hamileyken kola asitli içecekler tüketiyomusunuz?

ayxsxegxuxl34

kuzucuklarım:)
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
513
8
42
arkadaşlar 4aylık hamileyim kolaya çok düşkünüm 4ay sabrettim içmemek için ama tvdede görünce dayanamadım eşime aldırdım 2bardak içtim :içelim:ama içim hiç rahat değil çok zararı varmıdır acep

yoktur canım. zaten çok nadir içmişşin. canın çekmiş. olacak o kadar. ama alışkanlık haline getirip sürekli içiym deme. ben de 10 haftalık hamileyim. geçen gün dayanamayıp fanta içtim. daha önce de eşimin kolasından da 2 yudum içmiştim ama o kadar. ama yine de kendini tut bence. sağlıklı hamilelik diliyorum

ben ara sıra içtim çok nadir abartmadan yani yarım bardak şeklinde bazen yemeğin yanlarında tabi herzaman ve sık sık içilmesi tabi ki doğru değil.bende hamilelikten önce kola düşkünüydüm ama şimdi aramıyorum çünkü eskisi gibi canınız istemiyor zaten.Allah bir nefeste kurtarsın arkadaşım seni ve tüm hamişleri

ya zaten kola gibi asitli icecekler birakin hamile olmayi,normalde bile icilmemesi gereken bi icecek.......kaldiki hamile iken:1shok:

yapmayin ne olur.............bi kola icin.......:1no2:

kızlarbende malesef kolayı çok arıyorum.sigara kullanan bir insan olarak hamile olduğumda hemen bıraktım ama şu kolayı malesef.içtikçede içesim geliyor ve zararının yanında bir o kadar da kilo yapıyor.diyetisyenle görüştüm dedim çok kola istiyor canım ne yapmalıyım diye bana dediki iç ama sade kola iç yanında bişey tüketme çok zararı yok.light kola kesinlikle yasak ama kızlar.çokta fazla kendinizi bu konuda sıkmayın kızlar.herşeyi tüketin ama az az.

bende kola tüketiyorum..sürekli değil ama vitamin alır gibi haftada 3 kere filan içiyorumdur kanımca..
eşim bebek gazlı gelirse uğraşırsın diyor..

bence nekadar ıcmesenız okadarıı benım de canım cok cektıgımde ıcıyodum bırde mıde yanmalarında ııyodum ıı geldıgını sanıyodum osırada mıde yanmımı gecırıyodu ama sonrası daha kotu oldu sakın kızlar ıcmeyın

ben içmeyi düşünmüyorum.gerçi kestim bile artık içmiyorum.doktorum içme gazlı içecekleri dedi.hamiş kalmadan kestim anlayacağın..

canim ben birak kolayi cay bile icmiyorum. kola cok zararli bunye icin, bebek icin daha da zararli. dusunsene onun tum hucreleri sim di sen ne yersen icersen onunla besleniyor ve bu besinler yapitasi haline geliyor. o sebeple kola gibi gazli icecekler hamilelere hic tavsiye edilmiyor. cok canim isterse bir iki yudum aliyorum. o da agzimda bekletiyorum asiti kactiktan sonra yutuyorum.

ben de en basindan beri kola,kahve ve bitkisel cay icmiyorum dr um soylemisti icme diye.zaten benim de cnaim cok cekmedi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…