hamilelikte sigara içen varmı

arkadaşlar bende günde yarım bazen 1 paket içiyordum hamile olduğumu öğrendiğimde bebek 3haftalıktı şimdi 2 hafta oldu ağazıma koymadım ilkk hafta biraz aklıma geldi ama sanki bebeğim duman içinde boğulcakmış gibi geldi kıyamadım içmeye.ve emin olun kızlar 9 senedir içiyorum eşim dahil bana kimse bıraktıramazdı sigarayı vede kahveyi şimdi ikisinide ağzıma koymuyorum ve şuan hiç rahatsızlık duymuyorum aksine çok huzurluyum çünkü allahın eşimle bana bahşettiği bir canlı bir insan taşıyorum bedenimde ve ben onu zehirleyemem bu sorumluluğu alamam ona kıyaymam ben anneyim artık fedakarlık yapmak zorundayımm diye düşünüyorum.bence sizde böyle düşünün sigaranın esiri olmayın herşey düşüncelerinizde bitiyor.bebeğinize yarım edin onu duman içinde kapalı kalmaktan kurtarın kızlar...

Valla arkadaşlar ne siz sorun ne ben söyleyeyim.aynen sizin gibiyim.hatta baktım da en vahim durumda olanınız benim.çünkü ben 10 tane kesin iilmiyorum.çiyorum fazlası bile oluyor.ilk zamanlar 3-4e kadar azaltmıştım ama sonra ne olduysa oldu.aynı endişeler ben de var ama ben de bırakamıytorum ne yapacağımı da bilmiyorum.bir öğretmen olarak bunu yaptığım için kendime ayrıca kızıyorum.millete akıl verirken kolay oluyomuş...bir önerisi olan varsa bana da iletsin lütfen........

bende 32 hftalık hamileyim
hamile kalmadan önce günde 1 paket içiyodum ilk zamanlarda pek azaltamadım ama şimdi akşam 4 e kadar içmiyorum ama 4 ten sonra bazen 7 ila 10 tane içiyorum tüm zararlarını bildiğim halde kendime kızdığım halde herkezden azar duyduğum halde
offffffffffff çok kötü bir durum zayıflıkmı acizlikmi bilmiyorum ama durum bu
buraya bunları yazarak kendimi rahatlatıyorum günahmı çıkarıyorum onuda bilmiyorum

günde bir paket içiyordum hemde 15 senedir.. hamile oldugumu ögrendigim gün bıraktım hemen..ve bunu bana ne eşim nede ailem hiç bir şekilde bıraktıramamıştı..ama bebişime zarar veremezdim tabikide ..size taviyem : tamamen bıraktım ama aklıma gelince iki günde bir falan bir sigara yakıp içime çekmeden alıp üfürüyorum geri..iyi bir taktik beni oyalıyor enazından .:)

Bende hamile olduğumu öğrenmeden önce günde 10 tane felan içerdim. Kimsede bana bıraktıramadı sigarayı. Ama öğrendiğim anda bende beynimde bitirdim. Çokta cnm istemedi açıkçası. Birde bebeğime bunu yapamam. Hakkım yok. Madem anne olmayı seçtim, bebeğim için herşeyi yaparım.

Arkadaşlar 13 haftalık hamileyim ve hala 10 kadar belki daha fazla sigara içiyorum.ölüyorum vicdan azabından,bebeğe bişey olacak diye de üç buçuk atıyorum ama bırakamıyorum.bebeğime bişey olur mu,ya da olmuş mudur?

Arkadaşlar 13 haftalık hamileyim ve hala 10 kadar belki daha fazla sigara içiyorum.ölüyorum vicdan azabından,bebeğe bişey olacak diye de üç buçuk atıyorum ama bırakamıyorum.bebeğime bişey olur mu,ya da olmuş mudur?

yok canım...ne olacakmış bebeğinebenneyaptımki
oda senle beraber keyifli keyifli tüttürüyodur içerde:nazar:

Merhaba kızlar,
bende hamile kalmadan önce bırakmaya çalışıyordum ama yined e günde 1-2 tane içiyordum.
Hamile olduğumu öğrenince tamamen bıraktım kabul ediyorum çok zor oldu ama imkansız değil kendinizi kandırmayın lütfen.
İçemediğim için sinirden ağladığım bile oldu ama şuan 37 haftalık hamileyim tek bir sigara bile içmedim sizde yapabilirsiniz.

Bebek bekleyen arkadaşlar sakın o iğrenç şeyi içmeyin.Bizim başımızdan çok acı bir tecrübe geçti.Abimin eşi hamileyken çok içiyordu sigara ne biz nede doktoru vazgeçtiremedi ve sonunu kendi yaşadı gördü.Erken doğum yaptı bebeğin ciğerleri gelişmemişti beyninde ve ciğerlerinde kanamalar oldu 4 ay küvezde kaldı sonunda kalbi dayanamadı öldü.Yaşasaydı bile beyninden engelli olacaktı.Kendinizi düşünmüyorsanız bile bebeğinizi düşünün ona göre için:çok üzgünüm:

arkadaşlar kızmayın ama madem bu kadar bencil olup bir şeylerden fedakarlık yapmayacaktınız neden çocuk düşündünüz bebeğiniz doğduğunda sigara içtiğinize bin pişman olacaksınız çünkü onlar daha minicik nasıl dayansın o zehire

merhabalar

23 haftalık hamileyim hamile kalmadan önce günde 1 paket (bazen 1,5-2) sigara içen ben hamile olduğumu doktorumdan duyduğum gün bıraktım. O kadar iradesi zayıf insan olmayın hadi kendinizi düşünmüyorsunuz içiyorsunuz içinizde hergün büyüyen sizin canınızdan kanınızdan olan ufacık bebeğin ne günahı var yazık değil mi ? bu kadar vicdansiz olmayın Kendinizi 1 bebeğinizi 2 kere düşünün lütfen

merhaba arkadaşlar
bende hamile kaldığımı öğrenene kadar günde 1 paket sigara içen biri olarak şunu savunuyorum kendi iradesizliğimiz için bebeğimizin sağlığıyla oynamaya ne hakkımız var...

doktorum hamile kalmadan aslinda en az 6 ay önce birakmalisin ki o kan kendini temizlesin,hamile oldugunu ögrenince biraksan bile o nikotin bebegin kaninda dolasacak dedi:KK43:cok cok hakli aslinda ama birakilmiyo iste 6 ay 1 sene öncesinde:KK43:
hamileyken bari kesinlikle icmemeyi düsünüyorum.simdilerde epey azalttim hamile kalana kadar diye!!
icmeyin arkadaslar,gerekirse yardim alin ama icmeyin hamileyken,allah yardimcimiz olsun

mehaba arkadaşlar ben yaklaşık 16 senedir günde en az 1 paket sigara içiyorum 4yıl çocuğum olmadı tüp bebek yaptırdım şimdi 3-5 tane içiyorum çok güzel yazmışsınız bencillik falan diye bencillik değil bu 16 senedir bırakabilseydim şayet önce kendi sağlığım için bırakırdım birde bende bronşit hastalığı var lakin uzun süre ve çok kullanan arkadaşlar bu durumu daha iyi anlar bu bir zevk işi değil bu sigaranın içindeki bazı maddelerin vücutta yaptığı alışkanlık uyuşturucu gibi bişey yani bi uyuşturucu bağımlısı nasıl tedavi olmadan bırakamıyorsa müsade edinde 16 senenin ardından sigarayı bırakmak bizim içinde zor olsun bebeğimi benim kadar kim düşünebilirki yıllarca aradım dünya masraflar yaptım ama sigaradan anca bu kadar uzaklaşabildim benim yanımda içenlerde okadar fazla ki tüm uyarılarıma rağmen herkes bildiğini okuyor eğer o iradesi çok kuvvetli arkadaşların bildiği kesin bi yöntem varsa en başta ben uygulayacağım davulun sesi uzaktan hoş benim kadar kimse isteyemez heralde sigarayı bırakmayı

5 yıl önce doğum yapmış biri olarak hamilelik dönemi boyunca sigara içilmemesini dilerim.
Hamile olduğumu öğrendiğim gün sigarayı bıraktım doğumdan 5 ay sonrada tekrar içmeye başladım.
Ama hala kızımın yanında sigara içmem ve içirtmem. Önce kızımın sağlığı diyorum.

Merhaba kızlar... Ben günde 1 paketten fazla içiyordum ... Bebişi öğreneli 2 hafta oldu ve ben günde tek 1 tane bile içmedim İÇMİYCEM .... Bebişe bunu yapmaya hakkımız yok... Onun ne suçu var ki? Kıymayalım bebişlerimize .. Şunu söyliyim... bebişiniz doğduğunda yüzüne sigara dumanı üflemek ister misiniz?... Çünkü hamilelik döneminde içilen sigaralar bebeğe bu şekilde etki ediyormuş... ben azaltmaya da karşıyım... Direk atın hayatınızdan.... Ben sigara içmeden 3 saat bile duramazdım bırakamam sanırdım ama oluyo olmaz diye birşey yok........

insan kendi için ne yapıo ki. sigara içenler sağlıklarını cok da önemsemeyen insanlardır bence. bende günde 1 paket içiyorum. doğru düzgün beslenmiyorum. meyve sebze hergün kim oturup yiyor. ama gecen yıl hamileydim ve öğrendiğim ilk gün sigarayı bırakıp, beslenmeme son derece dikkat etmiştim. her sabah erkenden kimse beni kaldırıp ballı yumurtalı sütlü kahvaltı yaptıramazdı.yani demek istediğim kendimizden önce o minicik yavruyu düşünüyoruz. böle bi durumda sigara içenlere bağımlıyım diyenlere sasırıyorum. biz de bağımlıyız o zaman ama dayanılmayacak bi durum yok

canlarım çok güzel söylüyorsunuzda demekki biz beceriksiziz iradesiziz okadar denedim olmuyo işte bi yol gösterin ozaman insanları anlamaya çalışın azarlamaya değil bi yöntem gösterin uygulayayım bantlardan aldım oda zararlıymış destek olmadan bırakamıyoruuuuuuum işte napabilirim sanki ben bilmiyorum ne kadar zararlı olduğunu ama hiçte yardımcı olmuyorsunuz bu konuda

canım azarlama deil yanlış anlamayın. ama sunu samimiyetle söylemeliyim ki eğer hamileliğimde sigara içersem lütfen cevremdeki herkes beni azarlasın hatta pataklasın eminim ki hakederim o zaman. sigarayı bırakmak için bir yol gösteremem. sadece bebeğini düşünmek onun her çektiğin nefeste boğulduğunu yepyeni hücrelerinin öldüğünü bilmek en güçlü bırakma nedeni.

canlarım çok güzel söylüyorsunuzda demekki biz beceriksiziz iradesiziz okadar denedim olmuyo işte bi yol gösterin ozaman insanları anlamaya çalışın azarlamaya değil bi yöntem gösterin uygulayayım bantlardan aldım oda zararlıymış destek olmadan bırakamıyoruuuuuuum işte napabilirim sanki ben bilmiyorum ne kadar zararlı olduğunu ama hiçte yardımcı olmuyorsunuz bu konuda

Arkadaşım sana senden başka kimse yardımcı olamaz... Ben sana 40 ker "SİGARAYI BIRAK " desem sana yardımcı olacakmıyım.... Sigaranın bebeğe zararlarını anlatan bir çok yazı var bunları eminim ki okumuşsundur... Ve eminim bir faydası olmamıştır.... Yani arkadaşım bu işte kızmaca darılmaca yok... Kendi yardımını kendine yapacaksın.... Bilgilerinize sunulur....

X