Hamiş kalabilmek için..

Askglsh

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2015
183
163
Kızlar bir kaç şey öğrendim. Sizlerle paylaşmak istedim.
1-) Meryem suresi 41 gün boyunca okunacak. Adet olsak dahi aksatmadan birine okutabiliyormuşuz. ( 41 gün dolmadan hamile kalan çok kişi varmış)
2-) Perşembeyi cumaya bağlayan gece sabah ezanından 1 saat önce uyanıp Hz. İbrahimin bebek için ettiği duayı tesbih olarak okuyup 2 rekat namaz kılınacak. Sabah ezanı okunduktan sonrada 2 rekat namaz kılınması gerekiyor.
3-) Günde 21 kez Ya Musavvir ism-i şerif okunacak.
4-) 7 gün Yusuf suresi okunacak.
5-) Stres yapmayın :)

Bunların hepsini yapmak gerekmiyor. Her biri ayrı. Ama yapmak isterseniz hepsini yapabilirsiniz duadan zarar gelmez :) Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Tez zamanda bebişlerimizi kucağımıza alırız inşallah

konunuzu bölümüne taşıdım bilginize. lütfen konularınızı ilgili bölümlere açınız

allah gonlune gore versın , ınsallah hamıle kalırsınn
bebegın olmyo ıse dr gıtsen
tabı kı duadan zarar gelmezz fakat dr da onemlı

allah gonlune gore versın , ınsallah hamıle kalırsınn
bebegın olmyo ıse dr gıtsen
tabı kı duadan zarar gelmezz fakat dr da onemlı

Teşekkür ederim. Doktorada gttim tabi sorun çıkmadı Allah a kaldı işimiz Rabbim ol derse oluverir

Hayır bana şirin geldiği için kullandım ben. Ama dalga konusu yapılcak birşey değil burda bir çoğumuz gebe kalamıyoruz ve herşeyi yapmaya hazırız. Bebeğimi kaybettim ben ve tekrar hamile kalmak istiyorum. Benım gibi bir çok arkadaşta öyle çeken bilir. Ben Allah rızası için belki yardımım olur diye paylaştım öğrendiklerimi. İlgi alanına girmeyen lütfen yorum yapmasın. Canımızın yandığı konuda dalga geçilmesi hiç hoş değil...

din konuşmak aykırı burada(

Canınızın yandığı konuda kimse sizinle dalga geçemez , geçmedi de. Herhangi bir konuda da dalga geçilemez.
Hamile yazmak ayıp veya çirkin , hamiş şirin algısını garip buluyorum bende.

Yazdıklarınızdan yaşadığınız kaybınız sonrası bu konuya yoğunlaştığınızı ve strese girdiğinizi anlıyorum. Fizyolojik bir sorununuz yok ise stres olumsuz etkiliyor olabilir sürecinizi.

Günü geldiğinde hayırlısı ile sağlıklı bir hamilelik ve doğum süreci yaşamanızı ve bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim.

Ben hamile kalamamanizla ilgili dalga gecmedim gecmemde zaten.
Sadece forumda "hamile, bebek,koca" gibi kelimelerin "hamis, gobus, kocis" gibi sacma uyarlamalariyla dalga geciyorum.
Cogu kadin daha sevimli saniyor ama cok itici oluyor aslinda.
Sizinle alakali degil yani kk nin oyle konusan kadinlariyla dalgiss gectim.

Paylaşımım sorun yaratırsa kaldırılır zaten. dert etme sen. Bunun gibi birçok konu paylaşılmış ayrıca

Bir yanlış anlaşılma mevcut , ben 562450 arkadaşımızın yazdığı mesaja o ifade ile yanıt yazdım. Yanıtım sizin konunuz için değil ; hamiş , bebiş ve kociş üçlemesi ile ilgili.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…