Hamileyim ve eşim korona pozitif çıktı😕😕😕😔😢

Söyleki cigerleri agridi ve ateslendi evden cikmadan ailecek atlattilar kizi 6 yasinda onda ates olmadi sadece burnu akmis ve kulagi agrimis ailecek pozitivlerdi gecti ..onda da bazi hastaliklar var metabolizma si düsuk laktoz ve alerjileri var..

Sen cok takma kafana onada ilac vermediler bir ates dusurucu icti eside gripostat icti zaten ilacida yok

Bir bitseydi su lanet korona offff hayattan tad alamiyoz valla

Aneksenamun size zaman zaman kızarım gereksiz şeyleri dert edip konu açıyorsunuz diye ama bu sefer gerçekten üzdünüz. Allah eşinize sifa versin inşallah bir an evvel atlatırsınız bu süreci.
Aynı evde bulaşmayan çok duyduk. Hatta astım hastası birinin evde ayakta gecirsigine şahit olduk.
Bir arkadaşım 10 haftalık hamileyken geçirdi Mart sonunda yani resmen salgının başıydı kimse net bir şey bilemiyordu. Bol sıvı ve c vitamini ile atlattı o ilaçları alamadı malum. 10 gün sonra negatif sonucu gördü ve şuan maşallah doğumuna gün sayıyor. Bebeğinin gelişimi vs hiçbir şey etkilenmedi şükürler olsun. Sizler de feraha çıkacaksınız inşallah. Çorbalar yapın tavuk suyu etsuyu ilaveli, bol bol meyve tüketin, suyunuzu için. Sirke, limon salatalara mutlaka ekleyin. Her gün yumurta tüketmeyi ihmal etmeyin.

Sağlık çalışanı değilim öğretmenim :) ama covid in başından beri okumadığım makale, takip etmediğim doktor, program, kaynak kalmadı diyebilirim. Çok fazla korkuyorum, annem kronik koah, o yüzden okuduklarımı birleştiriyorum artık diyelim :) doğuma ne kadar var?

Bütün tıp dunyasi bilim kurulu tedavi yok diyor siz vitamin gibi takviye bir ilacı tedavi diye konuşuyorsunuz yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz burası Türkiye herkes doktor zaten şaşırmadım

Bu çok doğal birşey aynı evin içinde bulaş varsa ve kesinse evin içindeki herkes karantina altına alınıyor ve sisteme kayt ediliyor.. çünkü taşıyıcı olabilme ihtimaliniz var..

Korkmayin
Benimde bi tanidik sehir disindan bulasmis evine gelmis 1 hafta gecmis sonra ortaya cikti pozitifmis. Ogluyla adam pozitif . Kadin negatifdi.
Bende sasirdim hatta ayni yatakda yatan insanlar sonucda nasil olmus diye.
Sizdede yoktur kendinizi uzupde bebege zarar vermeyin . illa olacak diye bise yok. Cok ornek var boyle

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan havada asılı kalan partiküllerin hastalık yapma derecesinde virüsler değil, ölü virüsler olduğunu söyledi canım. Suratına hapşırıp, öksürmediği sürece bulaşma ihtimali çok az. O da virüs yükü fazlaysa, hastalığın en yoğun olduğu dönemde yani. Mehmet Ceyhan en güvendiğim kişi bu konuda.

Cevremde hiç dışarı çıkmayıp sadece 1 kere markete gittim diyenler var nasıl bulaşmış acaba .Çok ilginç bir hastalık ne yaptığı belirsiz gibi

Allahım acil şifalar versin inşallah her hastaya.
En yakın zamanda eşin sağlığına kavuşur, sana da bir şey olmaz inşallah.

Galba biraz ateşim yükselmeye başladı normalde 36.5 iken 37.5 çıktı bugün.Zaten ateş ölçeri dezenfekte edeceğim diye eşimden alıp yıkadım bası yerlerini bozuldu alet tam zamanında.Yenisi gelene kadar takip yapamıcam

Annenizi nasıl tehlikeye atmayı göze aldınız ki.Hamileliğim dolayısıyla annem de bendeydi ama bayramda gitmişti.Tam dönecekti engelledim sakın gelme eşim pozitif çıktı diye.Şimdi gelmek istiyor size kim bakacak diyor ama asla evden içeri sokmam.Ben kargoculara yemek siparişinde bile kapıdan bağırıyorum yere bırakın diye.Hiç çıkar mıyım o vebali alır mıyım mümkün değil

Eşin dışarıda hep maskeyle mi duruyordu yoksa çenesine mi indiriyordu veya bir yakınıyla görüştüğünde de maskeli miydi
Canım şimdi cok bilgi veremiyorum ama bazı operasyonlarda maskeyle olamıyorsun eşim özel harekat polisi ve sürekli sınıra gidiyordu.Ordaki kalma şartları belli elektrik bile yok.İlla ki oralarda olmuş olabilir bazı saatlerde.Tabi normal şartlarda hep takar.Olan oldu kuzum ne yapalım Rabbim kimseye vermesin

Sizinle ara ara atışırız evet ben kinci bir insan değilimdir bunlar normal şeylerÇok sağ olun iyi dilekleriniz için dikkat ediyorum özellikle de minik meleğim için moralimi yüksek tutuyorum beslenmeme dikkat ediyorum

Çok geçmiş olsun.
Eşinizin yemeklerini tek kullanımlık bir şekilde verseniz. Dokunmasanız tabaklara. Çöp olsun biriktirsin balkonda falan iyileşince atılır elbet.
Mümkünse et suyu sarımsak ağırlıklı beslenin ikinizde zencefil zerdeçal harnup gibi şeyler de bağışıklık için iyi olur. Hamilelik sürecinde kullanılabilir mi sorun doktorunuza da.
Onun haricinde eşiniz çıkmasın odadan. Çok zor ama çıkmasın.
Siz de mümkün olduğunca en uzak odada yaşayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…