Hamileyim ve eşim korona pozitif çıktı😕😕😕😔😢

bazı illerde kontrol sürüntü eve gelen ekipler tarafından alınmaya başlandı. urfada nasıl bilmiyorum ama sorun isterseniz bi 184 e

30. Haftadayım canım.Şimdi hafif bir ateş yükselmesi fark ettim.Diz kapaklarım hafif ağrıyor.Bugün bana test yapıldı.Benim kuzum inş erken doğmak zorunda kalmaz.İnş hafif geciririm.Çok moralim bozuk.

Bütün tıp dunyasi bilim kurulu tedavi yok diyor siz vitamin gibi takviye bir ilacı tedavi diye konuşuyorsunuz yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz burası Türkiye herkes doktor zaten şaşırmadım
Canım sıtma ilacını veriyorlar iyi geldiği az çok ispatlanmış.Tedavi olarak bunu veriyorlar.Yani sağlık calışanları bizi arayanlar da bunu tedavi olarak nitelendiriyor.O yüzden bilmiyorsan sert çıkmana gerek yok kıza.

Çok geçmiş olsun eşinizede sizede inşallah sizde negatif tir test. bende şuan pozitifim evde 3 yaşında kzımla beraber atlatmaya çalışıyoruz. Eşim negatif çıktı. Belirtim sadece koku tat kaybıydı şuan ilaç tedavisinde 3. Gün deyim bian iyiysem bian kötüyüm umarım biran önce atlatırız

Anladım ama bu hastalığın tedavisi yok asi calismalari devam ediyor yan ürün veriyorlar yoksa binlerce kişi olmezdi yoğun bakımda kalmazdı sert çıkmadım diretmesi hoş.degil yanlış bilgilendirme yapmayalım bana bişey olmazcilar zaten çok c vitaminide bir tedavi ozaman o şekilde yardım ediyorlar henüz aşısı ilacı yok

Topic inizi hatırlıyorum çok geçmiş olsun kızınızda da mı çıktı ?

Sıtma ilacının etken maddesinin (hydroxychloroquine’in) covid’e hiçbir etkisi yok maalesef, Türkiye’de gereksiz yere tedavi olarak veriliyor ama etkisi olmadığı gibi ileride oluşturabileceği yan etkileri daha fazla (ciddi kalp ritim bozuklukları gibi).

Hydroxychloroquine’in tedavi olarak kullanılamayacağı ile ilgili yazılmış binlerce makale var. Yapılan araştırmaların genel özeti ise şöyle: bir grup hastaya hydroxychloroquine tedavisi uygulanırken, öbür grup hastaya tedavi uygulanmıyor. 15 günlük tedavi süreci sonunda sıtma ilacı verilen ve verilmeyen hastaların iyileşme hızı veya oranı arasında hiçbir fark olmadığı ortaya çıkıyor.

Topic inizi hatırlıyorum çok geçmiş olsun kızınızda da mı çıktı ?
Ahh malesef kızımda pozitif çıktı o akşam Allaha çok şükür hiç belirtisi yok hala umarım böyle atlatır sorunsuz Bi şekilde, doktoru şuan çok fazla çocukta pozitif olduğunu ama belirtisiz süper taşıyıcı olduklarını söyledi, inanın kendimi unuttum ona üzülmekten inşallah atlatır negatife döneriz sıkıntısız

Coronanin tedavisi bulunmadı blyrsnz dimi umarım
Bu mantıkla yaklaşırsak gribin de bir tedavisi yok. İlaçlar sadece ağrı merkezine etki eder veya ateş gibi semptomları azaltır ama var olan grip virüsünü yok etmez, tedavi etmezler. Virüsle savaşan bağışıklıktır onu güçlendirmek için de yan ürünler kullanılır vitamin olsun veya bakterilerle vücut uğraşıp da direnç kaybetmesin diye antibiyotik olsun.
Covid19 henüz çok çok yeni olabilir ancak şuan itibariyle ülkemizde tedavisi bitmiş olan 220bin kişi var. Bunların çevremde gördüğüm bir kısmı sadece sıvı ve c vitamini ile de atlattı hafif durumda olanlar tabi ki. Sıtma ilacı kullanıp 5 gün sonunda negatife dönen de oldukça var yine çevremde.
Şayet aşı diyorsanız tedavi için, aşı tedavi etmez bağışıklık sağlar. Başka şeyler.

Ay inşallah en kısa sürede toparlanırsınız kızınızın iyi olmasına sevindim ınşallah böyle geçip gidecek Allah yardımcınız olsun

İlaç kullanımında kar zarar ilişkisine bakılır benim bildiğim. Her ilacın da yan etkisi elbette ki vardır sonuçta bunları zehirden ayıran şey dozu. Uzun vadede net görülecektir bilimsel sonuçlar.
Bence şuan eşi korona olmuş ve bu ilaçları kullanan, kendinden de şüphe edip bebeği ve kendi için panik yapan bir hamileye bunları yazmanız çok yerli değil. Bir de eşinin içtiği ilaçlar için endişe edip bağışıklığını etkilemeyin.

Kar zarar ilişkisine tabi ki bakılır, ama bu ilacın covide bir faydası olmadığı defalarca kanıtlandı yapılan binlerce araştırmayla. Aksi bir durum olsa tüm dünya kullanırdı bu ilacı zaten. Google scholar’a yazarsanız “hydroxychloroquine covid-19” diye, karşınıza çok iyi yayınlarda basılmış makaleler çıkacaktır, okuyabilirsiniz.

Doğru bilgiyi vermenin yeri ve zamanı olduğunu da düşünmüyorum. Umarım konu sahibinin eşi en yakın zamanda iyileşir ve umarım konu sahibi enfekte olmamıştır. Fakat eşinin kronik hastalığı yoksa ve yaşı gençse, bu ilacı kullansa da iyileşir kullanmasa da. En azından araştırıp, gerçekten etkisinin olmayacağına ikna olup ilacı kesebilirler. Onun yerine gerçek tedavi bulunana kadar bağışıklık sistemimizi güçlendirecek vitaminler almak daha akılcı.

Galba hafif atlatıyorsun çok şükür Allah şifa versin canım

Yok canım ama şuan işte ilaç verdikleri için bunu “tedavi” olarak adlandırıyorlar.Her tedavi zaten olumlu sonuç vermez ki.Mesela kemoterapi de bir tedavi çeşidi ama sonucunda ölümler de oluyor.Bu onun tedavi olmadığı anlamına gelmiyor.Bu hastalığın ilacı yok evet ama belli bir tedavi etme prosedürü var.C vitamini bir vitamin ama sıtma ilacı bir tedavi ürünü.Mantık hatası yapıyorsun.

Y.dışı kaynakları dahil bir sürü yazı okudum.Çindeki bir labaratuvarda iyi etkileri saptanmış ama geniş çaplı bir çalışma yapılamadığı için ispatlanamamış.Ama sonuçlara bakıldığında daha kolay atlatıldığı anlaşılmış.Yani onca doktor bilmiyor mu bu kıytırık yazılanları da bu ilacı veriyorlar.O zaman doktorlar bu işi bıraksın biz intten okuduklarımızı uygulayalım.Bence biraz daha geniş çaplı araştırma yapın.Her site farklı bir şey söylüyor.

İlk defa aynı fikirdeyizYani onca doktor bu işi bıraksın arkadaşlar karar versin tedaviye çünkü sıtma ilacını vererek çok yanlış yapıyorlarmış...Ah bu doktorlar hiç işlerini bilmiyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…