hamilelikte stres azaltmanın yolları

canım benim bende aynı senin gibi sayılırım 23haftalık hamileyim ve dün benim eşimde üstüme yürüdü az kaldı seninle aynı sonu yaşayacaktık,ancak bende kötü olan durum şuki boşanalım madem bu hale gelmektense birbirimizin hayatını mahvetmektense dedigimde ne aptallıgım kaldı ne gerizekalılıgım,nede çirkefligim,aksine ben her zaman çirkeflikten kaçan biriyimdir,ve benim eşimde seninki gibi tatlım kariyer sahibi,ikimizde üniversite mezunuyuz,ve 6yıl çıkmanın sonucu 7.yılda daha bundan 6 ay önce evlendik,düşünebiliyormusun,tek degilsin yani birtanem,biliyorum imkansız gibi ama ben emin ol kendimi sadece oğluma adadım,senden daha zor bir durumdayım,boşanmayı bile kendine yediremeyen biriyle evliyim(tamam ikimizde birbirimizi seviyoruz ama saygı biterse sevgi neye yararki)onca lafı söyledikten sonra,onca hakaret,ve işin kötüsü en yakın arkadaşım bile bana ''canım sen bunun kişiligini bilerek evlendin diyorlar''evlenmeden bazı şeyler degil 6 yıl 60 yılda geçse görülmüyor malesef ve etraftan insanlar hep görmek istedikleri kadarını görüyor,sana tavsiyem o yokkende sen ayaklarının üstünde durabilecek güçteydin,onda barışmak adına girişim yoksa,sen affedemeyeceginden eminsen o adama degil takmaya 1 dk.düşünmeye degmez,bak ne diyecegim,ağustosta istanbula gelecegim tanışmayı çok isterim seninle,sevgilerimle canım,hep arkandayız.

inan okuduklarıma inanamadım bence sadece bebeğini düşün şu günlerde
ve sana hamileliğin döneminde bunları yapan kocanı bence asla ama asla affetme.....
karnındaki son derece masum ve savunmasız bebişini düşünmeyen bu adamdan bence aslaa ama aslaaaa baba olamaz
yazdıklarım biraz acımasızca gelmiş olabilir sana ama hamilie bir insanın duygusallığı ile yazdım bütün bunları
umarım seni üzmemişimdir a.s.

canım sana ve diğer arkadaşlara geçmiş olsun..arasıra evde tartışma olması malesef kaçınılmaz oluyor..özelliklede ailelerle ilgili..ama bir gerçek varki biz bayanların haklıda olsak söyleyeceği her söz olayları dahada büyütüyor.erkekler öfkelendiğinde sadece hakaret ve saçma sözler söylüyor.bizlerse gerçekleri.ama acıtarak söylüyoruz bu gerçekleri..ve onların bünyesi na kaldırıyor bunu nede kabulleniyor.hatasını ve eksiğini o tartışmada kabul etmesi imkansız...erkekler tuhaf yaratıklar..şunu söylemek istiyorum..eşiniz bu yanlış davranışı,bu haksızlığı yaparken huyundan,karakterinden dolayımı yaptı.yoksa bir anlık öfkeylenmi..lütfen bunu iyi ayrıt edelim.insanız,hatalarımız,eksiklerimiz olabilir...önemli olan farketmek ve düzeltmek bu durumu...hamile eşe (ve çocuğuna)bu caniliği yapan ve arkasına bile bakmayan bir insan olduğu gibi kabul edilmelimi..1 aydır aramamış seni,nasıl bir açıklması var merak ediyorum..boşanmaya pek niyetin yok gibi..yapıcı olmak herzaman en doğrusudur..ama affetmekde kolay olmamalı diye düşünüyorum.eğerki bigün pişman olduğunu söyleyerek geri dönerse onu hemen affetmemelisin ki hatasını iyice anlasın..yoksa kaybeden sen olursun..bu arada bebeğin içinde kendini toplamalısın..inan stres onlara çok zarar veriyor..tatile çık,,sevdiğin şeyleri yap..kafanı dağıt..zaman herşeyin ilacı..çok düşünüp kendini bunaltmamalısın..bebeğin ve kendin için..

arkadaşlar forumdakileri okudumda içim çok kötü oldu. allah hepinize kolaylıkversin. hayatta neler yaşayacağımızı bilmiyoruz. elinizden geldiğince düşünmemeye çalışın eşlerinizi. bebekleriniz için hayata sımsıkı sarılın.
eden bulur diye boşuna dememişler.

arkadaşlar bende eşimden dolayı değil ama stresli bir hamilelikyaşadım şu anda egem 6 günlük ama doğuma girdiğim anda plasentam yırtıkmış 1 gün daha geç gitsek hem bebeğime hem de bana kötü şeyler olabilirmiş bebeğim 2 gün yoğun bakımda kaldı benim sıkıntım ona geçmiş dr lar öyle dedi
bu yüzden size tavsiyem dünya yıkılsa umrunuzda olmasın en azından o minicik yavru çıkana kadar eşimle perişan olduk ya iyi olmazsa diye şimdi çok şükür iyi ama ya olmasaydı

cnm ya çok üzüldüm eşin olcak kişi insan bile diyemiyorum seni hiç haketmemiş sen boşver takma kafana senin dünya tatlısı bı kızın olucak onun için mutlu olmalısın artık steresini elinden geldiğince azaltmaya çalış cnm takma kafana güzelim

bende 35 haftalık hamileyim ve sürekli stres yaşadım yeri geldi parasız aç bile kaldım sürekli gözyaşı döktüm bebeğime karşı sürekli bir vicdan azabı çekiyorum ve dua ediyorum onu sağ salim kucağıma almak nasip olsun diye şu an gerisi boş benim için ama etkileniyor bunu biliyorum ben gergin olduğumda onun hareketleride değişiyor bunu farkediyor ve bu sefer daha çok geriliyor üzülüyorum.

ah kızlar ya çok üzüldüm allahım sizlere ayaka durma gücü versin bebeklerinizin sağlığını eksik etmesin:KK43:
dikkatli olun o kocalarınız olacak adamlarıda hiçbir sıfata yakıştırmıyorum diyecek birşey bulamıyorum allahım bildiği gibiyapsın

canım okuyunca resman kanım dondu nasıl bı seydır bu ya anlayamadım sınırımden oturdum agladım uzme desemde uzeceksın ama bebegını dusun sıkıntılarını onunla bıradlıkte atmaya calıs o adamlada sakın barısma canım sımdı bunları yaptıysa ılerıde neler yapmaz cok cok gecmıs olsun

X