Doğuma Hazırlık Hamilelikte pişik sucuk bebeğe zararli mi ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Reis oldum 37 hafta bi ara her gün sucuk ekmek modundaydim. Şükür ikimizde de sorun yok.
Bilindik markaların sucuklarini pişir pisir ye bi isirikta benim için at
Daha neler duycaz şuan bende hamileyim sucunuda sosisinide yiyorum doktorum şunu yeme bunu yeme demedi

Anna vallah mi icimi rahatlattin. Icim icimi yiodu ne zamandir
Ama tabiki çok önermiyorlar özellkle baharatlı yiyecekleri vs hamilelikte. Cilt de daha çok sivilcelenmeye meyilli oluyor ya çünkü hamilelikte bide. Ben nedense normalde hiç cilt problemi yaşamayan biriydim hamileliğmn şu ilk aylarında biri geçiyor diğeri çıkıyor 😞

Ama tabiki çok önermiyorlar özellkle baharatlı yiyecekleri vs hamilelikte. Cilt de daha çok sivilcelenmeye meyilli oluyor ya çünkü hamilelikte bide. Ben nedense normalde hiç cilt problemi yaşamayan biriydim hamileliğmn şu ilk aylarında biri geçiyor diğeri çıkıyor 😞
Yok tobe bir daha yemicem. Benimde yuzumde sivilceler cikti normal zamanda yoktu

Ben biliyordum toksoplazma icin ama listeria virusude varmis.. o yuzden korktm. Tskler🙂
Elinizde yara var ise çiğ etteki bakteri ölüme dahi götürebiliyor(Allah korusun).Bir yakınımız kurban bayramında elini kesip et doğramaya devam ettiği için maalesef hayatını kaybetti. İlk 4 ay çiğ ete asla dokunmadım. Şu an yaram olmadığında yemek yaparken dokunuyorum bir sıkıntı olmadı. Dışarıda satılan işlenmiş et sucuk salam sosis zararlı. Kayınvalidemler evde yaptıkları için onu yiyorum arada bir zararı dokunmadı çok şükür.

Ben çok yedim yaa.. doğumdan sonra öğrendim böyle birşey olduğunu..😏 Gerçi sebzelerde de olabuliyormuş o paraziti taşıyan bir hayvan o sebzenin olduğu yere dışkı falan bırakrsa o yüzden sebzeleri de iyice yıkayın

Ben çok yedim yaa.. doğumdan sonra öğrendim böyle birşey olduğunu..😏 Gerçi sebzelerde de olabuliyormuş o paraziti taşıyan bir hayvan o sebzenin olduğu yere dışkı falan bırakrsa o yüzden sebzeleri de iyice yıkayın
Evet. Virüsten öncede sirkeli suda bekletiyordum hala da aynı

Ben salam sosis yemiyorum normalde de sevmiyorum zaten ama sucuk yiyorum açıkçası canım çok nadir isteyince öncesinde kendimiz kurban etinden yaptırdığımız sucuğu yiyorduk su an da güvendiğimiz kasaptan alıp arada yiyoruz pişirip tabi ben ilk kez duyuyorum sakıncalı diye çiğ ete dokunmak da iyi değil diye okumuştum bı ara çok şaşırdım ne gibi bı zararı olabiliyor ki anlayamadım ben yapiorum sende yap diyemem tabi

Elinizde yara var ise çiğ etteki bakteri ölüme dahi götürebiliyor(Allah korusun).Bir yakınımız kurban bayramında elini kesip et doğramaya devam ettiği için maalesef hayatını kaybetti. İlk 4 ay çiğ ete asla dokunmadım. Şu an yaram olmadığında yemek yaparken dokunuyorum bir sıkıntı olmadı. Dışarıda satılan işlenmiş et sucuk salam sosis zararlı. Kayınvalidemler evde yaptıkları için onu yiyorum arada bir zararı dokunmadı çok şükür.
Aaaa bi yaşıma daha girdim sanırım tek neden elindeki yara kaynaklı miydi yani ne bilim kurban da illa ki bı çok kişi elini kesip etle uğraşmaya devam ediyor

X