Doğuma Hazırlık Hamilelikte pişik sucuk bebeğe zararli mi ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Translokasyon1521

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2013
3.840
4.916
Merhabalar.

Ona ragmen ben herseyi yinede cok pisiriyodum.

Dun bir sitede şarkuteri urunleri listeria virusu kapma olasiligi oldugunu ogrendim.

Fakat anlayamadim. Sucuk pisik olsa bile bu bir riskmidir ? Tşkler

Son düzenleme:
Hamileyken kurban bayramiydi kac kilo eti kuşbaşı dogradim. Sucuk vs yedim çiğ-pişmiş ama böyle birşeyler olduğunu yeni duydum. Ete dokunmayın az pişmiş et yemeyin vs.. bende birsey olmadi ama tabi olan kisilerde neler oluyor bilemicem.. he benim bu yasadiklarim 1 yıl önceydi.

Ben biliyordum toksoplazma icin ama listeria virusude varmis.. o yuzden korktm. Tskler

Reis oldum 37 hafta bi ara her gün sucuk ekmek modundaydim. Şükür ikimizde de sorun yok.
Bilindik markaların sucuklarini pişir pisir ye bi isirikta benim için at
Kizz vallahi atmam bidaha. Korkumdan öldum . Sende yeme bosver.
Listeriya diye virus varmis allah korusun. Benim psikoloji ztn bozuk korktum vallahi
Hepte canim yasaklari cekiyor.

Arkadaşlar ciddi bir konuda ben yedim bişey olmaz demek doğru değil yanlış yonlendirmeyelim birbirimizi lütfen hamilelik ciddi bir konu çünkü bir canin mesuliyeti var üstümüzde doktorlar ne derse o.. herkesin bünyesi farklı

Ben hamileliğimi bilmeden bir kaç kere yemişim öğrendikten sonrada 1 kere yedim. Canım çok çekmişti. Şükür bir şey olmadı ama dikkat etmek gerekiyor herkeste aynı etki olmayabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…