hamileyken ve doğumdan sonra evinde kedi besleyen var mı?

arkadaşlar bebekler sizin kediler sizin ....

bebeğinizi istediğiniz ortamda büyütebilrsiniz...

ben kesinlikle evinde hayvan besleyen birinin evine girmem...

nasıl sigara içmeyen birine sigara leş gibi kokuyosa bilinki hayvan beslenen evlerde öle kokuyor...

sigara içen birisi ben kokmuyorum dediği gibi hayvan besleyenlerde bunu diycekler...

ama kokuyo.....

hayvanları doğasına bırakın özgürce yaşasınlar......En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

ayrıca bu hayvanlar ev hayvanları ben kedimi dısarı bıraksam aynı gün ölür.Sokak hayvanları çok farklı ayırt etmek kolay zannediorum ev hayvanıyla sokak da yaşayan hayvanları..:KK20:

kedi kokmaz evet, köpeğimiz de vardı,ne kadar temiz de baksan köpek kokuyor,teni,nefesi...slika kumlar sağ olsun, hiçbir koku yok. kedinin kendisi mis gibi zaten, kendini temizliyor.istemeyen beslemesin,lafım ona değil. sadece yalan yanlış bilgilerle,kulaktan dolma duyumlarla insanlar yanlış yönlendirilmesin. yüksek riskli bir gebeliğim var, bebeğim evliliğimin 6. yılında doğacak kısmetse. kedi bu kadar riskli bir hayvan olsa takibimi yapan iki dr. emin olun bir şey derdi. azıcık araştırırsanız zaten kedi "evcil hayvan" sınıfındadır, sokakta yaşama özelliği yoktur. tr.de sokak hayvanı olmak çok kolay bir şey değildir zaten. en basitinden aç kalır, dayak yer.daha ötesi de var, tecavüze uğrar,tiner dökülüp yakılır...ben sokaktan birini kurtardım gözüyle bakıyorum olaya.
babies diye bir belgesel var, izlemenizi öneririm. afrikalı, amerikalı, japon ve tibetli bebekler...ortak noktaları sizi şaşırtabilir.

açıkçası ortamın gerilmesi beni de gerdi. tabii ki herkesin farklı farklı düşünceleri var bu konuda. ancak birbirimizi kırmadan fikirlerimizi sunarsak daha doğru olur diye düşünüyorum.
çocuğumuzu mikroplardan hastalık derecesinde uzak tutmaya çalışırsak ona en büyük kötülüğü yapmış oluruz. ayşe arkadaşımın dediği gibi de hayvanlarla iç içe büyüyen çocuklarda astım ve allerji olma durumu hayvanlardan uzak yaşayan çocuklara oranla çok çok daha düşük.
nitekim de yapılan araştırmalara göre çok hijyenik ortamlarda yetişitirilmesine özen gösterilen çocuklar daha sık hasta olma eğilimindelermiş çünkü mikroplara bağışıklık geliştiremiyorlar.
tabii ki herkesin kendine göre temizlik ölçüsü var, herkes çocuğunu en iyi şekilde yetiştirmeye ve yetiştirirken de korumaya çalışıyor. bana göre çocuklar için sulu süpürgeler, antibakteriyel halılar vs vs.. hiç de elzem değil. ha ilk aylarda mutlaka dikkat edilir bebek ayrı odadayken süpürmeye. ama bence varsın halıda da emeklesin, süpürülen oda da bulunsun. bir şekilde bağışıklık kazanmak zorunda.
kediler iğrenç yaratıklar değiller.dinimizde de ağzının battığı yenebilen eti yenmeyen tek hayvan sınıfında kedi.ayrıca salyasının sterilizatör olduğu bilinmekte. saatlerce bıkmadan yalanması kendini temizlediğinin göstergesi.bizimki mesela şu an şap şap yalanmakta:) hatta kendini kaptırdığında yaladığı yerlerine dokununca üstünden bi daha geçiyo haspam:) sanki hanfendinin temizlediği yerleri kirletiyorum cık cık. zaten banyo yaptırılması uygun görülmüyor ki yüce rabbim ne büyük.. biz 1 hafta banyo yapmasak kokudan rahatsız olurken onlar yıllarca yıkanmadığı halde kendilerine özgü mis gibi bir kokuları var.
şimdi bunları yazarken sanki kedimi asla vermeyecekmişim gibi geldi değil mi? o halde o soruyu neden sordum? bahsettiğim gibi evim küçük ve bu sevimli hayvanların sağı solu belli olmuyor. gerçekten ağzınızı açık bırakacak derecede kıskançlık yaptıklarına şahit olmuşluğum var. ee kolay değil kuma gelecek üstüne.. ben olsam ben de kıskanırdım yani.aşısı olduktan sonra tüyünün kist yapmayacağını da çok iyi biliyorum. ama yine de insan bebişi özellikle de ilk aylarda tüyle muhatap bırakmak istemiyor. ha yukardaki ateşli savunmayı da neden yaptım, çünkü bazı arkadaşlar konuya çok önyargılı. doğru bilinen yanlışları dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım. yine de herkesin düşüncesi kendinedir. allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin ve sağlıkla da büyütelim inşallah.

babies film, ben film indirilen sitelerden indirmiştim. bebeğim özellikle tibetli çocuk kadar doğal ortamda büyüsün isterdim.özelden yazıyorum şimdi.

benim bir çok arkadaşım var...

ben de şöyle bişey söylemek istiyorum dolaylı olarak konu ile bağlantılı..uzun zaman önce okuduğum bir makaleden aklımda kalmıştı "evinizi zararlı kimyasallarla ovup durmayın" bazen hijyenik ve temiz olduğumuzu zannederek yararlı bakterileri de öldürüyoruz.

biraz alakasız gibi oldu ama söylemek istedim..

merhabalar bende hamileyim ve pisimle dört gözle bebişimiz bekliyoruz ,ve pisim benim hamile olduğumu anlıyor bu ara bana daha düşkünleeşti sevgi gösterilerinde bulunuyor çok seviyorum onu.inşallah bebeğime iyi bir abla olcak :) bende hayvanlarla büyüyen çocukların bağışıklık sisteminin güçlü olduğuna inanıyorum,gerekli temizlik ve özeni gösterdikten sonra bebeğee hiç biir zararı yok en azından vetler ve doktorlar öyle diyor...hayvan severlere sevgiler.

bebeğim doğdu da 7 aylık oldu bile ve kedi kızım ona ablalık yapıyor! her şey gayet güzel aralarında. insanlarla çok mücadele ettim ama şimdi birbirleriyle nasıl anlaştıklarınıgörenler hayret ediyor.

,
ben de hamileyim ve evimde iki kedim var...iki günde bir evi süpürdükten sonra pek tüy problemi olmuyor evde. ayrıca yılda bir kez de tüyleri tıraş ettirilirse önemli ölçüde tüy problemi ortadan kalkar..kedilerimi vermeyi düşünmüyorum.. onları sokağa atamam evin bir üyesi oldular artık.. tuvaletleri ile de artık eşim ilgileniyor

tbrk ederim sizi cnm onlar can bizden oluyorlar insan canından vazgeçemez:))))))))))))))))))) kedi bebişlerimiz.:KK16::KK16::KK16::KK16:

ben hamileykende dogumdan sonrada yillarca kedi besledim.cesitli cocuk doktorlarina danistim.ben almanyada yasyiorum, nerdeyse tüm almanlarin evinde kedi köpek var.onlarin cocuklarida bizimkiler kadar normal ve saglikli.hicbir sakincasi yok akrabalarinizin ailenizin ve cahil insanlarin sizi bunaltmasina izin vermeyin.köpek zaten dinimizde caiz degil evde beslemek ama kediyi peygamber efendimiz (sav) bile cok sever beslermis.hatta ona kedilerin babasi diye isim vermisler.su an ikinci kez hamileyim ve yine bir yavru kedi aldik.ilki birgün cikti ve dönmedi eve 4 yil kaldi bizimle.bebeginizin alerjisi olmadigi sürece hicbir sakincasi yok.kediler son derece temiz ve uysal hayvanlar.lütfen asilarini yaptirin ve 6 ayda bir parazit ilacini verin.cocugunuz varsa mutlaka kuduz asisinida yaptirin.onun disinda bir cocugun bir hayvanla büyümesi kadar güzel birsey yok.

ben hamileykende dogumdan sonrada yillarca kedi besledim.cesitli cocuk doktorlarina danistim.ben almanyada yasyiorum, nerdeyse tüm almanlarin evinde kedi köpek var.onlarin cocuklarida bizimkiler kadar normal ve saglikli.hicbir sakincasi yok akrabalarinizin ailenizin ve cahil insanlarin sizi bunaltmasina izin vermeyin.köpek zaten dinimizde caiz degil evde beslemek ama kediyi peygamber efendimiz (sav) bile cok sever beslermis.hatta ona kedilerin babasi diye isim vermisler.su an ikinci kez hamileyim ve yine bir yavru kedi aldik.ilki birgün cikti ve dönmedi eve 4 yil kaldi bizimle.bebeginizin alerjisi olmadigi sürece hicbir sakincasi yok.kediler son derece temiz ve uysal hayvanlar.lütfen asilarini yaptirin ve 6 ayda bir parazit ilacini verin.cocugunuz varsa mutlaka kuduz asisinida yaptirin.onun disinda bir cocugun bir hayvanla büyümesi kadar güzel birsey yok.

çok güzel yazmışsınız aklıma takılan bişi bizim vet 2 ayda bir iç dış parazit yapıyor , çokmu sık yaptırıyoruz acaba. benimde bira yadan az bir zamanım kaldı kuzum gelicek inşallah pisim hep karın hizamda yatıyor sol tarafa yatıyorum yavrum oda bir patisi karnımda yatıyor bunu bu ara sık yapıyor bebişle temas halindeler:KK16: heralde :))))))))))))

çok güzel yazmışsınız aklıma takılan bişi bizim vet 2 ayda bir iç dış parazit yapıyor , çokmu sık yaptırıyoruz acaba. benimde bira yadan az bir zamanım kaldı kuzum gelicek inşallah pisim hep karın hizamda yatıyor sol tarafa yatıyorum yavrum oda bir patisi karnımda yatıyor bunu bu ara sık yapıyor bebişle temas halindeler:KK16: heralde :))))))))))))

Sevgili moon 83,

kediniz ev kedisi ise ilerde 6 ayda bir yeter,birde cig et vermiyorsaniz tabii.ama disari cikiyorsa avlaniyorsa veya düzenli cig et sakatat veriyorsaniz parazit ilaci 3 ayda bir yeterlidir.benim ilk kedim geceleri cikardi.dolasir sabah geri gelirdi.yilda bir asi yaptirirdik kuduz dahil, 3 ayda bir parazit kürü.simdi 2 haftadir yeni bir kedimiz var.ev kedisi olarak kalmasini istiyorum.cünkü öbürü bir gün cikti (8 ay önce) ve bir daha dönmedi.cok üzüldük, dört yildir bizimleydi.ev kedilerinde asi bile 2 yilda bile yeterliymis, veterinerleri zengin etmenin alemi yok sonucta.cünkü disariyla temasi yok hayvanin.

daha sen dur.bebegin bir büyüsün bir yasina gelsin müthis oynuyorlar.ve inan kedi bebege acayip toleransli davraniyo.yani bebek bilmeden cekistirsede canini istemeden acitsada, bizim kedimiz ogluma asla zarar vermezdi yani tirmalamazdi isirmazdi.bizim icin bebegin önemli oldugunu bilirdi.ama kiskanirdi :KK1: bebegi kucagimiza alinca oda gelirdi hemen.bende burdayim gibisinden.cok üzüldük gidince.müthis hayvanlar kediler.

Sevgili moon 83,

kediniz ev kedisi ise ilerde 6 ayda bir yeter,birde cig et vermiyorsaniz tabii.ama disari cikiyorsa avlaniyorsa veya düzenli cig et sakatat veriyorsaniz parazit ilaci 3 ayda bir yeterlidir.benim ilk kedim geceleri cikardi.dolasir sabah geri gelirdi.yilda bir asi yaptirirdik kuduz dahil, 3 ayda bir parazit kürü.simdi 2 haftadir yeni bir kedimiz var.ev kedisi olarak kalmasini istiyorum.cünkü öbürü bir gün cikti (8 ay önce) ve bir daha dönmedi.cok üzüldük, dört yildir bizimleydi.ev kedilerinde asi bile 2 yilda bile yeterliymis, veterinerleri zengin etmenin alemi yok sonucta.cünkü disariyla temasi yok hayvanin.

daha sen dur.bebegin bir büyüsün bir yasina gelsin müthis oynuyorlar.ve inan kedi bebege acayip toleransli davraniyo.yani bebek bilmeden cekistirsede canini istemeden acitsada, bizim kedimiz ogluma asla zarar vermezdi yani tirmalamazdi isirmazdi.bizim icin bebegin önemli oldugunu bilirdi.ama kiskanirdi :KK1: bebegi kucagimiza alinca oda gelirdi hemen.bende burdayim gibisinden.cok üzüldük gidince.müthis hayvanlar kediler.

:))))))))) evet hiç dışarı çıkmıyor cnm hep evde , çiğ ette yemiyor . hoş pişmite yemiyor:) .cahil insan çok etrafımızdakedini gönder falan dediler. ama benim çenemden korkuyorlar kızıyorum çünkü karışmayın diye bebekle bir koyun koyuna büyücekler diyorum bende kızdırmak için.:) diyorum birde pisim biberon tutmayı öğrense ne güzel olur diyorum:) ne güzel ya böyle yazılanları okuyunca hoşuma gidiyor bebekle kedi arasındaki sevgi çok güzel bişi .benim piside kıskancak gibi ama ikisinide idare ederiz allahın izniyle . ikiside bebiş çünkü.giden kedinize üzüldüm ya . ama gerçekten kediler çok müthiş ve hisli hayvanlar geçen gün eşim yanlışlıkla patisine bastı küstü eşime bana geliyor ona gitmiyor sonra barıştırdıma gitti :) allahım tadımızıı kaçırmasın can onlar.:KK16::KK16::KK16::KK16:

daha öncede okumuştum paylaşımınız cnm hepsine, özellikle mırlama olayı bambaşka bişi.ya :KK76:

mrb,sizlere sorum olacak arkadaşım var yeni doğum yaptı.evde iki kedisi var biri dişi biri erkek.erkek olan bebek geldiğinden beri saga sola işiyomuş,protesto ediyormuş yani:KK5: bu konuda tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız memnun olurum.bu meseleyi nasıl çözebilir?zamanla alışacaktır diye düşünüyorum ama arkadaşım da yeni doğum yaptıgından ve etraftaki insanların malum laflarından dolayı iyice gerilmiş durumda:KK5:kedilerinden vazgecmeyi asla düşünmüyor.

X