hamileyim eşim kumarda battı şuan evden dışarı attım kendimi acil yorum yapabilir misiniz

Siz çalışıyor musunuz? Üzerinize mal varlık var mı? Eğer varsa boşanın en azından elinizdekiler erimesin. Araba içinde geçmiş olsun fakat 7 aylık hamileyken szi çocuğunuzun rızkını böyle Çar çur ettiyse devamı da gelir. Allah yardımcınız olsun
yok şuan oturduğumuz evin tapusunu üstüne yapcağını söylüyor

eşinizin kumar oynadığını fark ettikten sonra eşinizin hesaplarına el koymak yerine sizin daha çok nelere dertlendiğinize bir bakalım
kızlar bu konu o kadar canımı sıkıyor ki napıcam bilmiyorum.
eşim benden daha çok bebek sahibi olmak istiyordu. korunurken hamile kaldım.
plansız ve beklemediğim için hala kabullenemedim açıkcası durumu.
kendi hayatımdan fedekarlık etmek kendimden vazgeçmek çok zor geliyor. biraz bencilim sanırım.
durum böyleyken hamile olduğumu öğrendiğimden beri eşim asla bana yanaşmamaya başladı. bir kaç kez dile getirdim “1 ay oldu yeter artık istemiyo musun ?” yada
“neden bana yanaşmıyosun soğudun mu” diye.

fakat söylediği cevap hep aynı
“seni çok istiyorum ama korkuyorum”
“bir şey olcak diye çok korkuyorum” oluyor.
açıkcası bu da bana inandırıcı gelmiyor. çünkü artık gözünde kadınmışım gibi olduğuma dair inancım azalıyo.
artık anne sıfatı yüklendi. ve bu durum aşırı canımı sıkıyor. var mı böyle olan?

arşivinize bakınca bu soru bana nedense hiç gelmedi be.

Boşanmaktan başka çare yok gibi maalesef. Söylemesi kolay duruyor ama bir arkadaşım sizin gibiydi, eşi de kendisi de oldukça tahsilli ve başarılı insanlar. En son boşandı kurtuldu kızcağız.

bunun konumuzla ne alakası var ve bir kadın olarak psikolojik olarak bunuda dert etmiş olamaz mıyım ?
Maddy şunu da söyliyim tecrübeme güvenebilirsin, kumar oynayan erkek cinsel anlamda isteksizleşiyor çünkü onun kadar zevk veren bir şey kumar. O konu da bununla bağlantılı yani.

evet mesleğim var annemin babamında durumu iyi o kadar araftayım ki bir yanım bunu kabullenemiyor diğer yanım kestirip atamıyor çok çaresiz hissediyorum ilk defa
Sakın inanmayın, daha da batacak. Ailenizin yanına gidip boşanmak en mantıklı olanı malesef. Bundan kurtulanı hiç görmedim, yarın öbür gün eve haciz gelecek ve hiç bilmediğiniz borçlar çıkacak ortaya.

Evi satmış bile olabilir. Elinizi çabuk tutun yarın mallara şerh koydurun. Bebeğinizin hakkını yedirmeyin bu adama. Araba gitmiş zaten. Yarım bir daire parasıyla hayata tekrar başlamak var; bir de seneye elde var sıfır, eksinin de eksisi ortada kalmak var.

Ailenize de kredi çektirmiş bir de. Zamanla eşin dostun yüzüne bakamaz hale gelirsiniz. Burda tecrübe etmiş olan kadınların sesine kulak verin.

Psikolojilerini ve beyinlerinin artık bozulmuş olan yapılarını anlamak istiyorsanız, YouTube bir sürü video var. Muhakkak izleyin.

çoğu bağımlılık gibi bu da aşılması zor, kendini bile düşünmeyen kişi seni ve çocuğunu mu düşünecek? arabayı satarken haber bile vermemiş. boş insan afedersin, köy de olmaz kasaba da

Kim söz verip kumar bırakmış . Yarin birgun seni de satar . Bir komşumuzun kocasıda oynuyordu kadin en son seni bosarim demişti . Adamda kumarı bırakmadı kendini vurdu bunu sonu kötü biter . Bırak adamı
Eşimin uzaktan eniştesi de bir gün kumar illetinin masasında otururken masadan biri karısını koymuş ortaya…. Kumar kimsenin peşini bırakmıyo ya

ederler hatta geri dönüşü de olmaz eşime karşı mesleğim de var hamileyim diye yapamıyorum. ilk defa bu kadar çaresiz hissediyorum bir yanım kestirip at bu saygısızlığı haksızlığı düşüncesizliği diyor bir yanım yapamıyor ölücem arafta
Ailenizin yanına dönün.Bu adam iflah olmaz hamilesiniz çok zor gelecek belkide .Bu kaos içinde belirsizlik içinde yaşarım,güvenim tam derseniz gidin yaşayın ama düzeltmesini beklemeyin borcu kapatmak için daha büyük oynar buna hazır olun.Ustelik çekilen kredi borcunu ödemezse ailenize haciz gelebilir.Boyle bir adamla evlisiniz işte .....

kısaca özet geçicem arkadaşlar. 7 aylık hamileyim hamileliğimin 3 veya 4. ayından itibaren eşimin kumar oynadığını öğrendim. Önce 20 30 binlerdi bu borç kapattı tekrar oynadı derken 3 kez yakalamama rağmen defalarca sözler yeminler etti oynamıcağına. Şuan 7 aylık hamileyim ve bana arabayı sattım diyerek geldi bugün. Delirdim evde her şeyi yıktım döktüm. Kendi annem babamda dahil 6 kişiye kumarda oynamak için kredi çektirmiş ve bu 1 senelik aylık ödemesi 90.000tl olan bir borç. Ekstra olarak kredi harici kumar için aldığı borçlarda 120.000 tl yani kredilerle birlikte kumarda 700 800 bin para kaybetmiş. Ve bugün hiçbir şeyden haberim olmamasına karşılık arabayı sattım demesiyle öğreniyorum bunu. Delirdim ağlamaktan içim çıktı asla o arabayı satmıyosun nasıl battıysan öyle çıkıcaksın dedim ama mecburum başka yolum çarem yok diyor. 2 işe giricek 1 sene sonrasında daha güzelini alıcam diyor. Ama içinde her şeyi öldürdü ve asla
inancımda güvenimde yok. Kendimi evden dışarı attım ve eve gidesim gelmiyor yerimde olsanız napardınız nolur akıl verin nolur. Bu arada araba için de kredi ödememiz var ve ben arabasız yapamam sırf araba istiyorum diye bütün altınlarımı bozdum. Şuan elimizde borç harici hiçbir şey kalmadı.
Elinizde saglıgınız da kalmaz, emin olun, bitik bir anne olacagınıza kurtulun bu kemirgenden

X