Hamileyim ve eşim korona pozitif çıktı😕😕😕😔😢

Tabi ki bu bilimsel araştırmalar yapılacaktır, söylediğiniz şey külliyen yanlış diyemeyiz. Ayrıca makale falan da takip ettiğinize göre bu konuda boş biri değilsinizdir eminim ki. Ancak çevremde 45-50 yaş civarı bu virüsü alan bir çift oldu. Evlerine ilaç getirilmiş, abimiz ben bu ilacı içmem neye yararı neye zararı var belirsiz içerim zencefilimi yutarım sarımsağımı demiş, eşi ben içerim ilaç bu yahu demiş başlamış ilaca. Bir müddet sonra abimiz hastaneye kaldırıldı ve doktor ciğerler felaket durumda demiş ve sonuç olarak vefat etti, abla yaşıyor. Yine bir yakınım 75 yaşında korona şüphesiyle hastaneye kaldırıldı kendisi kalp ve koah hastası. Cigerde emin olmamakla birlikte tutulum görüldü. Test sonucu gelene kadar vakit kaybetmemek için yatış yapıp ilaçlara başlanmıştı. Test sonucu negatif geldi bir daha test yapıldı o da negatif gelince taburcu edildi ama korona olmamasına rağmen 5 gün kadar o ilaçları o kalp ve koah hastası olarak ek kalp ilaçlarıyla içmiş oldu. Kar zarar budur.

Yo etkilenmedim canım doktorlarımıza güveniyorum.

Bütün tıp dunyasi bilim kurulu tedavi yok diyor siz vitamin gibi takviye bir ilacı tedavi diye konuşuyorsunuz yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz burası Türkiye herkes doktor zaten şaşırmadım
bende sizin gibilere asla sasirmuyorum nerenizle dinliyosanizturkiyenin kullandigi ilaca siraya giren ulkeleri hic duymadiniz cunku o vitamin butun dunya vitaminin pesinde

Neden bu işi emek verip okuyanlara,bu mesleği yapanlara bırakmıyorsunuz?

Ama şuan korktum ben bu ilacı kullanamay
Ben bu ilacı kullanamayacağım

binlerce araştırma? araştırmaların hepsi birbiri ile çelişiyor. bi kısmı faydası var bi kısmı yok diyor.faydasi yok diyen birkaç makale geri çekildi. ilacı kullanmayan bazı yerler tekrar kullanmaya başladı. ilacla ile ilgili yüzde yuz doğru bir veri yok.
ayrıca bu ilaç kronik hastalık olunca ise yarayıp hasta olmayınca ise yaramıyor mu o kısmı tam anlamadim

Ama şuan korktum ben bu ilacı kullanamay

Ben bu ilacı kullanamayacağım
Dedigim gibi, hamile arkadaşım ilaçsız atlattı. Yaş da çok önemli bahsettiğim örnekler orta yaş ve üstü, sigara gibi etkenler var. Benim hamile arkadaşım 30 yaşındaydı ve üstelik arkadaşım 10 haftalıktı iyi beslenemiyordu içtiği suyu kustugu bir donemdeydi. Ona doktoru bebeğin gelişimi durabilir de bilemiyoruz demişti düşünebiliyor musunuz? Maşallah haftasından önde giden bir minnoşu bekliyor şimdi. Aynı evde bulaşmayan bir çok örnek var bunları düşünün. Eşinizin de çok kolay atlatacağına inanıyorum çünkü zatürre oranları gittikçe düşüyor. Kabul edilmese de virüs bir mutasyon geçiriyor olumlu yönde.

Evet takip ediyorum, moleküler biyologum ama biyoloji geçmişiniz olmadan da rahatlıkla anlayabilirsiniz zaten bu makaleleri. Çoğu makaleler istatistiksel verilere göre yazılıyor. Vefat eden abiniz için üzüldüm, başınız sağolsun, mekanı cennet olsun Fakat vefat etmesindeki sebep ilacı kullanmamış olması değildir muhtemelen, her bünyenin direnci farklı. Bazı hastalıklar ve yaş risk faktörü elbette, ama bu risk faktörlerinde olan insanlar covid’e yakalanırsa kesin ölür anlamına da gelmiyor bu. Koah hastası olan yaşlı yakınınızın bağışıklığı güçlüymüş ki hastalığı kolayca yenebilmiş. Burada ilacın yarayıp yaramadığıyla ilgili kesin sonuca varmak mümkün değil maalesef. Etrafımızda illa ki tek tük örnekler olacak ama bizim genele bakmamız gerekiyor. Etrafımızda tanık olduğumuz örnekler tedaviyle ilgili bir sonuca varmamıza yetmiyor, istatistiksel verilere bakarak, gruplar arasındaki farkları yorumlayarak sonuca varabiliriz ancak.

İlk defa aynı fikirdeyizYani onca doktor bu işi bıraksın arkadaşlar karar versin tedaviye çünkü sıtma ilacını vererek çok yanlış yapıyorlarmış...Ah bu doktorlar hiç işlerini bilmiyorlar
Birkaç konu sonra çatışıp acısını çıkarırız dermişim
Bu arada anneniz sizinleydi, şuan değil galiba. İyi ki değil şu ortamda kadıncağız da şüpheli olacaktı.

İyi yayınların makalelerine bakmak gerekiyor doğru bilgiye ulaşmak için. En başlarda Marsilya’da bir makale yayınlayıp astım ilacının covide iyi geleceğini savundular mesela. Daha sonra bilim insanları o makalede yayınlanan dataları tekrardan analiz edince makalenin gerçeği yansıtmadığını, grafiklerin manipüle edildiğini fark ettiler. Ama bu süreçte medya sağolsun astım ilacı tedavi ediyor diye her yere yaydı ve bazı ülkeler yeterli araştırmayı yapmadan direk kullanmaya başladılar ilacı. Şu an her geçen gün çığ gibi artıyor hydroxychloroquine’in işe yaramadığı hakkındaki veriler, ve güvenilir yayın yapan dergilerde fazlaca görebilirsiniz bu makaleleri.

Hayır kronik hastalığı olanda işe yarıyor demedim. Bünyesi sağlam olan zaten atlatıyor demek istedim, ilacın bir etkisi olmuyor

Allah acil şifa versin zor bir durum ama strese girmeyin stres bağışıklık sisteminizi düşürür . Sağlıklı beslenmeye çalışın ve bu dönem eşinizle aynı havayı solumayın

Ben zaten daimi olarak takip ediyorum, dediğiniz gibi “sitelerden” değil güvenilir yayın yapan bilimsel dergilerden. Türkiye’de yapılan her şeyin doğru olduğunu savunuyorsanız size bir şey diyemem tabi ki. Bilimin/sağlık sistemin en gelişmiş olduğu ülkelerden birinde yaşıyorum (Almanya), buradaki doktorların neyi eksik ki o zaman vermiyorlar sıtma ilacını? İşe yaradığına inansalar onlar da uygulardı bu tedaviyi. Almanya’da ortalama ve medyan yaş Türkiye’ye göre çok fazla mesela, burada covid kaynaklı ölümlerin çok daha yüksek olmasını beklerdik ama ölüm oranları arasında pek bir fark yok. Bu da gösteriyor ki Türkiye genç nüfus olduğu haliyle bu ilacı kullanarak çok da bir fark yaratmamış ölüm oranında

Kemoterapi kanser hücrelerini yok etmek için bir tedavi türü yalnız bu hastapoginnbi ilacı yok

Anladım ilacı bulundu ozaman mutlu olabiliriz sonuctavtedavisi var maskelerede gerek yok ozaman sosyal mesafede neymiş bilim kurulu profosorler bilmiyor haberleri yok bundan ama.halkimiz tedavisi olduğunu bildiriyorlar
Gribin ilacı var ve tedavisi var ilacın prospektusunde yazıyor gribi tedavi ettiği siz cidden yoğun bakımda korona hastası gördünüz mü merak ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…