hamileyim diye işten çıkarıyorlar

canım cok uzuldum gercektenn..hayırlısı olsunn uzulmee sen ıkı canlısın suan yapabılecegın hıcbır sey yok hayırlısını dılee..

BU ARADA KADER ORTAGIYIZ HERHALDE BENDE BUGUN 8 İNCİ HAFTAMA GIRDIM GEBELIKTE VE OGRENDIM KI BU SABAH BENIDE ISTEN CIKARIYORLARR..DUN DOGUM GUNUMDU COK GUZEL BI HEDIYE OLDU BANAA YAA..uzulmee napalımm bende 2 aylık elemanım burda kabullenmekten baska bı sansım yok benımde yapacagım hıc bısı yok bebımle evde oturacagımm.
senağlama:1no2:

bende aynı sebepten nisan ayında işten çıkarıldım hemde daha hamile değilken yerime eleman alımıştı bana getirdiler bunu yetiştir senin yerine bakıcak diye gerekçeleride yaz geliyor sen şimdi çocuk falan istersin burda hamile kadın olmaz ayıp kaçar dikkat çeker türünde bahaneler tabi ben olayların üstüne gittim aldım tazminatımı tabi çok fazla bişi değildi ama onlara bırakmadım paramı.şimdi ise iyiki çıkarılmışım diyorum eminim ki orda çalışırken hamilelik çok zor geçicekti herşeyde bir hayır vardır diye düşünüyorum ama sana yaptıkları hiçte adil değil

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar evet çalışma süreleriniz yeni olduğu için çok fazla yapılacak bişey yok......

ewet yapacak hıcbısı yok bılıyorum ama ben zaten agustos basında ızın ıstıcektım ızmıre aılemınyanına gıdecem hem tatıl hem zıyaret ızın alamasaydım cıkacaktım benım ıcın pek bısı deısmedı beklıyodumm ıyıde oldu aılemın yanında daha uzun sure kalıcamm ınsallah sımdı :1hug::icecream:

maalesef Girişim Için Bi Ekrak Yok. Maaşımızı Elden Alıyoruz

Canim Ben De Bi Suredir Isyerimde Sorunlar Yasiyorum Olur Olmadik Seylerime Takiyolar.yok Eskiis Gibi Güler Yüzlü Değilmişim Yok Sanki Herseyi Zordan Yapiyomusum Bana Da Patronumun Soyledikleri Bunlar Ustelik 1,5 Yildan Beri Calisiyorum Hiç Kendi Kendine Diyomu Acaba Bu Kiz Hamile Biraz Idare Etmek Lazim Yaa Ben Kendimi Bile Cekemez Oldum Bide Bana Bugun Boyle Demesi Iyice Beni Gerdi.aslinda Ben Değiştiğimin Farkindayim Ama Ne Yapa Bilirim Ki Hamilelikten Kaynaklaniyo. Kisacasi Hiç Anlayişli Olmuyolar.şuan Eğer Seni çikartirlarsa Hiç Korma çünkü çatir çatir 6 AY Sigortani ödeyecekler Arti Işsizlik Sigortasindan Da 6 Ay Maaş Alirsin. Bosver Evde Rahat Rahat Gebeliğini Geçirirsin.enAZ 350lira Maaş Alirsin Oturduğun Yerden.

İş veren hamilelikten dolayı çıkarmaz yalnız 4 aylık doğum izni var ya yerine bakabilcek birisi yoksa iş kaybını neden gösterek çıkarabilir.

Nasil Sigortami 6 Ay ödemek Zorundalar Canim Anlamadim Yazarmisin

çikartirsalar 6 Ay Daha Doktora Gittiğinde Ve Ilaçlarini Alirken Ssk Dan Yaralanabilirsin Canim.ben Nikah çikişi Yaptiğim Halde 6 Ay Daha Sigortadan Yararlanmiştim .sanirim Yine öyledir.

canım senın dedıgın gıbı olması ıcın sevocanın en az 120 gunluk sıgortalı olması lazım, işsizlik parası alabılmesı ıcın de sigortada belirli bir gunu doldurması lazım (suan o gun sayısını net bılmıyorum yanlıs bılgı vermek ıstemem.)ve sanırım sevocanın bu hakların hıcbırıne tabı deıl cunku hıcbır evragı ve duzgun sıgortası yok sanırım anladıgım kadarıylaa...

canım yıl içinde 120 gün sigortalı olursan 1 yıl daha ssk'dan yararlanabiliyorsun.Burdan önce çalıştığın yerde günün varsa orda çalıştığında hesaba katılıyor.Mesela 2008 şubattan itibaren toplam 120 günün olursa 2009 şubata kadar ssk dan yararlanıyorsun.İşsizlik maaşında ise son üç yılda toplam 600 gün ssk lı olmak işten çıkmadan önceki 120 gün tam çalışmış olmak gerekiyor.

canım yatırılan ssk zaten 1 ay sonra görünür.ama şöylede bi durum var ssk yatırıldığı için istifa yazman gerekiyo işten ayrılış esnasında. benim bildiğim kadarıyla istifa dilekçen olmadan işten çıkartamazlar seni.

Olabilir Tatlim Haklisin Ama Doktora Falan Gidebilirmi Acaba Ssk Ile 6 Ay

evet dilekçe yazdırıyolar....
vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum hepsini

sen bence imzalama dilekçeyi. öyle insanları kafalarına göre işe alıp çıkartamazlar:mymeka:
zaten ssk girişin çok az bildiğim kadarıyla. en az 120 günlük ssk girişin olsun ki sağlık hizmetlerinden faydalanabilesin.

Peki Ben Bişi Sorcam Kendim çiktim Diyelim Işten Yinede Faydalana Biliyomuyum Sigortadan.1,5 Yildan Beri çalişiyorum Burda 10 Senelikte Sigortam Var Daha önceki Işyerlerinden.

Peki Ben Bişi Sorcam Kendim çiktim Diyelim Işten Yinede Faydalana Biliyomuyum Sigortadan.1,5 Yildan Beri çalişiyorum Burda 10 Senelikte Sigortam Var Daha önceki Işyerlerinden.

sen veya karşı taraf fark etmiyo.ssk hizmetlerinden yararlanman için 120 günlük ssk nın yatılırılmış olması gerekiyo. aslında 90 gün sonra sağlık hizmetlerinden faydalabilrsiniz ancak vizite kağıdında işten ayrılış olarak belirtilmesi halinde bu süre 120 gün olarak değişiyo.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…