Hamilelikte evde kedi beslemek

Annem aynı senin gibiydi belki daha fazla.. korkudan bayılacak gibi olurdu. Sistematik duyarsızlaşma diye bişey var belki duymuşsundur bi psikolog olarak onu uyguladım anneme. Öncelikle görüntü olarak büyük korkunç olmayan hayvan seçtim o da yavru Ankara kedisiydi minicik ve çok sevimli. İlk önceleri camlı geniş bi odada bakıyordum annem onu camın diğer tarafından izliyordu arada cam olması güven veriyordu ve izledikçe çok korkunç olmadığını o da anladı sonraki aşamada camlı odanın kapısını açıp yem bırakıp kaçmaya başladı onada alıştıktan sonra ben elimde sıkıca tuttum annem dokundu. Böyle kademe kademe derken şimdi kediciğe o kadar düşkün ki evden çıkıp onu bırakıp gezmeye gidesi gelmez.
Senin korku da aynı şekilde bi anda bi hayvanı sevip alışamazsın nasıl bi anda korkun başlamadı kademe kademe olduysa tam tersi korkunun geçmesi sempati kazanmanda zamanla kademe kademe olacaktır
Kızının hayvan sevgisi ile büyümesi de çok güzel küçük kız 1 yasına gelene kadar korkunu yenersen evde bir kedi onların gelişimine süper katkı sağlar :KK66:
Canım çok saol yazın için. Bunu kendim uygulamaya çalışsam eşimle birlikte aynı şekilde sonuç alırmıyız acaba. Hamileyken deneyemem çok kasılıyorum ama Doğumdan sonra yapabilirim sanırım. Gerçekten kızım için bunu yapmak istiyorum

Canım çok saol yazın için. Bunu kendim uygulamaya çalışsam eşimle birlikte aynı şekilde sonuç alırmıyız acaba. Hamileyken deneyemem çok kasılıyorum ama Doğumdan sonra yapabilirim sanırım. Gerçekten kızım için bunu yapmak istiyorum
Tabiki yapabilirsin zaten psikolog gitsen oda aynısını önerecek iş sende bitiyor doğumdan önce netten sevimli kediler diye aratıp video foto bakabilirsin doğumdan sonrada evde uygulama :KK66:

Tabiki yapabilirsin zaten psikolog gitsen oda aynısını önerecek iş sende bitiyor doğumdan önce netten sevimli kediler diye aratıp video foto bakabilirsin doğumdan sonrada evde uygulama :KK66:
Ben zaten uzaktan seviyorum komşümüzün köpekleri var uzaktan çok tatlılar profil resmimdeki benim kızım komşumuzun köpeğini severken. Zaten her gün oradayız dağılsın kızımı o oynatıyor :)) ben yaklaşamıyorum ya . Denicem ama Doğumdan sonra. Psikoloğa gittim kafanda halletöen Laz'ım falan filan dddi beni tatmin etmedi malesef

Ben zaten uzaktan seviyorum komşümüzün köpekleri var uzaktan çok tatlılar profil resmimdeki benim kızım komşumuzun köpeğini severken. Zaten her gün oradayız dağılsın kızımı o oynatıyor :)) ben yaklaşamıyorum ya . Denicem ama Doğumdan sonra. Psikoloğa gittim kafanda halletöen Laz'ım falan filan dddi beni tatmin etmedi malesef
Çok tatlı yaa masallah :) eylem olmadan kafada sadece düşünce ile olmaz ki ama şöyle olabilir bir iki dokununca bana zarar vermedi kötü bişey olmadı diye düşüncelerin rahatlar bir sonraki daha çok yakınlaşman daha kolay olur

Çok tatlı yaa masallah :) eylem olmadan kafada sadece düşünce ile olmaz ki ama şöyle olabilir bir iki dokununca bana zarar vermedi kötü bişey olmadı diye düşüncelerin rahatlar bir sonraki daha çok yakınlaşman daha kolay olur
Ay canım benim ya Allah razı olsun cidden . İnilh bende seneye evimde kedimle resim atarım :-))

Lutfen bana yardimci olabilecek bir yok mu? Fikir verecek?
Canım 2 kedim var bir de annem bir buçuk aydır yanımda onun kedisi var o da bizimle yani evde 3 kediyle yaşıyorum bebeğim de doğduğu zaman onların arasına gelmiş olacak.aşılarına çok dikkat ediyoruz iç dış parazit. Her gün tarıyorum tüy dökülmesi için ve içim rahat.hem bana çok iyi geliyorlar stresimi alıyorlar hemde bi çocuğun gerçekten büyürken bi canlıya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.hayvanlar eğer stres altında değilse bebeklere zarar vermiyorlar benim gözlemlediğim kadarıyla. Eğer gerekli ortamları sağlayabilirsen hem sana hem bebeğe iyi gelecektir. İlk hamile kaldığımda doktorumla da konuştum bana daha da destek olmuştu. Ayrıca ev sahibini ilgilendirmez sizin evinizin içi sonuçta hayvan eve zarar verecek değil bağırıp ses yapacak değil.

taria taria cok sagol cevabin icin..bende senin gibi dusunuyordum..bugun haber aldim ki cok uzuldum.kediyi sahiplendirdigim kisi gidip kutahyadan baskasina vermis..sehir disi oldugu icin takibini yapmam da almam da zorlasti..dun yazdigima bu cevap verilseydi gidip cesaretle alip gelecektim ama bir bayanin sorunu benimkinin onune gecince benim yazimla ilgilenilmemis bile..resmen bugun duyunca oturdum agladim

taria taria cok sagol cevabin icin..bende senin gibi dusunuyordum..bugun haber aldim ki cok uzuldum.kediyi sahiplendirdigim kisi gidip kutahyadan baskasina vermis..sehir disi oldugu icin takibini yapmam da almam da zorlasti..dun yazdigima bu cevap verilseydi gidip cesaretle alip gelecektim ama bir bayanin sorunu benimkinin onune gecince benim yazimla ilgilenilmemis bile..resmen bugun duyunca oturdum agladim
Çok üzüldüm canım. En azından barınağa bırakmamış sahiplendirmiş inşallah yeni sahibi iyi bakar ona. Haber bıraksaydın eğer bakamazlarsa başka birini aramasınlar yine.

X