Hamilikte Diabet?

kızlar benimde kan şekerim 89 çıktı.dr yüksek olduğunu söyledi sınırda dedi ve tekrar test istedi daha öncede bir kaybım olduğu için önemli olduğunu söyledi bende ister istemez etkilendim sizce çok mu yüksek bu değer?

Cok tesekkur ederim bilgilendirdigin için...Bana bu sekilde bir liste vermediler..Ama senin yazdiklarini yiyebilecegimi soylediler...Sadece gunde iki tane meyve verdiler..Seker oldugundan iclerinde...Oda uzum muz ve cilek haric....Cok cok tesekkur ederim..Allah sifalar versin saglikla sihhatle hayirla kucagina alirsin insallah...

Rica ederim şekerim ...
Ben ayda1 hba1c testi yaptırıyorum şekerimi gerçekten kontrol edebilmişim mi diye... Dün yaptırdığım test sonucu normal değerin biraz altındaydı, bugün kadın doğum doktoruma anlattım. Bebeğin kilosu ve suyu normal olduğu sürece korkmamamı söyledi. 1745 gr. şu ana bebeğim ve haftasıyla uyumlu ne kilolu ne zayıf, tam formunda yani.
Sana da acil şifalar

kızlar benimde kan şekerim 89 çıktı.dr yüksek olduğunu söyledi sınırda dedi ve tekrar test istedi daha öncede bir kaybım olduğu için önemli olduğunu söyledi bende ister istemez etkilendim sizce çok mu yüksek bu değer?

Canım açlık mı tokluk lu yükleme sonucumu? 89 değer bunlardan hangisine ait?

evet canım.. Diyabet için verildi. 100 lük yükleme yapılmıştı ve 3 değer yüksek çıkmıştı. Yükleme sonucuma göre 1800 kalorilik diyet verildi. Domates, salatalık, çiğ sebze yağsız olmak şartıyla serbest. Sabahları 2 k.k. light peynir.5 zeytin, domates, salatalık, haftada 3 kez yumurta... Öğleleri: 1 kepçe çorba,4 yemek kaşığı sebze, 1 köfte kadar et,1 kase yoğurt Akşamları da öğle gibi.Günde almam gereken yağ 4 tatlı kaşığıkadar. Günde 4 porsiyon meyve ve meyveler mutlaka 1 bardak ayran, süt yada yoğurtla tüketilmesi gerekiyor. Beyaz ekmek, kolalı-şekerli yiyecekler, her türlü kızartma, bulyon, hazır çorbalar, tatlılar, çerez, kek, pastalar yasak...

CANIM BENDE SENİNLE AYNI DİYETİ YAPIYORum.bebeğine de masallah canım büyüyor.:nazar:

Rica ederim şekerim ...
Ben ayda1 hba1c testi yaptırıyorum şekerimi gerçekten kontrol edebilmişim mi diye... Dün yaptırdığım test sonucu normal değerin biraz altındaydı, bugün kadın doğum doktoruma anlattım. Bebeğin kilosu ve suyu normal olduğu sürece korkmamamı söyledi. 1745 gr. şu ana bebeğim ve haftasıyla uyumlu ne kilolu ne zayıf, tam formunda yani.
Sana da acil şifalar

Hmmm ben daha ilk ayimdayim bakalim isteyeceklermi bendende heray test...Gerci bana yuksek dediler guya ama ac karnina 61-69 tok karnina 75-99 cikiyor..;Ve bende basagrisi elelrde titreme terleme ve halsizlik yapiyor...Belirtilere bakarsan (verdikleri kitapcikta) hypo anlamadim gitti...Ayin 16 sinda ecografim var bende bu karinda sivi fazlaligini sorucam..sayende bazi seylere dikkat edicem..

Ac mi tokmu bu degerler bilmiyorum ama bana acken 95 in altinda tokkende 120 nin altinda olmali demisti doktor..Buna bakarsak pek yuksek degil gibi her iki durumdada ama yine sen doktora bir danis...Gecmis olsun bu arada..

merhaba kızlar aranıza bende katıldım ..benimde gebelik şekerim çıktı evde hergün ölçüm alıyorum..haftaya sonuçlarımı göstericem bakalım ne diycekler..bana 2000 kal. bir diyet verdiler...3 günde bir dinlenip tekrar ölçücekmişim...bende dün ölçüm almıycam diye simit yedim sonrada ölçüm aldım hemen fırlamış şeker..demekki beyaz ve hamur işi hiç bişeye yaklaşmamam gerekecek...bende şu ana kadar 6 kilo aldım...ben kendimi iyi hissediyordum nerden çıktı bu şeker bilmem...allah yardımcımız olsun...

Ac mi tokmu bu degerler bilmiyorum ama bana acken 95 in altinda tokkende 120 nin altinda olmali demisti doktor..Buna bakarsak pek yuksek degil gibi her iki durumdada ama yine sen doktora bir danis...Gecmis olsun bu arada..

ben daha 7.haftamdayım acaba o yüzdenmi yüksek geldi drCADIARZUbu açken ölçüldü.birde bir kaybım var belki dr o yüzden önemsemiştir umarım tokkende çok yüksek çıkmaz

canım sana yapılan idrar testlerine de bak...
eğer glukoz çıkmıssa idrarda dikkat etmen gerekiyor.

mrb arkadaslar size bir sorum olacak.öğle ve aksam aclık sekerinizi ara öğünden iki saat sonramı ölçüyorsunuz.ben ara öğünlerde 1 porsiyon meyve yiyorum.ara öğünü yemeden önce ana öğünden 2 saat sonra tokluk sekerimi ölçüyorum.sonra ara öğünü yiyip iki saat sonrada aclık sekerini ölçüyorum sizde aynı sekildemi ölçüyorsunuz.

mrb arkadaslar size bir sorum olacak.öğle ve aksam aclık sekerinizi ara öğünden iki saat sonramı ölçüyorsunuz.ben ara öğünlerde 1 porsiyon meyve yiyorum.ara öğünü yemeden önce ana öğünden 2 saat sonra tokluk sekerimi ölçüyorum.sonra ara öğünü yiyip iki saat sonrada aclık sekerini ölçüyorum sizde aynı sekildemi ölçüyorsunuz.

Ben ogle ve aksam yemeginden saat sonra olcup sonra arada yiyecegimi yiyiyorum..Bana oyle dedi doktor...Birseyler yiyip olcersem yuksek cikarmis..Her zaman olcum yaptiktan sonra ara ogun birseyler yemem gerektigini soyledi...Benim dusuk cikiyor gerci ondan oyle dedi...

kızlar tokluk sekerimiz 140ın üzerinde cıkarsa sorun yaratıyor dimi.yani 140 altı ii

kızlar tokluk sekerimiz 140ın üzerinde cıkarsa sorun yaratıyor dimi.yani 140 altı ii

Canim bana toklen degerimin 120 nin altinda olmasi gerektigini soyledi..Bende bugun abarttim ama...Bakalim....Yarin olcum yapicam tum gun...fisfisfis fisfisfis

Merhaba...
Açlık 70-95 arası olmalı. Yemeği yedikten sonraki 1. saat tokluk 140 ın altında olmalı, 2. saat tokluk 120'nin altında olmalı....

Herkese merhaba...Hiç bilgi vermemissiniz gelismeleriniz hakkinda..Nasil gidiyor diyabet olcumleriniz..Bebekleriniz..?
Bana iki haftada bir degerlerimi vermemi soylediler cok sukur hiç gecmedim limiti...Hatta dusuk oldugu daha cok cikiyor..Cayimi bile sekersiz (tatlandirici atabilirim aslinda ama daha berbat oluyor tadi sanki) icmeye alistim...Sadece arada canim gercekten sekerli bisiler istiyor onuda biskui falan ara ogun olarak yiyiyorum..Yoksa zaten cok dusuyor bu seferde titremeye falan basliyorum... Umarim sizdede hersey yolundadir...Allah hepinize hepimize sifa versin bebeklerimizi korusun insallah..

mrb kızlar sayfa baya gerilerrde kalmış.hepiniz iisinizdir umarım.şeker durumunuz nasıl.ben dün doktordaydım.doktora gitmeden 2 gün boyunca aclık ve tokluk sekerlerimi ölçtüm tüm öğünlerde.doktor değerlerin ii olduğunu ve diyete devam etmemi istedi.hiç kilo almamışım doktor biraz kilo al diyor ama bu diyetle zaten alamamki.ne yapayım yani sizler kilo alıyor musunuz.bebeğimde haftasıyla uyumlu suyumuzda normalmiş.umarım hepimiz için hersey yolunda gider kızllar.:CüvCüv:

mrb kızlar sayfa baya gerilerrde kalmış.hepiniz iisinizdir umarım.şeker durumunuz nasıl.ben dün doktordaydım.doktora gitmeden 2 gün boyunca aclık ve tokluk sekerlerimi ölçtüm tüm öğünlerde.doktor değerlerin ii olduğunu ve diyete devam etmemi istedi.hiç kilo almamışım doktor biraz kilo al diyor ama bu diyetle zaten alamamki.ne yapayım yani sizler kilo alıyor musunuz.bebeğimde haftasıyla uyumlu suyumuzda normalmiş.umarım hepimiz için hersey yolunda gider kızllar.:CüvCüv:

Bende yarin olcum yapicam bakalim nasil gidiyormus...Ben kilo almiyorum zaten kilo almamam lazim benim birden cok almistim cunki...Ben dun gittim doktora sancim oldugundan monotoringe bagladilar acilmada varmis bir parmak kadar...Igne yaptilar sancilarimin durmasi için...Yatip dinlenicem sadece...Orda bebegimizin kilo 2 kilo 100 gram oldugunu ogrendik baya iyiymis kilosu..Zamaninda dogarsa 3 700 falan olucak dedi doktor zaten benim ilk kizimda 3 kilo 880 gram dogmustu...Simdilik tek derdim erken dogum olmamasi kuveze girmeyecek kadarda olsa en azindan karnimda olmasi...Seker falan aklimdan gitti anlayacaginiz..

X