Hamilelikte evde kedi beslemek

All is well

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2016
1.327
2.248
Hanımlar merhaba tahmin edersiniz başlıktan endişem toksoplazma bu süreci evcil kedisine geçirmiş olanlar var mı henüz bağışıklığı var mı yok mu bilmiyorum çok uzun zaman olmadı kedimle yaşayalı

Benim hamileliğim kedim le geçti ve hiç bi sorun yasamadim çok şükür. Az önce bi konu okudum burda toksoplazmanin kedilerden çok yeşillliklerden vs geçtiği söyleniyor.. insanların kedileri hastalık saçıomus gibi görmesinden nefret ediyorum. ..

Hamileyim ve kedim var.Evet toxoplazma testi yaptırdım ama kedimden korkup hastalık bulaştırır mı diye değil bağışıklığım var mı diye ve de gerçekten çiğ et ve çiğ sebzeler bu parazitin en kolay bulaştığı yerler. Aşıları düzenli takip edilip temizliği itinayla yapılırsa hiçbir sorun olmaz hem o hem de biz hasta olmayız.Kedim de benim evladım ondan ayrılamam bebişi de beraber büyüteceğiz nasipse

Bizim bir köpeğimiz var, simdi herkes bebek geliyor cikolataya ne olacak diye soruyor! gelende benim evladım, su anda ayagimda bana yaslanmıs yatanda öyle. Insanlar din kisvesi altında Allahın yarattıgı canlara bakmamak icin sadece bahane arıyorlar, pis, günah, hastalanırsın diyorlar. Esim Veteriner, Hamile bir bayanın sadece Kedi Kumuyla ilgilenmemesi gerekiyor. Temizliği eşiniz yaptıgı sürece en ufak bir sıkıntı yok.

benim evimdede kedim var. toksoplazma için bağışıklığımda yok. test yaptırdım. ama ben kedimden değil evime gelen maruldan daha çok korkuyorum. iyice yıkıyorum dışarıda yeşillik yemiyorum. sizde yemeyin nasıl yıkandığını bilmiyoruz çünkü yurtlarda kaldım ben o yeşilliklerin nasıl yıkandığını anlatayım koca bir kazana koyuluyor bahçe hortumuyla suyu veriyorlar kazana hop yıkanmış oluyor. kedinizin iç dış parazitini düzenli yaptırın.

ayrıca kedi kumunu siz değil eşiniz yada başka biri temizlesin. benim kardeşim temizliyor.

Kedim tuvaletinı bilmediğim zamanlar ben değiştiriodum öğrendikten sonra eşim temizledi eğer ben temizliceksem elimë eldiven giyiyordum.. kedileri suçlamak alışkanlık olmuş. ..dilleri olsa konuşup ulan insan sen benden daha pissin dicek

Benim kedimi bırakmak gibi bir düşüncem yok onunla hayat çok güzel sadece endişe duymaktayım ama birçok kişi varmış bu durumda aşıların dikkat ediyoruzonun sağlığı içinde özenle ve dikkatle sorunsuz atlatırız inşallah testi tüm hastaneler yapıyor mu acaba bilginiz var mı bu konuda

Yapiyorlar. Hatta tum hamilelere rubella toksoplazma falan yapiyorlar bende ilk gittigimde yapti doktor.

Benimde kopegim var golden çok cok cok asiri tüy döküyor 30 haftalik gebeyim toksoplazmam pozitif çıktı doktorum hayret hiç hastalık gecirmemissin dedi küçüklüğümden beri hayvanlarla iciceyim sanırım ondan. Bi de şey köpeğimi dogumdan evvel babama vericem (onun da köpekleri var) 8,9 ay o bakicak kızım biraz büyüsün toparlansin geri alıcam. Bide aşırı tüy döküyor koltuklarim coraplarim masamın üstü hep bi tüy. Ama ondan kopamıyorum kopamam

Konuyu görünce iki kedi sahibi olarak yazmak istedim. 6 haftalık hamileyim ve çocukluktan beri hayvanlarla iç içeyim sokak hayvanları da dahil buna. Bu hafta testi yaptırdım kesin pozitiftir gözüyle bakıyordum ama negatif çıktı.bu konuda hayvanlari suçlamak çok yanlış doktorum iyi yıkanmamış meyve sebze çiğ etten geçme olasılığı daha yüksek dedi.kediniz dışarı çıkmıyorsa ve çiğ et yemiyorsa aşısı da varsa hiç korkmayın. Bebeklerle o kadar iyi anlaşıyorlar ki çocukların buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum sağlıklı günler dilerim :)

Yavru kedim henüz tuvaletten sonra popo temizliği çok yok maalesf bunun için ben pamukla siliyorum büyünce değişiyor mu bu durum kakalı kalıyor bayağı

Değişir canım bizim kedilerimizin üç yavrusu oldu önceleri yapamıyorlardı ama sonra öğrendiler temizlenmeyi.kediler temiz hayvanlar zaten

Tatlım aşıları tamsa bir problem olmaz İnşallah. Kumunu sakın sen değiştirme. Zorda kalırsanda eldiven ve maskeyle değiştir. Doktorum bunları tavsiye etti. Hiç korkma

Merhaba arkadaslar..
Ben 6aylik hamileyim..bundan 1ay oncesine kadar kedi besliyordum..ve tasinmak zorunda kaldik.ev sahibim kedi beslemeye karsi oldugu icin onu sahiplendirmek zorunda kaldim..onu hala unutamiyorum ve cok seviyorum.yeni sahibi alisamamis ve sahip aramaya baslamis eger bulamazsa barinaga verecegini soyledi..ben barinaklara karsiyim..tahlillerimde toksoplazma pozitif cikti ve kedimin asilari tam..ev sahibime ragmen kedimi almak istiyorum ama hem evden cikarilma korkusu hemde yeni dogacak bebege zarari olabilir mi korkusu beni caresiz birakiyor..kedim cok tuy dokuyor bu yuzden bebege sikinti olabilir mi? Nolur bir fikir verin

Konuyu bulmuşken bende yazmak istiyorum. Hayvanlara karşı bi fobim var sebebini bilmiyorum hangi hayvan olursa olsun elim ayağım titriyor kalp atışım hızlanıyor ve terliyorum asla ve asla dokunamıyorum hatta dokunma mesafesine yaklaşamıyorum. Benim bu fobim yüzünden eşim sevdiği kuşunu annesinde bırakmak zorunda kaldı. Malesef herkes bu korkumun farkında ben gelmeden zavallı hayvanı kafesine tıkıyorlar çünkü tedirgin oluyorum rahat oturamıyorum çok aşırı titizlik hastası bir annenin kızıyım hastalık diyorum çünkü annem fazlaca titiz. Bilinç altımda çocukluğumdan kalan bişey bu galiba annemin tutumundan kaynaklı belki. Ve asıl sorunuma geleyim eşim tam bir hayvan sever hayvan dostu onları kucaklamayı öpmeyi çok seviyor ve benim canım kızımda öyle . Kedi köpek görse içi gidiyor hemen sarılıp öpmek istiyor ve nasıl bişey bilmiyorum henüz 2 yaşında ve asla korkmuyor ürkmüyor. Babası çok büyük destekçisi. Bende asla yapma demiyorum ama destekte olamıyorum kızım yavru köpekleri kucaklayıp taşıyor oturup kucağında seviyor. Ben sadece ona uzaktan bakabiliyorum . Babası hep yanında onların bu sevgisi beni çok sevindiriyor. Ya ben nasıl bir anneyim kızıma bi kedi alabilsem dünyanın en mutlu çocuğu olur. Eşim zaten durumumu bilmese eve ne kadar sevimli kedi kuş var doldurur. Allahtan anlayışlı benim gerçekten çok korktuğumu biliyor. Nasıl kurtulabilirim bu durumdan . Psikoloğa gidip yardım almayı denedik fakat hiç bir etkisi olmadı. Eşim yanımda yaklaşmayı deniyorum resmen bayılma aşamasına geliyorum. Benim çocuklarımda benim gibi olacak diye korkuyorum.

Evdeki 2 köpeğimi geçtim, köpek barınağonda gönüllü çalıştım ben. Ona rağmen toksoplazma geçirmemişim. Yıkanmamış sebzeler daha tehlikeli

Annem aynı senin gibiydi belki daha fazla.. korkudan bayılacak gibi olurdu. Sistematik duyarsızlaşma diye bişey var belki duymuşsundur bi psikolog olarak onu uyguladım anneme. Öncelikle görüntü olarak büyük korkunç olmayan hayvan seçtim o da yavru Ankara kedisiydi minicik ve çok sevimli. İlk önceleri camlı geniş bi odada bakıyordum annem onu camın diğer tarafından izliyordu arada cam olması güven veriyordu ve izledikçe çok korkunç olmadığını o da anladı sonraki aşamada camlı odanın kapısını açıp yem bırakıp kaçmaya başladı onada alıştıktan sonra ben elimde sıkıca tuttum annem dokundu. Böyle kademe kademe derken şimdi kediciğe o kadar düşkün ki evden çıkıp onu bırakıp gezmeye gidesi gelmez.
Senin korku da aynı şekilde bi anda bi hayvanı sevip alışamazsın nasıl bi anda korkun başlamadı kademe kademe olduysa tam tersi korkunun geçmesi sempati kazanmanda zamanla kademe kademe olacaktır
Kızının hayvan sevgisi ile büyümesi de çok güzel küçük kız 1 yasına gelene kadar korkunu yenersen evde bir kedi onların gelişimine süper katkı sağlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…