hamileyken ve doğumdan sonra evinde kedi besleyen var mı?

mrb,sizlere sorum olacak arkadaşım var yeni doğum yaptı.evde iki kedisi var biri dişi biri erkek.erkek olan bebek geldiğinden beri saga sola işiyomuş,protesto ediyormuş yani:KK5: bu konuda tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız memnun olurum.bu meseleyi nasıl çözebilir?zamanla alışacaktır diye düşünüyorum ama arkadaşım da yeni doğum yaptıgından ve etraftaki insanların malum laflarından dolayı iyice gerilmiş durumda:KK5:kedilerinden vazgecmeyi asla düşünmüyor.

cnm aslında iki kedi besledikleri için öyle yapmaması lazım .benim pisim tek ve bütün ilgi ondaydı bebek olunca birden o ilgi gitti diye bana küsmüştü 1 hafta yanıma gelmedi hiç , sonra yavaş yavaş alıştı 1 ayı buluyor alışması gerçek anlamda ama şu var oğlum uyurken pisimle ilgileniyorum oda biliyor alıştı o yanımdayken emzirirken falan hiç gelmiyor yanımıza .alışır yani işediği yere hafiften burnunu değirin kedinin ve yüksek sesle bağırıp yapmaması gerektiğini söyleyin her yaptığında bunu yaparsanız yanlış olduğunu anlar ve yapmaz .oğlum şu an 4,5 aylık ve geçen gün kedime elini uzattı oda kokladı falan artık benimsemeye başladılar birbirlerini inşallah en kısa zamanda kedisi.

Ben de şu an 6 haftalık hamileyim ve evimde beslediğim bir iran çinçillam var. oldukça uzun tüylü bir kedi. dışarı kesinlikle çıkmıyor,çig et hiç yemiyor. hamileliğimi öğrendiğimden beri kedini evden yolla diyen hiç kimseye kulak asmıyorum. siz nasıl evinizde sizinle birlikte yaşayan bir bireyi evden pat diye atamazsanız hayvana da aynı muameleyi yapıyor olmanız gerekir. sonuçta burası onun da evi.. 2 senedir burdan başka hiç bir yere gitmedi gitmesi de mümkün değil. aşıları düzenli olarak yapılan bir kedinin tüyünün hiçbir şekilde zararı yok bunu bir sürü değişik veteriner ile konuştum. insanlar hijyenle, temizlikle kafayı bozmuşlar. Hiç birimiz pislik içinde yaşamıyoruz ama bu kadar takıntı yapılan şeyler genelde insanların zararına olur. bebeğinizi birçok şeyden sakınma yoluna giderek aslında daha fazla tehlikenin içine atıyorsunuz çünkü bağışıklığı bu tür şeylere karşı duyarlılık kazanmıyor. hayvanınızı evden göndermenize falan gerek yok. sadece aşılarını düzenli yaptırın. her söylenene itibar etmeyin :)

Halen daha ev kedilerinin ,aşıları yapılan kedilerin tüylerinden kist geldiğini düşünen cehalette kişiler var malesef.İki satır okuyup araştırsalar bu kadar kolay konuşamıyacaklar elbetki.Kedi sevmeyen bir akrabam var ,kist oldu .elini bile sürmediği takdirde,doktoru pazardan aldığı açık yeşillikten bile gelmiş olabileceğini belirtmiş.Ben ve ailemse atalarımsa 100 yıldır kedi bakar,ben,babam,ananem,babannem ve onların anneleri babalarına kadar uzanır bu öykümüz.Henüz kist olan yok :)

1. si dışarı çıkmayan ,çiğ et yemeyen ve 3 ayda bir iç parazit aşısı uygulanan kediden kist olmaz.Aşısı olan kedilerin tüylerini yutsanız bile kist yapmaz.Bebekliğimden beri onlarca kedinin içinde büyüdüm bende ki sokak kedilerini saymıyorum bile .Çok kez eminimki tüyünü yuttum ama çok şükür bir derde tutulmadım henüz.

Şimdi benimde 3 yaşında bir oğlum var ve asla ondan ayrılmayı düşünemem .

Kedim doğum yapacak yada kedim hamile diyip çocuklarınızı sokağa atıyormusunuz siz ?

İşte bu kadar saçma hamileyken yada bebek oldugunda bu dostları at ,sat demek !!!

Evlatlar herşeyden değerlidir ama kedi köpek dediklerinizinde birer can taşıdığını ve Allahın yarattıgını unutmayın

sagolun,burnunu sürtüp bagırmasını ben sölemiştim ,iki kedisi var ama zaten işeyen kedinin önceden kakasını banyoya falan yapma gibi problemleri vardı.sanırım dahada düzeliyor.benim de evde bir kedim var ve yok kistti yok tüydü ben hiç kafama bile takmıyorum.hepsi hurafe hayvan düşmanlıgı yapanların uydurması.gecen yıl toxoplazma testi yaptırdım herşey negatif cıktı:) ki doktor muhtemelen bagısıklık kazanmışsındır demişti ama hiç gecmemiş bana.aşıları düzenli yapılan mamayla beslenen kediden bebege hiç bir zarar gelmez.tam tersi biçok araştırma var hayvanla büyüyen çocuk daha saglıklı ve psikolojik olarak da saglıklı kendine güvenli büyüdüğü söyleniyor zaten.

benimde bir iran çinçilam var ve gebeliğimin 11. haftasındayım..tüm yazıları ince detayıyla okudum,her zaman araştırdıgım bir konuydu lakin böyle güzel yorumlar görünce daha da mutlu oldum,benim de çevremde daha hamile değilken bile bırak şunu çıkar evden diyorlardı,artık tepkilerimi sert bir dille ifadeedince,şimdi bebiş haberini aldıklarında artık çok zararlı gönderirsin evden onu demeye başladılar,bende artık insanlar bana daha da zarar veriyor ve emin olun kedilerin bahsettiğiniz nankörlüğünden daha da nankörler diyorum,netice itibari ile,bu canların da bir psikolojisi,ruh halleri var,ben onu birine vermiş olsam dahi,yadırgayacak terkedilmişlik hissine kapılacak,bu na hakkım yok diye düşünüyorum ve gerek aşıları gerekse hijyen konusunda da gayet düzenli bir yoldayız,rabbim böyle temiz duygularla,masumane yapılan niyetlerden pişman eder mi hiç,hepimiz allah a emanetinz ve sakındıgımız gibi,sokakta rüzgardan uçup ciğerimize kaçan ne tüyler vardır örnek vereceksek diyorum...

ama iki gündür oğlum benim el ve ayaklarıma atlayıp ısırma hareketlerine büründü,ev içinde bana düşkünlüğü ayrıdır,bu durum neden kaynaklanıyor diye düşünmeye başladım,bebişimizi hissettikçe kıskançlığımı ortaya çıkıyor bilemedim,yaşayanlar var mı bu durumu içimizde.

tüm hayvansever dostlara selamlar

arkadaşlar benimde kedim var 5 aylık hamileyim onun aşısı bakımı herşeyi yapılıyor. asla onu vermeyi düşünmüyoruz bizede tepki veriyorlar bitane çakasımız geliyor biz millet olarak hayvanlara pek ilgili değiliz utanılacak bir durum bence beni kimse ilgilendirmiyor ben onu minicikken aldım onun evi artık burası nasıl başkabiyere gidebilir neyapar nasıl yaşar sokak onun için ölüm demek başkabi ailenin yanına gitmeside öyle neyapacaklar bilemezsin. düşünsene onu sevdin sevdin faydalandın artık kendi bebeğin oluyor ve onu gönderiyorsun çok acı bişey. bence rahatlayın kimseyi takmayın bebeğinizle beraber yaşasın işte ne güzel.

arkadaşlar benimde kedim var 5 aylık hamileyim onun aşısı bakımı herşeyi yapılıyor. asla onu vermeyi düşünmüyoruz bizede tepki veriyorlar bitane çakasımız geliyor biz millet olarak hayvanlara pek ilgili değiliz utanılacak bir durum bence beni kimse ilgilendirmiyor ben onu minicikken aldım onun evi artık burası nasıl başkabiyere gidebilir neyapar nasıl yaşar sokak onun için ölüm demek başkabi ailenin yanına gitmeside öyle neyapacaklar bilemezsin. düşünsene onu sevdin sevdin faydalandın artık kendi bebeğin oluyor ve onu gönderiyorsun çok acı bişey. bence rahatlayın kimseyi takmayın bebeğinizle beraber yaşasın işte ne güzel.
Aynen bizim etrafimizdaki insanlarda boyleydi kabullendiler simdi gelen kişiler duman nerde diye bile soruyolar goremeyince bizde vermedik kulak asmamak lazım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben de şu an 6 haftalık hamileyim ve evimde beslediğim bir iran çinçillam var. oldukça uzun tüylü bir kedi. dışarı kesinlikle çıkmıyor,çig et hiç yemiyor. hamileliğimi öğrendiğimden beri kedini evden yolla diyen hiç kimseye kulak asmıyorum. siz nasıl evinizde sizinle birlikte yaşayan bir bireyi evden pat diye atamazsanız hayvana da aynı muameleyi yapıyor olmanız gerekir. sonuçta burası onun da evi.. 2 senedir burdan başka hiç bir yere gitmedi gitmesi de mümkün değil. aşıları düzenli olarak yapılan bir kedinin tüyünün hiçbir şekilde zararı yok bunu bir sürü değişik veteriner ile konuştum. insanlar hijyenle, temizlikle kafayı bozmuşlar. Hiç birimiz pislik içinde yaşamıyoruz ama bu kadar takıntı yapılan şeyler genelde insanların zararına olur. bebeğinizi birçok şeyden sakınma yoluna giderek aslında daha fazla tehlikenin içine atıyorsunuz çünkü bağışıklığı bu tür şeylere karşı duyarlılık kazanmıyor. hayvanınızı evden göndermenize falan gerek yok. sadece aşılarını düzenli yaptırın. her söylenene itibar etmeyin :)

Halen daha ev kedilerinin ,aşıları yapılan kedilerin tüylerinden kist geldiğini düşünen cehalette kişiler var malesef.İki satır okuyup araştırsalar bu kadar kolay konuşamıyacaklar elbetki.Kedi sevmeyen bir akrabam var ,kist oldu .elini bile sürmediği takdirde,doktoru pazardan aldığı açık yeşillikten bile gelmiş olabileceğini belirtmiş.Ben ve ailemse atalarımsa 100 yıldır kedi bakar,ben,babam,ananem,babannem ve onların anneleri babalarına kadar uzanır bu öykümüz.Henüz kist olan yok :)

1. si dışarı çıkmayan ,çiğ et yemeyen ve 3 ayda bir iç parazit aşısı uygulanan kediden kist olmaz.Aşısı olan kedilerin tüylerini yutsanız bile kist yapmaz.Bebekliğimden beri onlarca kedinin içinde büyüdüm bende ki sokak kedilerini saymıyorum bile .Çok kez eminimki tüyünü yuttum ama çok şükür bir derde tutulmadım henüz.

Şimdi benimde 3 yaşında bir oğlum var ve asla ondan ayrılmayı düşünemem .

Kedim doğum yapacak yada kedim hamile diyip çocuklarınızı sokağa atıyormusunuz siz ?

İşte bu kadar saçma hamileyken yada bebek oldugunda bu dostları at ,sat demek !!!

Evlatlar herşeyden değerlidir ama kedi köpek dediklerinizinde birer can taşıdığını ve Allahın yarattıgını unutmayın

Böyle düşünen hamilelerin varlığını öğrenmek çok güzel... Benim de iki kedim bir köpeğim var çocuğum gibiler ve asla onları evden göndermeyi vs düşünmedim, düşünmem de...
Bende bir çok kist vardı ama bunlar hayvanlarım olmadan önce varlardı ve zaten hayvandan geçen bir kist değillerdi. Bu tamamen bünyeyle alakalı birşey. ilk olarak köpeğime sahip oldum ve sonrasında kediler geldi. O zamandan beri hiç bir şekilde rahatsızlığım olmadı. Ailemden de kimsenin her hangi bir yerinde kist mist çıktığı yok..
Tamemen cahilane yorum yapan insanlarla dolu bir ülkede yaşadığımız için hiç ama hiç umursamayın

Böyle düşünen hamilelerin varlığını öğrenmek çok güzel... Benim de iki kedim bir köpeğim var çocuğum gibiler ve asla onları evden göndermeyi vs düşünmedim, düşünmem de...
Bende bir çok kist vardı ama bunlar hayvanlarım olmadan önce varlardı ve zaten hayvandan geçen bir kist değillerdi. Bu tamamen bünyeyle alakalı birşey. ilk olarak köpeğime sahip oldum ve sonrasında kediler geldi. O zamandan beri hiç bir şekilde rahatsızlığım olmadı. Ailemden de kimsenin her hangi bir yerinde kist mist çıktığı yok..
Tamemen cahilane yorum yapan insanlarla dolu bir ülkede yaşadığımız için hiç ama hiç umursamayın

canım benim :KK16: onları sevmek güzeldir her canlıya nasip olmaz :KK50: annesinin kuzuları :KK16::KK16:

arkadaşlar bebekler sizin kediler sizin ....

bebeğinizi istediğiniz ortamda büyütebilrsiniz...

ben kesinlikle evinde hayvan besleyen birinin evine girmem...

nasıl sigara içmeyen birine sigara leş gibi kokuyosa bilinki hayvan beslenen evlerde öle kokuyor...

sigara içen birisi ben kokmuyorum dediği gibi hayvan besleyenlerde bunu diycekler...

ama kokuyo.....

hayvanları doğasına bırakın özgürce yaşasınlar......En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Terbiye sınırını aşan yorumların var. Sizin eviniz pis ve kokuyorsa o ayrı tabi.

Meraba kizlar. Benim de 2 yasindA bi kedim var. hamile oldugumu ilk o ogrendi evde test yaptigimda yanibasimda bekledi :) o benim herseyim. Hayvan kadar masum bir canli yok bu dunyada. Tek istedikleri sey sevgi. Ve sizin cocugunuz gibi oluyor. Hamile oldugumu ogrendigimde bir kere bile aklimdan kedimden vazgecmek gelmedi ama hayvanlari mal ve eglence araci olarak gorenler hemen onlardan kurtulmaya calisiyor. Oncelikle gebelikte evde bakilan kedi yada kopekten daha zararlisi cig et ve iyi yikanmayan yesillikler. Sen evciline titiz bakar asilarini eksik etmez mamasini kaliteli verirsen ne ona ne sana ne de bebegine birsey olmaz. Aksine evde bir hayvanin varligi huzur ve mutluluk verir. O hayvan besleyenin evi kokuyor diyen sahis once acip bitarafini koklasin.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Herkese merhaba,

Ben ilk defa bir can sahipleneceğim. Bu kedicik fib enfeksiyonu geçirmiş (corona virüsü) ve ölmek üzereyken son anda kurtarılmış. Sokağa dönerse kışı çıkaramaz diye sahiplendim. Ben 2 yıllık evliyim ve ileride çocuk sahibi olmayı düşüneceğiz elbette.
Şimdi benim sorum şu: Bu hastalığın insana geçmediğini biliyorum ben. Ama yine de hamilelikte sıkıntı yaşar mıyım? Bir de yeni doğan bebekle kediyi aynı ortamda tutabiliyor musunuz? Nasıl koruyorsunuz bebeği?

Bende aynı şeyleri yaşıyorum, inanılmaz bir tepki silsilesi var. Hamileyim 7 haftalık, iki kedim var onları çok seviyorum. Benim hassas noktam onlar. Kimse mi sevmez etrafımda yaa:KK43: Sinirimden, üzüntümden oturup ağlayacak duruma geliyorum. Benim gibi olup benim gibi düşünen kadınların var oluşunu bilmek beni çok sevindirdi gerçekten 👏👏 keşke etrafımda sizin gibi düşünen arkadaşlarım olsaydı...

Merhaba bende 6 Haftalık Hamileyim evde br kedim bir kuşum birde kızım hemster aldı o var. Ve belirtmeliyim ki.. kedime 2 senedir parazit aşısı yapmadık .Evden dışarı çıkarmıyorum Ayrıcaa ciiğ et vermiyorum ve oldukcada tüğlü.Ama buna rağmen kedimi evden uzaklaştırmayı dşünmem Baskı yapan insanlarıda Kalee almam Oğlum diye seviyorm herşeyiyle ben ilgilenirim benimle yatar kalkar O benim canım Gebeliğimi Öğrendikten sonra Doktoruma söyledim Toksoplazma testim yapıldı temiz çıktı Allah bana Bebeğimi Nasip eder kucaağıma alırsam Evimdeki hiçbi caanlıyı göndermem Dikkat ettikten sonra Allah Yarım eder Konu sahibi Arkadaşım O kedi bebeğinizzle büyür gider ve inanın bebeğinize siz ne kadar Merhametli davrnıyorsanız Kedinizde aynı şekilde olcaktır Allah Kucaınıza Almayı Nasip Etsin İnşallah..

Kedim var, köpeğim var ve küçüklüğümden beri sokakta gördüğüm hayvanlarla içli dışlıyım sarılır, severim. Hamilelik başında test yapıldığında kesin geçirmişimdir önceden toksoplazma diyordum ama geçirmemişim bunca yakınlaşmaya rağmen siz düşünün. Bence hayvan sevmezlerin kedini köpeğini gönder laflarını duymamazlıktan gelin, evde yediğiniz yeşilliklere daha çok dikkat edin, dışarıda da yememeye çalışın, bir de ne olur ne olmaz sokak kedilerini sevmeyin gebelik boyunca diye düşünüyorum Evden hayvanları göndermek düşüncelerine kızıyorum ve üzülüyorum, onlarda çocuklarımız...

Hic birsey olmaz.. kedinizede cig gida yedirmeyin ki onda da toksoplazma olmasin.. asilarini aksatmayin... ben asiri alerjik biriyim 2 kedim var ve hamileyim .. esim doktor.. kac tane doktoe arkadasimiz kedi ve kopekle cocuk buyuttu buyutuyor. Herkes evde hayvam olmasinin cocuklar icin daha iyi oldugu soyluyor.. sokaktan eve tikarak dogasini bozuyoruz diyenler farkinda degiller mi dogami biraktik disarda heryer bina araba.. biz o hayvanlari yari ölu halde bulup canlandirdik.. hic biryere birakamam...

Arkadaslarim disinda gittigim yasi buyuk doktorlar proflar onlar evin bir parcasi dedi hep.hamileyken terk edenlere alip 2 gun sonra alerjim.cikti cocugun alerjisi var diyenlere anlam veremiyorum..
Benim kadar alerjik olup surekli hap hava kullanip hala bakmaya devam edilebiliyorsa herkes bakar. Bahanesi yok... kimseyi takmayin... cok konusani alin yaninizda doktora.veteriner hekime goturun...

Kayinpederim ve kayinvalidem eve gelmeyiz olmaz cocuk dogunca verin bunlari diyolardi.. esim doktor olan benim isterseniz gelmeyin bi yere gitmiyolar dedi. Konu kapandi

3 ay önce aldığımız çoook tatlı bir kedimiz var. hamile olduğumu öğrendikten sonra akrabalar baskı yapmaya başladı kediyi verin diye. ama kedişimize çok bağlandık. araştırma da yaptım herhangii bir sakıncası yokmuş. zaten tedbir olaraktan kakasından uzak duruyorum,eşim hallediyor sağolsun.uzun tüyleri yok, kendisi siyam zaten. aşıları da tam. şu aşamada vermesek bile doğumdan sonra ne olur kara kara düşünüyorum. bebekle aynı evde bir kedi.. ve ne kadar uysal sakin bir hayvan da olsa hayvan sonuçta. sağı solu belli olmaz. ya bebeğe zarar verirse? ya tüyü kaçarsa? aranızda yeni doğan bebeğiyle aynı evde yaşayan kedisi ya da köpeği olan var mı?nasıl idare ediyorsunuz?
şimdilik hiç istemesem de bebek doğunca mecbur verecem sanırım. yine de şimdiden üzülüyorum. insan alışınca zor oluyor.keşke hiç almasaydık diye.:KK59: ahh ah bu kadar erken hamile kalacağımı ben de bilmiyordum ki...
hayırlısı hakkımızda...
Siyam bebeklerle en iyi anlasan kedilerden.. baslarda kiskanir sonra gecer neden veriyosunuz bir zarari yok... vericeksenizde simdi verin daha fazla alismasin... ama vermek icin hic sebep yok... en yaki arkadaslarim kari koca doktor.. cocuklardan biri 7 yasinda digeri 2 kedileri 1 ay once 17 yasindayken öldü.. siz dusunun yani

X