hamileyken iskembe, kelle paca vs yenir mi

stepfordk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
590
783
Kizlar 18 haftalik hamileyim iskembe corbasi icmemde bi sakinca var mi acaba bi bilginiz var mi?
sonucta iyi pismis oldugu surece sorun olmaz heralde diye dusunuyorum ama net bir bilgim de yok

ilk 4 ay hiç yemedim o tarz şeyler ama 5. ay cnm acaip derecede kokereç çekti dr sordum sakatat yiyebilirmiyim dedim ne yiyeceksin mesela dedi dedim kokereç benim dr biraz entel ye gitsin dedi eltimde hamileydi o da sormuş doktoruna kesinlikle yemiyosun çok canın çektiyse ucunddan tat demiş...... ben doktoruma güvendim ve bi güzel yedim en iyisi dr sor cnm

bende işkembe çorbası ve mumbar canım çok çekti diye yedim,hemde bikaç defa.bugün öğrendim sakatatın hamilelere önerilmediğini hiç dokunmadı bana.hatta kan yapar ilik yapar diye duyarız eskilerden, faydalı diye yedim bakalım doktorcuuummmm ne diyecek duyunca

Bugun esim icin marketten iskembe aldim corbasini yapmaya.
Esim vucut cisiyor ve iskembenin cok fazla protein incerdigini biliyorum. Hocasi soylemis. Hatta sirf iskembe degil sakatatlarin neredeyse hepsi cok iyi protein iceriyor. Ben de yesemmi bilemedim. Sakatat zararli derler. Niye acaba? Yani temiz ve iyi pismisse niye yenmesin ki?
Cevaplari ben de merakla bekliyorum

Bence de evde iyice temizlenip pisirilmisse bir zarari olmaz die dusunuyorum ama emin de olamiyorum
annem biz eskiden hamileyken yerdik bisey de olmazdi dio

Bence de evde iyice temizlenip pisirilmisse bir zarari olmaz die dusunuyorum ama emin de olamiyorum
annem biz eskiden hamileyken yerdik bisey de olmazdi dio

Ben çok severim ve 19+5 günlük hamileyim.hamileliğimin başından beri en az 10 kez çeşitli sakatat çorbalardan yedim. Bu gün bir yerde okudum zararlı olduğunu şaşırdım. Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

Sakatat yasak. Ciğer yeme dediğinde şaşırmıştım. Hani kan yapardı zaten çok aramam da ciğeri severdim. Ağzıma koymadım

Sakatatın bize bu dönemde yararı değil zararı olur kızlar çünkü ne kadar yıkanırsa yıkansın tam anlamıyla temiz olamazlar bu da bizede bebeğede zarar verir

anacığım tertemiz yaptığı için 2-3 defa yedim.birşey olmaz.rahat olun. eskiler taşı da yiyormuş :)

Sakatatın bize bu dönemde yararı değil zararı olur kızlar çünkü ne kadar yıkanırsa yıkansın tam anlamıyla temiz olamazlar bu da bizede bebeğede zarar verir

düdüklüde saatlerce pişiyor o sıcaklıkta mikrop kalmaz..

Ben çok yedim 1,5 aylikken mumbar yedim sonrasında canım ne zaman isterse işkembe yerim.

Bazı mikroplar 276 dereceye kadar yaşıyor bu sıcaklığı elde edemezseniz öldüremezsiniz. Kaynamış diyerek herşeyi yemeyin. Doktorun önerilerine uyun.

Annem yaptıysa yerim ve yedim..
Benden baska yiyen var mı diye araştırırken kendimi burda buldum..
Of işkembe offf...

Kızlar bugün Canım çok işkembe çorbası istedi küçük bi çorba kasesi içtim ama çok korkuyorum şimdi birşey olursa diye

Kızlar akşam babam için yapacağım işkembe çorbası ama yiyip yememe konusunda kararsızım çok fazla abartmadan bir kase içmemde sakınca var mı ?
Annelerimiz hiç öyle şunu yemeyim bunu yemeyim dememiş sonuçta arada bir yeniliyorsa sanmam bişey olacağını yine de danışmak istedim bilenlere..

Bende ölumune etli cig kofte yedim doktora soledim bilmiyodum diye korkma eti aldigin yer belli sonucta bisiy olmaz dedi bisiy olmadi.cigerde sakatatta yiyorum hatta annem zorla yediriyo bebenin ilikleri tutsun ye hic birsey olmaz diye

Kızlar canım inanılmaz işkembe çorbası çekiyor içsem zararı olur mu (kendim yapıcam)

Yine kahverengiye dönük ama kanama geldi..yine moral sıfır..yemeğe gitmiştik eşimle sürekli nasıl yatılır ki ((umarım bişey olmaz acile gidicez devam ederse artarsa sadece tuvalette geldi şimdilik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…