Hamilelikte soğuk algınlığı

Lady Guinevere

“Size Nasıl Geliyorsa”
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
8.731
7.427
28
Lise hayatımdan beri adam akıllı hasta olmayan ben hamilelikte hasta oldum
2 gündür kulağımda ve boğazımda ağrı var. Özellikle geceleri daha şiddetli oluyor. Hafta sonu olduğu için de doktora gidip ilaç alamadım. Limon, bal, kaynar su yapıp içiyorum da fazlasının zararı olur mu acaba?
Vücudumdaki tüm etler ağrıyor sanki derim soyulmuş gibi. Ama atesim vs yok çok sükür, iştahım da kesilmedi. Gecmezse pazartesi doktora gidicem ama o zamana kadar sizin denediğiniz ve işe yarayan güvenli bir yöntem var mı?

Merhaba çok geçmiş olsun, aynı durumda olduğum için yazmak istedim Naçizane ben çayımı limonla içiyorum ve meyve tüketiyorum tabii ilaç kadar etkili olmasa da toparlıyor
Her şey bebiş için diyelim

Bende aynıyım dün doktora gittim bu ara salgın var dedi kırılıyorum ama ilaçlarla topladım. Sende ıhlamur felan içebilirsin ama günde Max 2 kere diye biliyorum. Burnun tıkanırsa gece soğan koy başucuna burnu çok iyi açıyor

Merhaba canm daha 4 gün önce bende ayniydim ama benim öksürük vardı boğaz ağrısı vardı 1 hafta gitmedi bende mecbur doktora gittim çünkü belli bir yerden sonra öksürük kasik ağrısı yapti bebege bisi olacak diye baya korktum sonra ileri derece bronşit olmuşum ama öyle böyle oksurmuyordum yani çok kotuydum umarım duzelirsin bana antibiyotik verdi ağrı kesici falan bide kas ağrısı için Bi ilaç verdi yurt dışında olduğum için tam telaffuz edemedim karın ağrıma iyi gelmişti öyle geçmiş olsun tekrar

Çok geçmiş olsun ben 5 ay boyunca içtim bal limon su ,ballı süt vs hatta zeytinyağ incir kürü falan bi sıkıntı yaşamadım şekeriniz de sıkıntı yoksa sorun olmaz. Dut suyu da çok iyi geliyor bu arada kaynatıp içince, yanınazada yatarken bal,karabiber,pul biber,limon karışımı yapıp uyandığınz zamanlarda yerseniz boğazınız da kurumaz ama oldu ki geçmedi antibiyotik şart.

au an öksürük yok bende çok sükür ama boğazım ağrıyor

Çok geçmiş olsun , hamilelikte en çok korktuğum şey bendimde (
Öğünlerinde bol bol sarımsak ekle bence doğal antibiyotik niyetine birde günde 2 fincan ıhlamur içebiliriz diye biliyorum ben canım inşallah çabucak toparlarsın

au an öksürük yok bende çok sükür ama boğazım ağrıyor
Ay canm benim çok dikkat et gerçekten ben baya zor atlattım 2 hafta sürdü tam bebek içimde yayık ayranına döndü oksurdukce çalkalandi yavrum ne çekti valla Allah herkese şifa versin kizlar bol bol süt ve bal için bide ıhlamur günde 2 bardağı geçmesin ha bide pekmez yiyin hem kan yapar doğumdan önce çok iyi olur hemde hastalığa iyi gelir ama unutmayın sadece üzüm pekmezi

bir de önğnüzdeki hafta uzun bir araba yolculuğuna çıkıcam. o yüzden hemen toparlamak istiyorum ıhlamur içmedim hiç korktum açıkcası bal limon denedim sadece bir de bol c vitamini alıyorum

ayy ne zormus anam ya süt de hiç sevmiyorum ama artık mecbur

Kiz bende nefret ederim süt yoğurt peynir ama inanirmisin hamilelikte severek yediğim bunlar olduve hala da hergun yoğurt süt peynir yiyorum bakalım cocuk nasıl çıkacak kaldi 5 ay
yoğurt ben de her gün yiyorum, peynir de severim ama süt be biliyim sevemiyorum insallah güzel gecer, sağlıkla gelir bebeğiniz benim de 4 ay kaldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…