Hangi Protez? - mentor, arion, nagor , natrelle, PIP

B
Canım ben bu bölümü sonraddan gördüm,vücut est.bölümüne konu açmıştım o yüzden de ben 1.60 boyunda 50 kiloyum,üst kısmım çok ince ne tip ve kaç cc protez yaptırsam doğal olur sence?
enDe ayni 1.57 boyunda 49 kiloyum ust tarafim ince bana 295 cc mentor damla taktilar. Sanada muhtemelen yabir assagisi ya bir yukarisi olur vucut sekline gore ayarliyorlar tabiki doktoelara birakirsan

Ben bu allerganı sadece protez markası diye biliyordum, mentor sadece protez üretiyor mesela..Ama doktorum geçen göz damlası verdi baktım allergan firmasına ait bir ilaç, değişik geldi :)

topiği biraz inceledim de bazı arkadaşlar mentor den çoğu kişi memnun değil fiyatıda nagor ve ariona göre ucuz nagor ve arion garanti veriyor protez kaynaklı bir sorun olursa ama mentor vermiyor falan gibi yorumlar yapmışlar ama bana pek doğru gelmedi bu yorumlar bir çok dr mentoru tercih ediyor Hasan Fındık mesela ki bana göre bu işin duayenlerinden kuzenim ve bir diğer kuzenim ona ameliyat oldu o da mentor taktı dedikleri gibi olsa Hasan Fındık gibi yurt dışından sanatçılar vb dahil bir çok hastası olan isim yapmış bi doktor mentor kullanmazdı açıkçası Hasan Bey ve daha bir çok iyi doktorun mentor kullandığını bildiğim için kendi doktorum da mentor kullanacağım deyince hiç soruşturmadım bile mentor kaliteli ve güvenilir bir marka ama tabiki yumuşaklık olarak isteyen nagor ya da arion tercih edebilir o kişinin tercihine kalmış ama kalite açısından sıkıntı yok bence

topiği biraz inceledim de bazı arkadaşlar mentor den çoğu kişi memnun değil fiyatıda nagor ve ariona göre ucuz nagor ve arion garanti veriyor protez kaynaklı bir sorun olursa ama mentor vermiyor falan gibi yorumlar yapmışlar ama bana pek doğru gelmedi bu yorumlar bir çok dr mentoru tercih ediyor Hasan Fındık mesela ki bana göre bu işin duayenlerinden kuzenim ve bir diğer kuzenim ona ameliyat oldu o da mentor taktı dedikleri gibi olsa Hasan Fındık gibi yurt dışından sanatçılar vb dahil bir çok hastası olan isim yapmış bi doktor mentor kullanmazdı açıkçası Hasan Bey ve daha bir çok iyi doktorun mentor kullandığını bildiğim için kendi doktorum da mentor kullanacağım deyince hiç soruşturmadım bile mentor kaliteli ve güvenilir bir marka ama tabiki yumuşaklık olarak isteyen nagor ya da arion tercih edebilir o kişinin tercihine kalmış ama kalite açısından sıkıntı yok bence
Canım onaylı olanlar sadece mentor ve allergan.. Diğerleri kullanılamıyor.

Mentor marka protezlerde tabiki garantili güvenilir protezler üretiyor. Meme yumuşaklığı nı sadece protezede bağlı tutmamak gerekli. Sonuçta memenin yumuşaklıgını birçok faktör belirliyor. Tabi protezin yumuşaklık kıvamıda önemli. Ama göğsün olan meme dokusu fazlalığı yada azlığı,deri kalınlığı,cilt tipi,kas kalınlığı,protezin uygulandığı yöntem,kas altı kas üstü gibi.. Protez büyüklüğü,deri elastiyeti v.s v.s... Yani bir şu iyidir,bu kötüdür demekte yanlış. Aynı protez kullanılan bir çift göğüste vir bir göğsün diğerine göre kıvamı değişirken bilinmeyen başka bir proteze yorum yapmak nasıl bir mantıktır! Başka kişinin göğsünün kıvamına göre yorum yapmak yanlıştır.. Herkes sürecini yazar sadece. Önemli olan fda onaylı güvenli protez kullanılmasıdır. Herkese sorunsuz süreçler dilerim :)

Doktorum bana mentoru onermedi sebebini de yazdi

Mentor nispeten sert kabuğa sahip olduğu için ince derililerde daha çok ele gelir ek olarak sizer (denemelik protezler) seçeneği oldukça kısıtlı. Istediğimiz boyutun sizer'i bulunmayabiliyor siklikla.

Benimki allergan truform responsive :d ve simdiden yumsak :d

merhaba SeraPAris,
bana da allergan damla takıldı simetri çok fazla olduğu için size ve tipi birbirinden farklı. bir hafta oldu.. hala sanki birer taşlar, yumuşamlarını ve form kazanmalarını merakla bekliyorum.senin ne kadar sürdü bu süreç? dr. verdiği kartta seri numarası falan yazıyor nereden dr mı sordun form tipini? dikişlerim alınacak daha sporcu s. çıkarmamı istemedi o yüzden resim koyamıyorum sen takibe alabilir misin beni?

tşk..

merhaba SeraPAris,
bana da allergan damla takıldı simetri çok fazla olduğu için size ve tipi birbirinden farklı. bir hafta oldu.. hala sanki birer taşlar, yumuşamlarını ve form kazanmalarını merakla bekliyorum.senin ne kadar sürdü bu süreç? dr. verdiği kartta seri numarası falan yazıyor nereden dr mı sordun form tipini? dikişlerim alınacak daha sporcu s. çıkarmamı istemedi o yüzden resim koyamıyorum sen takibe alabilir misin beni?

tşk..
Merhaba cnm damlalar genelde daha sert oluyor seklini korumasi icin ama arkadasimki damla ve allergan yumsamislar 5 ay oldu ameliyat olali benimkiler hic sert olmadi gergin degildi cunku benim ici bosalmis ve dokum olan bir memem vardi
Senin protez kartlarinda ne yaziyor canim?
Sen bana ozelden at protez kartini ben sana tam ne oldugunu soyleyim cnm izliyorum:KK66:

Merhaba cnm damlalar genelde daha sert oluyor seklini korumasi icin ama arkadasimki damla ve allergan yumsamislar 5 ay oldu ameliyat olali benimkiler hic sert olmadi gergin degildi cunku benim ici bosalmis ve dokum olan bir memem vardi
Senin protez kartlarinda ne yaziyor canim?
Sen bana ozelden at protez kartini ben sana tam ne oldugunu soyleyim cnm izliyorum:KK66:

Yazıyorum hemencik :)

Merhaba iki gun sonra mentor takilacsk bana icimi rahatllattin:)peki meme dokunuz varmiydi benim yok denecek kadar az birde kac cc koyuldu yazsrsaniz cook sevinirim
Canım moralini bozmak istemem ama şu anda çok yumuşak olduklarını düşünmüyorum açıkçası.kötü değil ama 7 ay geçti ve daha yumuşak olmalarını beklerdim.doktoruna natrelle i de sor.onun daha yumuşak olduğunu söylüyorlar.meme dokum çok çok azdı.bu da etkilemiştir.325 cc moderate plus,cohesive 1 benimkiler.

Merhaba iki gun sonra mentor takilacsk bana icimi rahatllattin:)peki meme dokunuz varmiydi benim yok denecek kadar az birde kac cc koyuldu yazsrsaniz cook sevinirim
Şunu da belirtmek isterim ki benimkiler geç yumuşamaya başladılar.en son 5.5 aylıkken kontrole gittiğimde doktorum biraz daha yumuşayacaklarını söyledi.belki de tamamen gerçek yumuşaklığa ulaştıklarında daha memnun olucam:KK66:

Canım moralini bozmak istemem ama şu anda çok yumuşak olduklarını düşünmüyorum açıkçası.kötü değil ama 7 ay geçti ve daha yumuşak olmalarını beklerdim.doktoruna natrelle i de sor.onun daha yumuşak olduğunu söylüyorlar.meme dokum çok çok azdı.bu da etkilemiştir.325 cc moderate plus,cohesive 1 benimkiler.
BENDE YUMUŞAK İSTİYORUM YARIN GÖRÜŞMEM VAR ACABA DOKTORUMA SORSAM MI BU MARKALARI YUMUŞAK ISTIYORUM ÖNERİRMİSİNİZ DİYE o_O

Bir sor bakalım.aslında ben kendi doktoruma sormuştum ve natrelle ile mentorun aynı olduğunu söylemişti.ama benden sonra bir arkadaşa natrelle in bir modelinin daha yumuşak olduğunu söylemiş.gerçi benimkiler de özellikle son 1 ayda çok farketti.ben bile şaşırdım.

Bir sor bakalım.aslında ben kendi doktoruma sormuştum ve natrelle ile mentorun aynı olduğunu söylemişti.ama benden sonra bir arkadaşa natrelle in bir modelinin daha yumuşak olduğunu söylemiş.gerçi benimkiler de özellikle son 1 ayda çok farketti.ben bile şaşırdım.
HMMM BENDE HEM BÜYÜK İSTİYORUM HEM DOĞAL İSTİYORUM HEM YUMUŞAK ISTIYORUM MAŞALLAHIM VAR :KK23:

X