Hamileyim ve eşim korona pozitif çıktı😕😕😕😔😢

Elma sirkesi icmistim ilk ciktiginda sifasina inanirim da
Kizim da asiri hirilti vardi 2 yasina kadar taki bal zencefil zerdecal karisimini yedirip gectigini gordum akciger temizleyicisi ust solunum yollarina faydasi cok esim birinde bogazinin agridigini dr ye gitmesi gerektiginj soyledi 1 kasik yedirdim sukur daha hic birsey olmadi

cevabınız için teşekkürler turkiyede de herkese aynı tedavi uygulanmıyor. yasa ve ağirlık durumuna göre tedavi veriliyor. daha hafif vakalara hidroksiklorokin verilirken daha ağır olanlara ek olarak antiviral olan favipiravir veriliyor. hatta şu an ağır vakalara steroid de eklendi. artı yatan bir çok hastaya diğer ülkelerden farklı olarak kan sulandırıcı veriliyor (virüsün akciğerlerde tromboz eğilim yaptığı düşünülerek ki oldukça başarılı da olundu) .çok ağır vakalara hastalığı geçirmiş kişilerden alınan plazmalar da verilebiliyor aynen Almanyadaki gibi. tabi bu ilaçlar zamanla değişebilir. belki 1 hf sonra türkiye bu tedavileri değil başka tedavileri vereceğim der. belki iki hf sonra almanya ben hidroksiklorokin vereceğim der. virüsle ilgili bilgilerimiz arttıkça tedavilerimiz de değişecek. o yüzden kesin olarak şunu kullanmayın demek çok doğru değil bence

Son düzenleme:
Ağzınıza sağlık çok güzel özetlemişsiniz sizin gibi insanların olduğunu görmek umut verici

Ben de yurtdisinda doktora yapiyorum su an. Yazilim cikisliyim ama biyoinformatik uzmani oldugum icin yapay zeka ve makine ogrenmesi ile kisisellestirilmis kanser ilaci gelistirme uzerine calisiyorum. Meslektaslarim arasinda molekuler biyologlar da var, o yuzden haksizlik yapilmasina hic gelemem.

Çok etkileyici bir alan yapay zeka gerçekten, bir o kadar da zor. Geçen yıl yapay zeka ve machine learning ile ilgili bir zorunlu dersim vardı, geçebilmek için akla karayı seçmiştim. O alanda çalışanlara gerçekten saygım sonsuz Size de başarılar dilerim, umarım çok güzel şeyler başarırsınız

Tesekkur ederim, size de bol sans. Bu arada ilac konusunda yazilanlari az cok okudum, ama genel yargilarla yaklasilmasi cok zor bir konu bu. Ben calisiyorum ayni zamanda, asi uretimine en yakin olan ilac sirketindeyim, esim de bir baska buyuk ilac sirketinde COVID-19 ekibinin kurucu yoneticisi olan bir immunolog. Bizim sirketlerin asya, avrupa ve amerika kitasindan gelen ilac kullanim verileri birbirleri ile ayni degil. Ozellikle iki farkli ilacin kullanimi iki farkli kitada taban tabana zit ilerliyor. Surec su an deneysel ilerledigi icin ise yarayan yontem neyse onunla ilerlemek disinda ulkelerin bir stratejisi de olamiyor acikcasi. Ben mesela olum orani %0.0005 olan bir ulkedeyim, burada kullanilan ilaclar bircok ulkedekilerle ayni degil diyor esim ama burada ise yaradigi acikca goruluyor.

Teşekkür ederim
Haklısınız, daha önce bir üye daha yazmıştı bazı şeylerin açıklığa kavuşması zaman alacak diye, hak vermiştim ona da. Sample size arttıkça verilerin güvenilirliği de artacak haliyle. Şu an her konuda büyük bir karmaşa var.
Şunu tam anlayamadım, iki farklı ilacın kullanımı iki farklı kıtada taban tabana zıt ilerliyor demişsiniz ya; aynı ilacın farklı ülkelerde zıt etki yarattığını mı gözlemlemişler? Yoksa sadece kullanımından mı bahsetmiştiniz?

Şu an hali hazırda COVID-19' un farklı kıtalara yayılırken geçirdiği mutasyonlar sonucu farklı tipleri mevcut. Benim yaşadığım ülkedeki ile sizinkinde farklı tip COVID-19 virüsleri var. Dolayısıyla bir kıtada çok başarılı olan bir ilaç, diğer kıtada çok fazla başarılı olmadığı için farklı bir ilaç kullanılması tercih edilmiş ve daha efektik tedavi sonucu alınmış. Yayınlanmış bilgiler olup olmadığından emin olmadığım için ilaç ismi ve kıtaların bilgisini veremiyorum, gerçi çok geçmez yayınlanır, COVID-19 adı geçen her makale 1 hafta içinde onay alıyor malum:)

Açıkladığınız için çok teşekkür ederim. Evet gerçekten en kolay onay alan makaleler covid-19 hakkında yazılanlar
Bu durumda evrensel bir aşının bulunması oldukça zor olur sanırım, en azından her ülke aşıda kendine uygun değişiklikler yapmak zorunda kalabilir.

Evet, grip aşısı gibi olması muhtemel. Grip aşısı da kıtalara göre değişiklik gösteriyor ve yine çeşitli yöntemlerle her sene farklı bölgelerde oluşabilecek mutasyonlar öngörülerek aşı yenileniyor. O yüzden her sene grip aşısı oluyoruz. Tabii her şey daha çok belirsiz ama çocukluk dönem aşıları gibi uzun dönem bağışıklık sağlayan aşının olması pek olası gözükmüyor. Bulaş oranı çok yüksek ve çok çabuk mutasyona uğrayan bir virüs çünkü... Umarım en azından şu an en yakın olduğumuz aşı süreci hafifletecek şekilde geliştirilir.

Umarım bir an önce geliştirilebilir

Hep acaba olabilir mi dediğim şeyden bahsetmişsiniz. Acaba covid19un farklı mutasyonu farklı bölgelerde olabilir mi diye düşünüyordum. Genel olarak verdiğiniz bilgiler çok değerli, kendi adıma çok teşekkür ederim. Iyi ki bu platformdasınız, bundan sonra takibimdesiniz.

Cok geçmş olsun bacım.yorumunuzu okuyunca kendimden şüphe duydum bende son haftalarda cok halsizim hep uykum var elim kolum kalkmıyo acaba sadece böyle bir belirti mi veriyo Allah cümlemizi korusun

Çok geçmiş olsun bitmek üzere sanırım karantina uz, çocuklarınızda belirti varmıydı peki siz pozitifken maskeylemi bakımlarını yaptınız? Benimde pozitif sonucum belirti de 9. Günüm tanı alalı 6. Günüm. 3 yaşında kızımda pozitif çıktı herhangibir belirti göstermedi tarama testinde öğrendik babası negatif başka bir evde karantina da oda. Ben sürekli maskeyleyim bu arada evde

Aneksenamunnn Açtığın herhangi bi konuda banlanmadan hanım hanımcık yazıştığın oldu mu hiç Korona mevzusunda bile ceza almışın yahu durmuyor o çenen, karşı fikire tahammülün yok bır bır konuşmuşsun yine

Neyse geçmiş olsun inş biran önce iyileşirsiniz..

Sizin yazılarınızla savunduğunuz kişinin yazıları arasında dağlar kadar fark var.Daha bu bölümü okuyorken bizim doktorlarımızın yanlış tedaviler uyguladığını,Almanyanın örnek alınması gerektiğini söyleyerek ve Türkiyede kimlere değer verildiğini görüyoruz diyerek aşağılamaya çalışması beni delirtti.Sizin gibi doğru bilgiler verseydi o şekilde karşılamazdım ve yine bizim için bir kayıp olmadığını düşünüyorum o şahısın.Ben bu konularda milliyetçiyim sırf yurtdışında okuyor diye Türkiyedeki doktorları aşağılayamaz.Zaten gerekli cevabı bilimsel olarak gerek siz gerek bir üye de vermiş tabi onlara yapacak açıklaması kalmamış.Doktorlarımızın teravileri hakkında bir arkadaş kendisine bilgi vermiş.Ben ise doktorlarımıza laf ettirmedim diye okumayan araştırmayan her şeyi hemen kabullenen bir cahil oluverdim hanımefendinin gözünde.Ben de bu ülkeye hizmet eden bir hakimim.Y.dışı fırsatlarımız olmuyor mu oluyor.Gitmemek benim tercihim fakat gitseydim de Türkiye’dekileri aşağılamaya çalışmaz aksine yüceltirdim.

Kız bu sefer yurt dışına gitmiş arkadaşımız bizim ülkenin doktorlarını aşağılamaya çalışınca dayanamadım ne yapayım.Ben de bu konuda banlanmak istemezdim çünkü korkularımı paylaşınca rahatlıyordum.
Doğru diyorsun banlanmadan rahat edemiyorum

Cevabınız mükemmel sizin gibi açıklayabilecek bilgim olsaydı banlanmazdım.Ama delirtti bu kız beni.

Ben bu yazdiginizi simdi gordum, mahcup oldum, cok tesekkur ederim. :) Genel olarak bilimsel konularda Turkce bilgi eksikligi var, ben de bilgim dahilinde paylasmaya calisiyorum. Genelde boyle konulara bakis acim deniz yildizi hikayesi gibi, bir kisiye bile ulassa beni mutlu ediyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…