Hamileyim, Kolay Doğum için Allah Rızası İçin Okur musunuz?

sadevehuzurlu

Evvela huzur! Gerisi sonradan gelir.
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
2.222
3.582
Arkadaşlar 37+1 hamileyim, Allah izin verirse kolay ve normal doğum yapmak istiyorum

Bana niyetlenerek 41 Ayetel Kürsi ve 70 İnşirah Suresi okur musunuz, dua eder misiniz ne olur?

Okuyanlar kaç tane okuduklarını yazarlarsa toplamam kolay olur çok sevinirim:)
Şimdiden Allah razı olsun teşekkür ederim

Ayet-el Kürsi

Bismillahirrahmânirrahîm.
Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard. Men zellezî yeşfeu indehû illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azîm.

İnşirah Suresi:

Bismillahirrahmanirrahim.

Elem neşrahleke sadrak.Ve veda’na anke vizrak ellezi engada zahrak.Ve refa’na leke zikrak.Feinne mea’l-usri yüsra.İnne mea’l-usri yüsra.Feiza ferağte fe’nsab ve ila Rabbike fergab.

“biz senin için(mutluluğu) gögsünü açmadıkmı?.Senden yükünü indirmedikmi? O senin sırtını ezen yükü.Senin şanını yüceltmedik mi?.Demek ki zorlukla beraber bir kolaylık vardır.Evet,zorlukla beraber bir kolaylık vardır.O halde boş kaldın mı yine kalk(başka bir iş ve ibadetle)yorul.Ancak Rabbine yönel”

Son düzenleme:
tatlım öğle arası 41 ayetel kürsi ve 70 inşirah okurum senin için
rabbim banada kolay oğum nasip etsin
inş hiç bir yerim yırtılmadan doğururm
ıkınmaktan dolayı gözüm yırtılabilir korkuyom.
sen de bana dua et tatlım
ismin betül şule.

Canım Allah razı olsun bikaç tane bile okusan yeter ben toplamda o kadar sayı istedim:) inşallah kolaylıkla doğum yaparız Allah yardımcımız olsun

Canım Rabbim yardımcın olsun korkma sakin
Sakinligini koru
Okurum ben ama aksam okuyabilirim
Okuyuncada yazarim sana okudum diye

Canım benim sürekli daumda olacaksın. Mevlam yardimcin olsun. Korkma sakın heyecan yapma. Rabbimin izniyle kolaylıkla atlatacaksın.

yirtik olmadan dogurmak icin en mantiklisi kesi attirmak,kesi atilarak yapilan dogumda yirtik riski cok az.
Allah hepinize kolay dogum nasip etsin insallah

canım dualarımdasın rabbim hayırlısıyla sağlıkla atlatmanı evladını kucağına almanı nasip eylesin inşallah
bol bol dua ederek kendini sakin tutmaya çalış
ablama yengemede söylerim onlarda senin için dua eder canım

kesi neki tatlım

dogum sirasinda doktor bebegin ciktigi yere tam sanci geldigi an nesterle minik bir ya da iki kesi atiyor ve bebegin makatta sIkismasini onluyor,bebek rahat cikabildigi icin annenin alt bolgede yirtik minimum derecede oluyor.
sanci sirasinda o kesi atildigini anlamak mumkun degil oyuzden korkulacak bisey degildir.
sonrada o bolgeyi bi guzel dikiyorlar,yirtiklarin toparlanmasi zor fakat kesi oyle degil.
doguma girmeden once zaten sormalari lazim kesi atabilir miyiz diye,bi form verirler genelde bilmiyorum turkiyede bu nasil isliyor ama.
sen yinede bi sor doktoruna,eger bebek buyukse veya anne makati darsa bu kesi isi kolaylastiriyor.

yirtik olmadan dogurmak icin en mantiklisi kesi attirmak,kesi atilarak yapilan dogumda yirtik riski cok az.
Allah hepinize kolay dogum nasip etsin insallah

amin canim cumle hamileye kolay dogumlar bebeklere travmasiz kolay yolculuklar nasip etsin Rabbim.
annenin isi ne kadar zorsa bebegin isi de bi okadar zor,kuzular yolculuga cikiyor dogum sirasinda,Rabbim hepsini korusun insallah.
sanci geldikce bol bol abese suresi 20. ayeti oku.

Summes sebîle yesserah

(özellikle doğum ve sancı anında tekrarlanmalı)

Anlamı: ona (doğmasında, hayır ve şerri seçmesinde) yolu kolaylaştırdı.

birde sunu okuyabilirsin sancilar sirasinda

"Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr"

anlami : "Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır

saglikla al insallah kucagina insallah yavrunu

Amin inşallah çooooooook teşekkür ederim tamam okucam

Canım Allah razı olsun bikaç tane bile okusan yeter ben toplamda o kadar sayı istedim:) inşallah kolaylıkla doğum yaparız Allah yardımcımız olsun

Rabbim hayırlı ve kolay doğumlar nasip etsin arkadaşım .

7 ayetel kürsi ve 7 inşirah okudum .

Allah kabul etsin .

Allahın izni ile korkmadan gir doğumuna , bir avazda çıkarsın , evladına kucağına alırsın

Allah razı olsun arkadaşım, amiinn, ağzına sağlık

ben biraz zorda olsa bitirdim 41 ayetel kürsi
ve 70 inşirah
allah kabul etsin
banada dua et tatlım

Canıııııııımmm gerçekten mi, hay ağzına sağlık, Allah bin kere razı olsun senden, ne muradın varsa gerçekleşsin, dua etmez olur muyum hiç, çok mutlu ettin beni, Rabbim de seni mutlu etsin, sana da hayırlı ve kolay bir doğum dilerim, Rabbim tüm hamilelerin ve içi sıra da bizim yar ve yardımcımız olsun inşallah :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…