Hamileyken terkedilmek:((

Yalvar yakar adamın egosunu uzaya çıkarın. Sonra korunmayın hamile kalın böyle birinden. Hiç üzülmedim size, yine yalvar yakar devam ettirirsiniz hayatınızı merak etmeyin.
Ne desen haklısın ben bunların hepsini duymayı hakettim ama bunların hiç birini bu durumlara düşmek için yapmadım hep benim sevdiğim adam bu değil ailesinin etkisi altında yapıyor bunları diye düşündüm oğluma gelince o tamamen sürpriz oldu :KK43:

Na
Bu adamdan ne koca olur ne baba. Hatta adam demem bile lafin gelişi. Sen daha ne demeye bu adami yalvar yakar geri getirdin. Senin su an kurtuluyorum diye şükür namazı kilman lazim.
Ne hayallerle kurduğum yuvam yıkılıyor sevdiğim adam bana bunları layık görüyor diye kahroluyorum ama hala onun umrunda bile değil bunları hakedecek ne yaptım düşünmekten bittim resmen :KK43:

Senin koca yalama yapmis hani derler ya senden ne koy olur ne kasaba he iste o soz senin esine layik sana birsey soyleyeyim mi canim yat kalk dua et fakiri garibani doyur sadaka ver daha henuz is isten gecmis bile degil sende ona dava ac aile uzerindeki sorumluluklarini yerine getirmiyor bana ve bebegine bakmiyor de ve siddet uyguluyor de keske darp raporu alsaymissin bu ne ya ailesi yardim ediyor diye bu kadar aile icind karisamaz ki yuh yani daha neler duyacagiz senin en buyuk hatan giden adam olmayan adamin ardindan don diye yalvarman bir daha bu hatayi yapma olmuyorsa zorlama bu adamdan sana degil hatra hic bir kadina koca olmaz canim Allah kurtarsin seni
Kızlar lütfen bşyler söyleyin
Şubatın 14ünde evliliğimin 1. Yılı dolacak ve ben 23 haftalık hamileyim ama eşim boşanma davasını açtı bile...
Sorunlarımız daha 3. Ayımızda başladı eşim babasının yanında çalışıyor ondan harçlık alıyor her tartışmamızda ailesinin yanına gidip telefonlarını kapatıp günlerce eve dönmüyordu 3. Ve 4. Ayımızda 2 kez evi terketti her geri dönüşünde annem seni istemiyor babam seni istemiyor diyerek geldi tabi bende ailesiyle hiç bir problemim olmamasına rağmen sinirlenip hırslandım çünkü o gittiğinde telefonlarını kapatıp eve gelmiyordu ailesi de bir kez bile arayıp sormuyordu babama şikayete gidip ben aradığımda telefonlarıma bile bakmıyorlardı her defasında eşimin telefonunu açmasını bekleyip yalvar yakar eve çağırıyordum boşanmak istemediğim için evet bende tartışmalarda bağırıp çağırdım o söyledikçe bende söyledim ama ne olursa olsun çıkıp gitmek boşanmak bana göre değil evliyiz kapımızı kapatırız kendimiz hallederiz diye düşündüm 2. gidişinden sonra çağırdığımda oturup konuştuk ailesinin ona kötü şeyler söylediğini kabul etti bundan sonra karıştırmayacağım dedi babasıyla annesiyle konuşmuş onlarda karışmıyorsak para da vermiyoruz demiş tabi bizimki yine çalışmadı hamileliğim sürpriz oldu bakamayız baban verirse var vermezse yok sende çalışmıyorsun benim çalışmama da izin vermiyorsun aldıralım dedim hayır dedi sen ne biçim insansın aldırmaktan bahsediyorsun gibi şeyler söyledi istiyor aklını başına alır sorunlarımız düzelir dedim anne olmayı da çok istiyordum tabi ama aralıkta ailesi yüzünden bi problem daha yaşadık tartıştık hamileyken yerlerde sürükledi 2 gün üst üste evden kovdu(zaten daha öncede önce beni kovalıyor ben gitmeyince kendi gidiyordu) aileme varana kadar hakaretler ağır sözler tabi bende durmadım yine o söyledikçe bende söyledim 10 gün ayrı kaldık daha önce olduğu gibi telefonlarını kapattı arkadaşlarıyla içmelere gitti boşanma lafları havada uçuştu ben yine yalvar yakar getirttim geldiğinde babam bu bebekle sana dönmemi istemedi gidiyorsan eğer verilen bütün sözler geçersiz git para fln isteme benden demiş babası tabi bizimki 1 hafta dayanabildi sonra yine bir tartışma daha çıkıp gitti ailesinin yanına bende bu halimle ailemin yanına çocuğunun doktor randevularına bile gelmiyor gitmiş boşanma davası açmış ne çirkinlikler ne iftiralar dava dilekçesi geldiğinde öğrendim ki 30 milyarda kredi borcunun altına girmiş beyfendi tabi benim bu paralardan haberim bile yok düğündeki altınlarımızı düğünden 3 gün sonra bozdurup harcadı arabasını sattığını söylemiş ama hala biniyor o arabaya son ana kadar düzelirmi diye bekledim hep kendimi suçladım ama adam gelip boşanmak istemiyorsan artık ailemle yaşayacağız bunu da gelip sen talep edeceksin hatta bide anlaşmalı boşanma dilekçesi imzalayıp aileme vereceksin onlar gerek görürse işleme sokacaklar dedi bu borçlar ne diyorum cevap bile vermiyor ne beni ne çocuğu düşünmüyor evi boşaltcam diye haber gönderdi avukatından şimdi karşı dava açmak için hazırlanıyorum severek evlendiğimizi sanmıştım kahroluyorum bu bebekle bu halde olmaya hiç bşye anlam veremiyorum resmen kandırılmış gibi hissediyorum napıcam ne yapmalıyım bu süreçlerden geçenler varsa aranızda lütfen bi akıl verin :KK43:((

Her seferinde siz niye yalvariyorsunuz? Hamileyken size bosanma davasi aciyor ailesinin eteginin altina siginiyor. Her kavgada ailesinin yanina gidip kalmak nedir ya? Yarin öbür gün dogum yapinca da böyle olacaksa bosanin gitsin ailesinde kalsin!
Çok üzülüyorum ama artık yapabileceğim bşy kalmadı o hala herşeyi benden bekliyor yaptıklarıyla yüzleşmemek için bütün hepsini sen üzerine al ailemin yanında oturalım diyor bense bunları haketmediğimi düşünüyorum artık kesinleşti zaten boşanacağız :KK43:

Bende zaten hep bu yüzlerden kendime kızıyorum kızlar devamlı benim aşık olduğum adam aslında bu değil ailesinin etkisi altında kaldığı için böyle oluyor düzeltebiliriz diye düşündüm boşanmak için evlenmedim bu kadar basit bitmemeli diye uğraştım hamileliğime gelince dediğim gibi bana da sürpriz oldu aldırmak istedim ama kesinlikle karşı çıktı :KK43:

Niye,kendisi zeka engelli mi, sen ben neden ailelerimizin dolduruşuna gelmiyoruz,çalışmaması da mı ailesi yüzünden,girip bir işe çalıştı da ailesi aman yok çık mı dedi

Dogumdan sonra ailenin maddi durumuna göre zaman suresi icerisinde işe girip çalışıp ayaklarinin üstünde durup aslanlar gibi yasayacaksin.. Kendinin kölesi kendinin efendisi olacaksin.. Kimseye mecbur degilsin.. Zor olacak ama imkansız degil yapan cokkkk örnek var .. Bu adamdan sobaya yakmalik odun bile olmaz!!!
Ailemin durumu iyi maddi açıdan sorunum yok çok şükür ama tabi ki çalışcam oğlum için daha da fazlasını yapıcam çünkü babasının ona layık gördüğü ayda sadece 300 lira nafakaymış öyle yazmış dilekçeye ben onun bütün ihtiyaçlarına maddi manevi yetişip karşılamak zorundayım elimden gelenin fazlasını yapıcam oğlum için :KK43:

Niye,kendisi zeka engelli mi, sen ben neden ailelerimizin dolduruşuna gelmiyoruz,çalışmaması da mı ailesi yüzünden,girip bir işe çalıştı da ailesi aman yok çık mı dedi
Babası buna yaptığı inşaattın kârını sana vericem diye söz verdi ilk başta ama tabi öyle olmadı daireler satıldıkça harçlık vermeye devam etti hepsi satılsın bitsin ondan sonra hesap yapıcaz dedi oğluna bu şekilde parayla istediklerini yaptırabileceklerini biliyorlarmış demekki tabi eşimde oradan para gelecek umuduyla yanlarından da sözlerinden de ayrılamadı :KK43:

Ne desen haklısın ben bunların hepsini duymayı hakettim ama bunların hiç birini bu durumlara düşmek için yapmadım hep benim sevdiğim adam bu değil ailesinin etkisi altında yapıyor bunları diye düşündüm oğluma gelince o tamamen sürpriz oldu :KK43:
Ailesinin etkisinde kalıp günlerce karısını arayıp sormayan adama da tırnağımın ucu kadar değer vermezdim şahsen.

Hadi kocalar da beyin yok anladıkta böyle adamdan çocuk niye yapıyorsunuz vallahi ben çözemiyorum bu işi yani neden yapilirki
Çocuk sürpriz oldu aldırmayı da kabul etmedi istiyor aklını başına alır artık diye düşündüm çünkü aldıralım dediğimde ne sözler ne yeminler etmişti ama işte o zmn bile yalanmış hepsi :KK43:

Babası buna yaptığı inşaattın kârını sana vericem diye söz verdi ilk başta ama tabi öyle olmadı daireler satıldıkça harçlık vermeye devam etti hepsi satılsın bitsin ondan sonra hesap yapıcaz dedi oğluna bu şekilde parayla istediklerini yaptırabileceklerini biliyorlarmış demekki tabi eşimde oradan para gelecek umuduyla yanlarından da sözlerinden de ayrılamadı :KK43:

Gerizekalı yani bir oğlan çocuğu,sözünü tutmuyosan bende başka işin ucundan tutuyorum diyemedi, kendi kendimi nasılsa o harçlıkla idare ederim çocuğu eşi kim taka dedi, işte bu karakterdir, aile bi yere kadar seni etkiler, bak ben ölmüs babam için dahi surda bence hataliydı diyebiliyorum kör kütük degilim

Bebek gerçekten sürpriz miydi,yani şaşırıyorum ben, bakıyorum cillop gibi evliliklerde millet uğraşıp yapamıyo ama sorunlu evliliklerde hep bir sürpriz, öyle diyosan öyledir tabi neticede aksini ispat edemem, benimki sadece merak
Canım planlı bi şekilde hamile kalmadım korunuyorduk ama İnan Allah verince önüne geçilmiyor hatta öğrendiğimde aldırmak istedim ama ne sözler ne yeminler verdi hangi kadın kocasına inanıp mutlu bi evliliği bi çocuğu olsun istemez ki ama ben şimdi çok pişmanım :KK43:

Kendi kendini bataklığa sürüklemişsin resmen. Ne acı bir tablo. Bu adamdan çocuk sahibi olmayı istemissin bir de. Bu saatten sonra boşanmaktan ve doğacak cocugunla yeni bir hayat kurmaktan başka çaren yok. Tabii biraz daha bataklığa çekildikten sonra. Allah yardımcın olsun, ne diyeyim.

Kendi kendini bataklığa sürüklemişsin resmen. Ne acı bir tablo. Bu adamdan çocuk sahibi olmayı istemissin bir de. Bu saatten sonra boşanmaktan ve doğacak cocugunla yeni bir hayat kurmaktan başka çaren yok. Tabii biraz daha bataklığa çekildikten sonra. Allah yardımcın olsun, ne diyeyim.
Hepsini iyi olalım yuvam yıkılmasın diye yaptım ama haklısın çok haklısın kendi kendimi bataklığa sürüklemişim :KK43:

Canım planlı bi şekilde hamile kalmadım korunuyorduk ama İnan Allah verince önüne geçilmiyor hatta öğrendiğimde aldırmak istedim ama ne sözler ne yeminler verdi hangi kadın kocasına inanıp mutlu bi evliliği bi çocuğu olsun istemez ki ama ben şimdi çok pişmanım :KK43:

İşte garip olan o, Allah hep garip evliliklere veriyo, 6 senedir burdayım hep mi aynı şey olur,değişik, acaba durumu lehine çevirmek istemiş olabilir misin, aldıralım demen blöftü olur mu öyle şey taşı sıkar suyunu çıkarır gene size bakarım demesini bekledin, ama demedi

Gerizekalı yani bir oğlan çocuğu,sözünü tutmuyosan bende başka işin ucundan tutuyorum diyemedi, kendi kendimi nasılsa o harçlıkla idare ederim çocuğu eşi kim taka dedi, işte bu karakterdir, aile bi yere kadar seni etkiler, bak ben ölmüs babam için dahi surda bence hataliydı diyebiliyorum kör kütük degilim
Ben çalışmak istedim müsade etmedi kendisi çalışmadı babası da parayla herşeyi yaptırma hakkını kendinde gördü para onlardan geliyor diye bir kez bile sesini çıkarmadı hep onlar haklı dedi şimdi evliliğini bitiriyorlar Eminim hala onları haklı görüyordur hiç mi pişman olmayacak bu adam bilmiyorum :KK43:

İşte garip olan o, Allah hep garip evliliklere veriyo, 6 senedir burdayım hep mi aynı şey olur,değişik, acaba durumu lehine çevirmek istemiş olabilir misin, aldıralım demen blöftü olur mu öyle şey taşı sıkar suyunu çıkarır gene size bakarım demesini bekledin, ama demedi
Kesinlikle blöf değildi ama ben aldıralım dediğimde bunları söylemişti ben bakarım ne olursa olsun artık sadece siz varsınız bak herşey nasıl değişecek vs. Vs. :KK43:

Ben çalışmak istedim müsade etmedi kendisi çalışmadı babası da parayla herşeyi yaptırma hakkını kendinde gördü para onlardan geliyor diye bir kez bile sesini çıkarmadı hep onlar haklı dedi şimdi evliliğini bitiriyorlar Eminim hala onları haklı görüyordur hiç mi pişman olmayacak bu adam bilmiyorum :KK43:

Çalışmak için müsadeye ihtiyacın yok ki,sevgiliyken nasıldı prens ruhlu biri miydi

Hepsini iyi olalım yuvam yıkılmasın diye yaptım ama haklısın çok haklısın kendi kendimi bataklığa sürüklemişim :KK43:

Seni anlamayan ve bir eş sorumlulugunu kavrayamamış bir adama, değil cocuk takla atsan nafile ki zaten yola getirmeye çabalayan taraf hep sen olmuşsun. Çocuk konusunda çok ama çok dikkat etseydin keşke. Yapmissin bir cahillik diyeceğim ama çocuğun ne suçu vardı bu kaosa tanık olacak. Of neresinden tutsan zor bir mesele ama değişmez esin. Eş olamamış en önce.

X