hamleyken saç kestiren varmı aranızda?

OozguR

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
720
4
arkadaşlar hamileyken saç kestirilmezmi.havalar çok sıcak bunalıyorum.kestirmek istiyorum ama,iyi değil diyorlar.siz kestirdinizmi hiç.bişey olurmu?

ben kestirdim hiç bişi olmuyo milletin lafına bakma yoksa işin içinden çıkamazsın sana derler çocuğun ömrü kısalı vs vs hiiiiç takılma böyle hurafe şeylere ben kestirdim geçen yaz aynı senin gibi bende çok bunalmıştım ve ilk defa olmak üzere çok kısa kestirmiştim.

BU ARADA SAĞLIKLA KUCAĞINA ALMAK NASİP ETSİN ERKEK SANIRIM BENİMDE BİR OĞLUM VAR 5,5 aylık bir avazda kurtulursun inşallah.

ben kestirdim 16.haftadaydım kestirdiğimde şuan 24+5 bişey olmadı yani:) arkadaşlar inanmayın böyle batıl şeylere ne olacak yani ozaman tırnağımızı da kesmeyelim aynı mantık

cnm inanma böyle hurafelere.bende kestirmiştim.çok şükür sağlıkla kavuştum oğluma

aman ya valla atmışlar ortaya böyle bi söylenti şimdi aklıma takılıyor kesmezsem benimki yerlerde sürüncek allah onun ömrünü ta içimize düştüğü an biçiyor takılmamaya çalışıyom ama........

arkadaşlar hamileyken saç kestirilmezmi.havalar çok sıcak bunalıyorum.kestirmek istiyorum ama,iyi değil diyorlar.siz kestirdinizmi hiç.bişey olurmu?

canım bende hamileyim 2009 ocakta doğum yapacağım.ve daha dün kestirdim saçlarımı.kestir o batıl seylere inanma.neymiş hamileken saç kestirdinmi çocuğun ömrü azalırmıs..ne kadar bencilce.kestir gitsin.ben dün kısacık yaptırdım valla

ya kızlar bendede aynı durum var allahtan hamiş kalınca kısaydı saçlarım şimdi uzadı ama ben kestirmeyi düşünmüyorum yazın at kuyruğu yapmak güzek oluyor doğumdan sonra kestirmeyi düşünüyorum........

biliyorum batıl inanç olduğunu.Allah uzun ömür versin inşallah.ama bişey olursa ALLAH KORUSUN insan hep kendini suçlar ya,ondan sorayım dedim.teşekkürler arkadaşlar cvplarınız için..

canım kestir tabiki niye kendine eziyet edesin..
hurafelere ınanma sen.. tırnak nasıl kesılıyorsa yada ağda vs nasıl yapılıyorsa saçta gayet tabi kesilir..
hıc dusunmene bıle gerek yok kestir.. yerimseniben

ilk 3 ayda kestirdim öğrenir öğrenmez.. sonrasında annemde babamda tepki gözterir diye onları kırmak istemediğim için öyle olsun dedim ve hiç kestirmedim. doğum olup kırkım çıkınca hemek kuaföre koştum kısacık kestirdim.

sadece ilk aylar saçı boyatmak bebğin gelişmesini etkiliyor.ama bende 2 ker kestirdim.ilkinde kırıkları aldırdım.taa belimdeydi.eşim dediki kestri değişklik olsun bende katlı kesim yaptırdım.

hurafe oldugunu bır de anneme anlatabılsem keske
annemle cok yakın oldugumuz ıcın hergun benı goruyor
boyatamıyorum barı kestıreyım dıye ne zaman konu acsam kızıyor olmaz dıye
kestırılmezmıs dıye esıme bıle tembıhledı kadın
bırsey de dıyemıyorum ama artık bayagı uzadı

valla canım bende kestirdim çok şükür birşey olmadı
doğuma 5,5 ay var gene uzayacak sanırım doğuma kadar
her yörenin farklı batıl inanışları var
bizde yok kesilmez diyen olmad burda okudum bende
içini ferah tut kestir gitsina.s.

süpersiniz kızlar ya,
benimde kaç gündür kafama takılıyo bu konu.
Bende inanmıyorum bu tür hurafelere ama eskiler insana öyle işliyor ki sanki birşey olcakmış gibi korkuyorsun halbüki bi düşünsen hamileyken saç kestirmemenin hiçbir mantıklı yanı yok.
Teşekkürler

X