Hamileyken terkedilmek:((

Evet kızlar bugün açılan davaya cevap dilekçemizi de karşı dava dilekçemizi de verdik dualarınızı eksik etmeyin
Ve eşim daha doğrusu eski eşim :) şimdi çıkmış herşeyi düzeltcez diyor beni ailesinin yanına götürmek istiyor çocuk bensiz büyüyemez diyor şimdi mi aklı başına geldi bu adamın yoksa altında başka bşy mi var diye düşünmekten alamıyorum kendimi ama hala babasından korkuyor aslında davasını geri çekecekmiş ama babası onu kapının önüne koyarmış inanabiliyor musunuz bu söylediğine iyice tiksindirdiler beni kendilerinden nasıl aşık olabildim böyle bi adama çok kızıyorum kendime :KK43:
Sen yokken bebeğimin daha sağlıklı büyüyeceğini düşündüğüm için boşanıyorum zaten ben, çocuğumu kullanarak ikna edemezsin beni deseydiniz. İyi oldu böyle geri adım atması biraz içiniz soğumuş, hıncınızı almış olursunuz. Ama siz sakın dönmeyin. Hayat bundan sonra karşınıza hep iyi kişiler çıkarır umarım.

Evet kızlar bugün açılan davaya cevap dilekçemizi de karşı dava dilekçemizi de verdik dualarınızı eksik etmeyin
Ve eşim daha doğrusu eski eşim :) şimdi çıkmış herşeyi düzeltcez diyor beni ailesinin yanına götürmek istiyor çocuk bensiz büyüyemez diyor şimdi mi aklı başına geldi bu adamın yoksa altında başka bşy mi var diye düşünmekten alamıyorum kendimi ama hala babasından korkuyor aslında davasını geri çekecekmiş ama babası onu kapının önüne koyarmış inanabiliyor musunuz bu söylediğine iyice tiksindirdiler beni kendilerinden nasıl aşık olabildim böyle bi adama çok kızıyorum kendime :KK43:
Yoo o olmadan cok guzel buyur bebek. Hatta insallah hic tanismaz babasiyla. Boyle bir tanidigim var ona dayanarak soyluyorum.

çok üzücü yaşanılanlar. sizin hatanız böyle birine inatla çocuk yapmanız. şimdi olan olmuş hala yalvarmaya devam ederseniz daha çok kaybedeceksiniz. boşanın bebeğinizi kendiniz büyütün. gururlu olun. o istese af dilese bile kabul etmeyin. böyle varlıklar değişmez.

Kızlar lütfen bşyler söyleyin
Şubatın 14ünde evliliğimin 1. Yılı dolacak ve ben 23 haftalık hamileyim ama eşim boşanma davasını açtı bile...
Sorunlarımız daha 3. Ayımızda başladı eşim babasının yanında çalışıyor ondan harçlık alıyor her tartışmamızda ailesinin yanına gidip telefonlarını kapatıp günlerce eve dönmüyordu 3. Ve 4. Ayımızda 2 kez evi terketti her geri dönüşünde annem seni istemiyor babam seni istemiyor diyerek geldi tabi bende ailesiyle hiç bir problemim olmamasına rağmen sinirlenip hırslandım çünkü o gittiğinde telefonlarını kapatıp eve gelmiyordu ailesi de bir kez bile arayıp sormuyordu babama şikayete gidip ben aradığımda telefonlarıma bile bakmıyorlardı her defasında eşimin telefonunu açmasını bekleyip yalvar yakar eve çağırıyordum boşanmak istemediğim için evet bende tartışmalarda bağırıp çağırdım o söyledikçe bende söyledim ama ne olursa olsun çıkıp gitmek boşanmak bana göre değil evliyiz kapımızı kapatırız kendimiz hallederiz diye düşündüm 2. gidişinden sonra çağırdığımda oturup konuştuk ailesinin ona kötü şeyler söylediğini kabul etti bundan sonra karıştırmayacağım dedi babasıyla annesiyle konuşmuş onlarda karışmıyorsak para da vermiyoruz demiş tabi bizimki yine çalışmadı hamileliğim sürpriz oldu bakamayız baban verirse var vermezse yok sende çalışmıyorsun benim çalışmama da izin vermiyorsun aldıralım dedim hayır dedi sen ne biçim insansın aldırmaktan bahsediyorsun gibi şeyler söyledi istiyor aklını başına alır sorunlarımız düzelir dedim anne olmayı da çok istiyordum tabi ama aralıkta ailesi yüzünden bi problem daha yaşadık tartıştık hamileyken yerlerde sürükledi 2 gün üst üste evden kovdu(zaten daha öncede önce beni kovalıyor ben gitmeyince kendi gidiyordu) aileme varana kadar hakaretler ağır sözler tabi bende durmadım yine o söyledikçe bende söyledim 10 gün ayrı kaldık daha önce olduğu gibi telefonlarını kapattı arkadaşlarıyla içmelere gitti boşanma lafları havada uçuştu ben yine yalvar yakar getirttim geldiğinde babam bu bebekle sana dönmemi istemedi gidiyorsan eğer verilen bütün sözler geçersiz git para fln isteme benden demiş babası tabi bizimki 1 hafta dayanabildi sonra yine bir tartışma daha çıkıp gitti ailesinin yanına bende bu halimle ailemin yanına çocuğunun doktor randevularına bile gelmiyor gitmiş boşanma davası açmış ne çirkinlikler ne iftiralar dava dilekçesi geldiğinde öğrendim ki 30 milyarda kredi borcunun altına girmiş beyfendi tabi benim bu paralardan haberim bile yok düğündeki altınlarımızı düğünden 3 gün sonra bozdurup harcadı arabasını sattığını söylemiş ama hala biniyor o arabaya son ana kadar düzelirmi diye bekledim hep kendimi suçladım ama adam gelip boşanmak istemiyorsan artık ailemle yaşayacağız bunu da gelip sen talep edeceksin hatta bide anlaşmalı boşanma dilekçesi imzalayıp aileme vereceksin onlar gerek görürse işleme sokacaklar dedi bu borçlar ne diyorum cevap bile vermiyor ne beni ne çocuğu düşünmüyor evi boşaltcam diye haber gönderdi avukatından şimdi karşı dava açmak için hazırlanıyorum severek evlendiğimizi sanmıştım kahroluyorum bu bebekle bu halde olmaya hiç bşye anlam veremiyorum resmen kandırılmış gibi hissediyorum napıcam ne yapmalıyım bu süreçlerden geçenler varsa aranızda lütfen bi akıl verin :KK43:((

Selam öncelikle geçmiş olsun. Ben de aynı durumdayım ve 18 haftalık hamileyim. Eşim on gün önce beni terketti. Hem çok öfkeliyim hem de çok üzgün. Altı gün gece gündüz ağladım, şimdi ara sıra taşıyor tutamıyorum ama daha iyiyim. Bununla bebğime zarar vermemek için başedebilmem gerektiğini biliyorum. Sadece çok zorlanıyorum. Seni anlıyorum... Allah sana ve bebeğine sağlık versin.

Selam öncelikle geçmiş olsun. Ben de aynı durumdayım ve 18 haftalık hamileyim. Eşim on gün önce beni terketti. Hem çok öfkeliyim hem de çok üzgün. Altı gün gece gündüz ağladım, şimdi ara sıra taşıyor tutamıyorum ama daha iyiyim. Bununla bebğime zarar vermemek için başedebilmem gerektiğini biliyorum. Sadece çok zorlanıyorum. Seni anlıyorum... Allah sana ve bebeğine sağlık versin.

ayrı bir konu açarsan en azından derdini anlatıp rahatlayabilirsin :KK66: Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inş.

Keşke keşke keşke keşke. ..... Bu cümleleri bırakalım bence olan olmuş biten bitmiş .sadece şunu bil bu adamla barışsan da yine terkedecek seni ,sen hamilesin çocuğundan vazgeciyor adam düşün bundan bir halt olmaz o yüzden mantıklı olan ayrılmak gibi geldi bana (tabi sen bilirsin) . Önce bi toparlan kendine gel , ben bu kadar değersiz miyim diye düşün (cevap=değilsin) sonra bebeğin doğana kadar ailen yardımcı olacaktır sana bebeğin doğduktan sonra iş aramaya başla (ayaklarının üstünde dur) ve hayatına yeni bir başlangıç yap emin ol çok daha mutlu olacaksın en azından şu yaşadıklarından sonra. ... ALLAH YARDIMCIN OLSUN

Adam hamileyken yerlerde suruklemis ve sen yine yalvar yakar geri döndürmüssün. Bunun üstüne daha ne denir ki.

Tek diyeceğim barismak isterse barisma cocuk babasız buyumesin falan filan diye

şu sürpriz gebelik bi beni bulmuyor galiba. şaşıyorum ben bu işlere ya..çok alakasız oldu ama bende sürpriz istiyorum valla

Selam tatlım,
Allah sabır ve sağlık versin belki bu kadar etkilenmezdik ama hamileliğin getirdiği duygu değişiklikleri işimizi daha da zorlaştırıyor.Bizim ayrılığımız 2. Ayına yaklaşacak nerdeyse ilk evlilik yıldönümümüzü bu ayrılık sürecinde yaşadık ama sakinleştikçe anlıyorum ki bizim ki evlilik değilmiş zaten zaman geçtikçe daha da iyi olacaksınız bebeğinde sende şuan ne desem boş biliyorum ne olursa olsun üzülmemek elde değil hiç kimse sonunun böyle olacağını bildiği bi evliliği yapmaz çocuk asla dünyaya getirmez kendini suçlama asla Allah'ın her şerrinde bi hayır vardır ben buradaki hayrı bebeğim olarak görüyorum düşünüyorum hiç yapmayacağım şeyleri yapmışım vermeyeceğim tavizleri vermişim demekki oğlumun dünyaya gelmesiymiş bunların sebepleri diyorum asla bebeğim olacağı için pişman değilim konuşmak istersen herzaman yazabilirsin Allah yar ve yardımcınız olsun.

Vay arkadaş ya bunları toplayıp kibrit vurup yakacan ben böyle birşey görmedim ailen kabul ederse git bacım çekilir mı bu ya gidersin özel sektörde çalışırsın annende bebene bakar ay çok kuzluuoe bek okudukça çok yazık çok hayır yani ailesi seni niye eş diye alıyor obur tarafta çıkar bütün veballer tek tek yuva yikanin yuvası olmaz sen üzülme dua et buda senin bı sınavın

Selam tatlım,
Allah sabır ve sağlık versin belki bu kadar etkilenmezdik ama hamileliğin getirdiği duygu değişiklikleri işimizi daha da zorlaştırıyor.Bizim ayrılığımız 2. Ayına yaklaşacak nerdeyse ilk evlilik yıldönümümüzü bu ayrılık sürecinde yaşadık ama sakinleştikçe anlıyorum ki bizim ki evlilik değilmiş zaten zaman geçtikçe daha da iyi olacaksınız bebeğinde sende şuan ne desem boş biliyorum ne olursa olsun üzülmemek elde değil hiç kimse sonunun böyle olacağını bildiği bi evliliği yapmaz çocuk asla dünyaya getirmez kendini suçlama asla Allah'ın her şerrinde bi hayır vardır ben buradaki hayrı bebeğim olarak görüyorum düşünüyorum hiç yapmayacağım şeyleri yapmışım vermeyeceğim tavizleri vermişim demekki oğlumun dünyaya gelmesiymiş bunların sebepleri diyorum asla bebeğim olacağı için pişman değilim konuşmak istersen herzaman yazabilirsin Allah yar ve yardımcınız olsun.
Çok teşekkür ederim. Bizim ayrılığımız henüz çok yeni olduğu için çok iyi değilim. Bu durumu yaşayan herkes geçecek diyor, elbette geçecektir... Bebeğimi kucağıma alacağım günü bekliyorum. Allah size ve bebeğinize de sağlıklı huzurlu güzel günler nasip etsin. Tekrar teşekkür ederim...

Konuyu 14 ay önce açmışım :) evet kızlar mahkemem 22 martta bitti sonuç 1.000 tl nafaka 15.000 maddi 20.000 manevi tazminat ve bu geçen 14 ay boyunca defalarca barışmak istediğini söyleyen pişman olan eski koca 4 aylık hamileydim bizi bırakıp gittiğinde oğlum doğdu 10. Ayını bitirmek üzere sağlıklı yanımda kucağımda herşeyden önemli olan sadece evlatmış yemişim kocasını :KK70: yılmayın kızlar pes etmeyin sizi istemeyeni siz hiç istemeyin toplum baskısı yüzünden beş para etmez adamları affetmeyin dik durun Allah her zaman haklının yanında! :)

Konuyu 14 ay önce açmışım :) evet kızlar mahkemem 22 martta bitti sonuç 1.000 tl nafaka 15.000 maddi 20.000 manevi tazminat ve bu geçen 14 ay boyunca defalarca barışmak istediğini söyleyen pişman olan eski koca 4 aylık hamileydim bizi bırakıp gittiğinde oğlum doğdu 10. Ayını bitirmek üzere sağlıklı yanımda kucağımda herşeyden önemli olan sadece evlatmış yemişim kocasını :KK70: yılmayın kızlar pes etmeyin sizi istemeyeni siz hiç istemeyin toplum baskısı yüzünden beş para etmez adamları affetmeyin dik durun Allah her zaman haklının yanında! :)
Ayyy masallahhh ne güzel olmus. Her cümlenizden mutluluk akıyo :nazar: iyiki kurtulmuşsunuz ,iyiki tüm haklarınizi alabilmişsiniz mutlulukla huzurla sağlıkla yavrunuzu büyütün insallah. En Büyük KK:anne:

Sevindim adınıza. Evladınız öyle bir insanla büyümeyecek en azından, öyle bir şerefsizi örnek olarak görmeyecek. İnşallah mutlu olursunuz çok.

Konuyu okurken barıştık diyeceksiniz diye çok korktum. Adınıza çok sevindim oglunuzu hayırlısıyla büyütürsunuz inşallah. Zararin neresinden dönersen kar demişler.

Ayyy masallahhh ne güzel olmus. Her cümlenizden mutluluk akıyo :nazar: iyiki kurtulmuşsunuz ,iyiki tüm haklarınizi alabilmişsiniz mutlulukla huzurla sağlıkla yavrunuzu büyütün insallah. En Büyük KK:anne:
İnşallah canım çok mutluyum kocaman bi yük kalktı omuzlarımdan bütün enerjim sadece oğlumun artık :)

Sevindim adınıza. Evladınız öyle bir insanla büyümeyecek en azından, öyle bir şerefsizi örnek olarak görmeyecek. İnşallah mutlu olursunuz çok.
Kesinlikle öyle bi babayla büyümesindense bu şekilde büyümesi onun için en iyisi olacak diye düşündüm bende

X