten bu durum böyle arkadaşlar gülüyoruz ama benim 7 sene çocuk sahibi olmayan arkadaşım vardı saldık artık olmuyorsa olmuyor dedi haberi geldi… şimdi evladı 1 yaşında

Hiç öyle şeyler yapmadı bana sürekli kanımı aldı kollarım bağımlı gibi iğne izi doldu. Önemsenmemişim üzüldüm 😀 bana her gittiğimde olmaması için sebebin yok dedi gönderdi.
Benim gittiğim yerde bende sürekli kan veriyordum 2 günde bir e2 değerime bakıyorlardı e2 200 üstü olunca yumurta kaliteli oluyordu belki sanada e2 bakmışlardır ? İnfertiliteye mi gittin? Yoksa sadece progestron mu baktı

Hayatta size eşlik eden kişiye hayat arkadaşınıza odaklanarak🤣
Çocuk yapmak için değil de eşini istediğin için…
Evliliğin ilk başlarında çocuk düşünmeyen insanların cinsel hayatı gibi işte öylece devam
🤣

Gerçekten bu durum böyle arkadaşlar gülüyoruz ama benim 7 sene çocuk sahibi olmayan arkadaşım vardı saldık artık olmuyorsa olmuyor dedi haberi geldi… şimdi evladı 1 yaşında
Tamam uygulayım. Acaba hamile kaldım mı diye düşünmemem gerekiyorsa o biraz zor 😀

Benim gittiğim yerde bende sürekli kan veriyordum 2 günde bir e2 değerime bakıyorlardı e2 200 üstü olunca yumurta kaliteli oluyordu belki sanada e2 bakmışlardır ? İnfertiliteye mi gittin? Yoksa sadece progestron mu baktı
Adetin 2. Günü bakmışlardı e2 20 çıktı. Sonra bidaha ona hiç bakmadı. Kadın doğuma gidiyorum ben. Yumurta takibine başladı bu ay sözde ama yine adetin 25. Günü gel kan ver dedi. Ee nasıl olacak şimdi ilişki günleri yazdı bide ev ödevi gibi

Selaaammm. 1 senedir korunmasız ilişki yaş 29.
(Biliyorum bu arada yıllardır deneyenler var bu ne ki diyenler olacaktır ama işte herkes kendi yaşadığını biliyor 🫠gönlünüzce olsun inş)
Çook kısa özet geçicem pcos görünümü var dendi amh 4,66
eşimde sorun yok hsgde sorun yok
Şubatta femara+ovitrelle ilişki ile denendi olmadııı. Sonra da biraz saldım ben, hastaneye gitmek istemedim. 1 kez ovulasyon testi denedim o da olmadı. Şimdi bugün benim adetimin 3.günü. Belki garip gelebilir ama bir yanım yarın hastaneye git tekrar bakılsın diyor (muhtemelen bu kez aşılama diyecek) bir yanım da biraz akışına bırak diyor..araftayım. Sizde de olmuş muydu şey hissi “ben niye bi anda gebe olduğumu öğrenip eşime sürpriz yapamıyorum da böyle hastane hastane gezip eşimle tüm süreci açık açık yaşıyorum” düşüncesi 🥲 eşim dün sordu sen gitmicek misin doktora diye, bayramdı tatildi derken çok önemsememiştik. Ama adetliyken gidildiğini biliyor artık ve sorunca ben de gitmicem dedim😅 sonraa içime bi huzursuzluk çöktü yine canım sıkıldı keyfim kaçtı.. kendi haline bıraksam da olmuyor, belki de yumurtlama günlerini yakalayamadım doğru düzgün bilmiyorum ama sonuçta doktor takibinde yumurta büyütüp çatlattıgımızda da olmadı😅 kafamda deli sorular.. bu arada ben çocuğu daha yeni yeni kafaya takmaya başladım 3 sene hiç düşünmedik son 1 yıldır da artık olabilir dedik ama işte bakın olmuyor 😂 bir de dünden beri biraz burayı kurcaladım, pcosta aşılama olmuyor tutmuyor falan yazmışlar.kafam karışık mutsuzum..
pcos görünümü yumırta kalitesizliği, embryo oluşmama, kalitesiz embriyo ve tutunmaması vs vs bir sürü nedeni olabilir. 1 yıldan sonra tedavi başlıyor. femara çatlatma iğnesi deneyin1, 2 kez. sonraaı aşılama derse paranıza yazık normal gebe kalma yüzdesi. direk tüpe gidin. Tüpte çılacaktır sebepleri. yaşınıza göre tüpün başarı oranı %50-70. aşılama ile oyalanmayın aynı iğne kullanılıyor. ayrıca amh baktıedınız mı hiç. bazen düşük oluyor olmama sebebi bu çıkıyor.

Ben 5 aylık evliyim ama yaşım geçiyor diye düşünüyorum 34 yaşındaydım eşimde öyle, o yüzden böyle bi tane olsam rahatlıcaö gibime geliyor bu ay o kadar umutluydum ki takii sabah görene kadar test alıp dahi yapmak istemiyorum ,
siz 35 olduğunuzu varsayıp 1 sene beklemeyin. 35de ve sonrası 6 ay normal olması beklenir. tüm tetkikleri yaptırın. amh hsg diğer hormon testleri

Adetin 2. Günü bakmışlardı e2 20 çıktı. Sonra bidaha ona hiç bakmadı. Kadın doğuma gidiyorum ben. Yumurta takibine başladı bu ay sözde ama yine adetin 25. Günü gel kan ver dedi. Ee nasıl olacak şimdi ilişki günleri yazdı bide ev ödevi gibi
Kadın doğumdakiler öyle ayrıntılı bakmayabilir evliliğinde 1 sene dolduysa infertilite bölümüne gitmeni öneririm ben ne zaman kadın doğuma gittiysem biz bakmıyoruz seni infertliye yönlendirelim dediler bu arada yumurta büyütmek için herhangi bir ilaç kullanıyor musun?

siz 35 olduğunuzu varsayıp 1 sene beklemeyin. 35de ve sonrası 6 ay normal olması beklenir. tüm tetkikleri yaptırın. amh hsg diğer hormon testleri
Ben testlerimi kontrollerimi yaptım, hepsi temiz çıktı eşim yoğunluğundan dolayı gitmemişti ama bu ay onu da götürcem oda baktırsın inşallah olur, sonuç olarak herseyi temiz olan ama hamile kalamayan bir çok kişiyi de gördüm bu sayfa da o yüzden aslında kafama çok takıyorum acaba mı diye düşünüyorum

Amh düşükse adet düzensizliği mi oluyor
amh düşükse yumurtanız az ve her ay yumurta çıkmıyor yumurtlamıyorsunuz demek. boşuna aylarınız beklemekle geçer. genç ileri yaş farketmiyor. genetik olarak da düşük çıkan var. tüpler ve rahimde hsg ile bakılmalı. infertilite uzmanına gidin. tüpbebek drları da bu konuda en başarılı ve sebeplere hakimler. normal kadındoğuma gitmeyin.

X