Hanımcı Erkek Olmada Kadının Rolü

evlenmeden önce bu kadar çok aileci değildi. şu an ailesini de özleyip duruyor anlamıyorum
nisanliyken sana direktifler verir miydi? soyle yap boyle yap, annemi ara bayramda vs gibi?
nişan doneminde elbet irili ufakli gerginlikler olmustur. o zaman senden taraf mi olurdu yoksa ortayi bulman icin senden anlayis mi talep ederdi?

Ben hiçbir erkeğin tamamen hanımcı olduğuna inanmıyorum sadece dışarıda öyle görünüyorlar
benim babam hanımcı. ev halini de görüyorum hanimci yani. bir karar vermeden önce "karım ne der" diye düşünür annem babamin yegenine siyasi bir sebepten gicik oldu. Babam da uc ayda bir yatiya gelecek yakinlikta yeğenini 2016dan beri unuttu (onayladigim bjr davranis degil, ben hala görüşürüm mesela cok da severim. sadece ornek olsun diye yazdim)

nisanliyken sana direktifler verir miydi? soyle yap boyle yap, annemi ara bayramda vs gibi?
nişan doneminde elbet irili ufakli gerginlikler olmustur. o zaman senden taraf mi olurdu yoksa ortayi bulman icin senden anlayis mi talep ederdi?

daha çok benden anlayış beklerdi ama bende her zaman sesimin çıkıp karşılık vereceğimi söylerdim. saygının her zaman karşılıklı bir şey olabildiğini söylerdim.

ailesi aslında mülayim bir aile ama ister istemez gözüme batan şeyler oluyor. bunları ortamda az çok belli ediyorum. eşime de ailesinin evine gitmeden önce baştan belirtiyorum. bak orda şöyle böyle şeyler yapma vs diye. böyle tembihleyince biraz daha çok dikkat ediyor.

Valla bak baya hırpaladı eski ilişkilerim beni. Düşmanımın başına vermesin yani öyle diyim. Sanıyordum ki tüm erkekler böyle tüm ilişkiler böyle her güzelin bir kusuru var diyip kabul ediyordum ben de saf gibi. Meğer öyle değilmiş. İlk olarak yakın arkadaşlarımdan birinin çok güzel bir ilişkisi oldu onda gördük böyle kadın için her şeyini feda eden erkeği. Sonrasında arkadaş grubu olarak aydınlandık sırf bu yüzden Ardından biri dışında hepimiz zamanla kötü boklu ilişkilerini bitirdi. Bir yakın kız arkadaş grubu düşün hepsi başak burcu Zamanla da herkes ciddi anlamda düzgün diyebileceğim eşler buldular.

Kimininki aşırı uyumlu çok iyi kalpli nazik ancak tip olarak arkadaşıma yakışmıyordu ancak birbirlerine olan sevgilerinden dolayı çok destekledik çocukları var şu an güzelliği anneye çekmiş Herkesin hayat çizgisi o kadar farklı ki. Herkes kendi seçimlerini ve seçimlerinin yönelttiği kaderini yaşıyor. Sorunlar yok mu oohoo hele benim başımdakiler gırla. Ancak insanın evi huzurlu olunca sorunlar daha hafif görünüyor göze.

İstişare güzel bişey elbette ama bu kadarı bence olumlu değil

benim akrabam şöyle yapardı;

mesela ortamda hep iyi olurdu. canımlı cicimli, sohbeti güzel bir kadın olurdu. ama arka taraftan eşini kenara çekip onu yönlendirirdi. mesela; işte şu ile gideceğiz sizi de götürelim derdi kadın. biz onaylarsak arkadan eşini ayarlardı. ve bir şekilde unutulurduk vs plan iptal olurdu. yani hiçbir zaman görünüşte kötüyü oynamayıp hep arkadan yapardı

ya da kadın işte temizlik yapalım hep birlikte derdi eşine (kaynana evinde). ama kendisi yapmaz eşi yapardı. işte kahve yapalım derdi ama görümcesi yapardı vs.

ve bu kadın bütün sülaleyi karıştırdı. ama eşi hep karısının arkadasında durdu

yani böyle güzelde bir kadın değildi hani. kilolu birisiydi.

Son düzenleme:
İstişare güzel bişey elbette ama bu kadarı bence olumlu değil
bence de iliskilerde denge önemli. tek bir kisinin agzinin icine bakilan iliski saglikli degildir. ben istemem sahsen kendi evliligimde fikrini belirtmeyen bir eş.
babamin mottosu "evimin icinde canim sıkılmasın yeter"
gerginliğe gelemiyor. annem de gerginlik cikarma potansiyeli cok yüksek bir kadin o yuzden suyuna gidiyor. bir de evdeki sosyal iliskileri yoneten annem. geleni gideni agirlayan, davet eden, dugune cenazeye giden, ekin toplamaya memlekete giden vs vs. babam zaten yoğun calisiyor. bir de boyle sulale vs sosyal seylere kafasini yormuyor. o yuzden halinden memnun. karisi ne derse o yonde ilerliyor

Eşinizi dinlemeyin. Bi kavga olur iki kavga olur. Eyvallahsız olun. Ama ev içinde tatlı dilli olun, sizin lafınızı dinlediği sürece cenneti yaşayacağını, bütün kapıların açılacağını bilsin.

Benim eşim de aşırı korumacı
Kendi ailesi değil sadece herkese karşı
Nahif olduğumu düşünüyor
Kimse onun yanında gözünün üzerinde kaşın var bile diyemez
Oğlum bile su getir anne dese hemen düzeltir
Birincisi su getirir misin diye sorulur
İkincisi kalk kendin al suyunu
Bu hanımcılık mı bilmiyorum ama bana karşılıklı sevgi ve saygı gibi geliyor

Eltim böyle benim. Kaynımı parmağında çevirir

evet en güzeli bencede. içimde bir şey tutmak istemiyorum. ama burada eşin rolü de önemli. eşiniz hemen korumaya geçiyor ne güzel
Eşimin evlendiğimizde ilk aile yemeğinde söylediği şuydu, ablam ablamdır eşim eşimdir. Eşim ablama laf söyleyemez, ablamda eşime laf söyleyemez karşınızda beni bulursunuz. Yani tabiki alttan birbirimize çok laf soktuk ancak asla sorun yaşanmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…