Hamilelik yolunda beraber adım adım yürüyelim

kafaya takılmadan olmuyor... şimdi yok desekte. stresli değilsekte kırmızılar gelmeye yakın strese başlıyoruz. nasip.....

sana diyorumda bezen bende takıyorum... ama ben çıkış yolunu buldum. hayırlısı nasip diyorum. oda olmassa astım varda bu durumumun düzelmesini bekliyorum nasip diyorum:KK1:. yaşlanıncada daha ölmedin mi diyecekler herhalde. işin suyunu çıkaracaklar az kaldı...

Ay buna çok güldüm yaaaa :KK60: sen çok yaşadın hadi gari diyolarmış :KK60: yaa benimde geçen gün başıma gelen olay; kv nin arkadaşı yaşlı kadın karşılaştık; bebek yokmuuu bebeekkk diye karnıma bi geçirdi :KK53: içimden varsa bile düşecek sayende dedim ama dışımdan yok henüz düşünmüyoruz yeni evliyiz dedim Kadının cevaba bak: ne yenisi bee 1 sene oldu, beklemeyin bak olmaz sonra :KK53: ne diyeceğimi şaşırdım bakakaldım. Kayınvalidem yazık onlar kendi çocuk kendi bilir biz karışmayalım istersen dedi ama, kadın lafları soktu soktu gittiii :KK1: şimdi gel de yaşlı diye hörmet et pehhhhhhhhhhhhhh :KK1: yüzüme mecburi bi gülümseme takındım napiyim

merhaba canım bende iyiyim çok şükür sen nasılsın nasıl gidiyor işler güçler :KK49:

merhaba canım hoş geldin sefalar getirdin seni çok çok iyi anlıyorum aynı şeyleri inan bende yaşıyorum napalım rabbim böyle uygun görmüş yapılacak birşey yok ama mukafatını en iyi şekilde alıcağız emin ol sadece dua bak ne guzel saglığımız yerinde eslerimizde saglıklı en önemlisi bu değilmi ? o yuzden sıkma canını tevekkül et vardır rabbimin bir bildiği yeterki ol desin Allah ım hepimizin yar ve yardımcısı olsun tatlım.

hoşbuldum ebrucum..
inan tek tesellim de o,sağlıklıyız,daha ne olsun,gerisi de nasip işi..
sadece beklerken insan düşünüyo acaba neden olmuyo diye..biçok konuşmaya şahit oldum,""3 ayda oldu,1 ay korunmadık oldu,4 ayda oldu" diyolar ben şaşırıyorum!! bi sorun olmalı bizde diyorum ama yokki..olmasın da inşallah..kısmetimiz daha açılmadı demekki...

hepimizin duacısıyım!!

Ay buna çok güldüm yaaaa :KK60: sen çok yaşadın hadi gari diyolarmış :KK60: yaa benimde geçen gün başıma gelen olay; kv nin arkadaşı yaşlı kadın karşılaştık; bebek yokmuuu bebeekkk diye karnıma bi geçirdi :KK53: içimden varsa bile düşecek sayende dedim ama dışımdan yok henüz düşünmüyoruz yeni evliyiz dedim Kadının cevaba bak: ne yenisi bee 1 sene oldu, beklemeyin bak olmaz sonra :KK53: ne diyeceğimi şaşırdım bakakaldım. Kayınvalidem yazık onlar kendi çocuk kendi bilir biz karışmayalım istersen dedi ama, kadın lafları soktu soktu gittiii :KK1: şimdi gel de yaşlı diye hörmet et pehhhhhhhhhhhhhh :KK1: yüzüme mecburi bi gülümseme takındım napiyim

ayy ne sinir bi insan..yaa bu insanlar hemen istedikleri an hamile kaldılar mı acaba?
ya da ne bilim,hiç çok istedikleri bişeyin olmadığı olmadı mı?
herşeyin Allahın takdiri olduğunu bilmiyolar mı?

çok gıcık oluyorummm...

benim kayınvalidem de her telefonda "iyi haber yok mu" diyo..sadece bu cümle..ama sıktı artık,bazen anlamazlıktan geliyorum,"iyiyiz sağlıklıyız,bundan iyi haber mi olur" diyorum ama,soruyo yine de

ayy ne sinir bi insan..yaa bu insanlar hemen istedikleri an hamile kaldılar mı acaba?

çok gıcık oluyorummm...

benim kayınvalidem de her telefonda "iyi haber yok mu" diyo..sadece bu cümle..ama sıktı artık,bazen anlamazlıktan geliyorum,"iyiyiz sağlıklıyız,bundan iyi haber mi olur" diyorum ama,soruyo yine de

evet canım bu insanlar yüzünden geriliyoruz zaten biz. bu dediğim kadının oğlu evlendi, ertesi ay gelin hamileydi bizimle aynı zamanda evlendilir. oyüzden hep onlarla kıyaslıyor. Ama ben bu şekilde yaparak karşısındakini üzen insaların günaha girdiğini düşünüyorum koskoca kadın olmuş ama insanlıktan nasibini alamamış diyorum.. benim kayınvalidemde istediğimi biliyor ama ben bu konuda bir şey demeden asla yorum yapmaz, yılbaşı akşamı elini öpüp dışarı çıktık inşallah seneye 3 kişi geliriz dedim gözleri doldu :KK5: bakalım hayırlısı tatlım yaa, hamile kaldığımızda boşboğaz dangalak insanlara da kapak olacak inşallahhhh

sende sen nezaman gidiyormuşun dermişsin:KK47: (tövbe ya, ne diyorum ben:KK1:)

çok gıcık oluyorummm...

sanki bizim elimizde başka uğraşacak birşeyleri yok ondan soruyorlar insanlar çok meraklı olmuşlar ben bazen tersliyorum yani ne o her gördüğünde birşey varmı diyenleri

evet canım bu insanlar yüzünden geriliyoruz zaten biz. bu dediğim kadının oğlu evlendi, ertesi ay gelin hamileydi bizimle aynı zamanda evlendilir. oyüzden hep onlarla kıyaslıyor. Ama ben bu şekilde yaparak karşısındakini üzen insaların günaha girdiğini düşünüyorum koskoca kadın olmuş ama insanlıktan nasibini alamamış diyorum.. benim kayınvalidemde istediğimi biliyor ama ben bu konuda bir şey demeden asla yorum yapmaz, yılbaşı akşamı elini öpüp dışarı çıktık inşallah seneye 3 kişi geliriz dedim gözleri doldu :KK5: bakalım hayırlısı tatlım yaa, hamile kaldığımızda boşboğaz dangalak insanlara da kapak olacak inşallahhhh

düşüncesizlik işte..yaa belki karşındaki tedavi gören biri,hatta belki çocuğu hiç olamayacak kadar sorunu olan biri..düşünsene nasıl üzülür..ama düşünmüyolar işte..

benim kayınvalide öyle imalı saçma sapan şeyler söylemez,o kötü kaynanalar gibi değil Allahtan :KK53:
sadece tek cümle "iyi haber var mı"...ama o bile sinir ediyo nedense,olsa söyleriz heralde a aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!

ayrıcaa o kadının gelini gibi ilk aydan hamile kalmadığımız için şanslıyız benceee! evliliğin tadına iyice vardık,iyice alıştık rayına oturttuk,şimdi sıra geldi mutluluğu taçlandıracak bebişlere,değil mi amaa..ne o öyle bu ay evlen ertesi ay mideler bulansın,başlar dönsün :KK9:

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba kızlar,uzun süredir yazmıyorum burada,sadece arada girip okudum yazılanları,buradan uzak kalırsam "bebek" konusu ile ilgilenmemiş olurum,kafama takmam diye düşündüm kendimce..ama çok da alakası olmadı..beni belki bazılarınız hatırlamaz ama olsun,yeniden aranıza dahil olmak istiyorum..

bu ay tam 1 yıl oluyo bebek isteyeli...ama hala bişey yok..ağustosta muayene oldum,herhangi bi sorun çıkmadı..
bu ya da önümüzdeki hafta bir kez daha gidicem..

insanların sürekli bebek sormasından çok rahatsız oluyorum!!
"hadi artık yap,ne bekliyosunuz" laflarından sıkıldım!!
daha 15 ay oldu evleneli,tamam ben de istiyorum ama Allah nasip etmedikçe ne yapabilirizki......
kimseye böyle demiyorum ama :KK43:

öyle işte kızlar................................................

canım hoşgeldin hatırlamazmıyız seni ya.gel tabi ya biz bir dönem buraya bakmayalım dedik baktık yine olmadı dönüş yaptık en azından dertleşiyoruz iyi geliyor burda.

bende bebek istiyorum dört ay oldu henüz bişey yok,genel yapım itibariyle hassas,herşeyi takabilen biriyim,işim stresli,napacağım bilmiyorum hep hayırlısıysa bize de nasip et diye dua ediyorum,eşim benim rahat olmam gerektiğini söylüyor,aklıma takmadığımı sanıyorum ama olmuyor galiba anlamadım,hayırlısı olur umarım bekliyorum,herkese bol şanslar.

hoşgeldin canım inşallah en yakın zamanda olur kaç yaşındasın?

hoşbuldum ebrucum..
inan tek tesellim de o,sağlıklıyız,daha ne olsun,gerisi de nasip işi..
sadece beklerken insan düşünüyo acaba neden olmuyo diye..biçok konuşmaya şahit oldum,""3 ayda oldu,1 ay korunmadık oldu,4 ayda oldu" diyolar ben şaşırıyorum!! bi sorun olmalı bizde diyorum ama yokki..olmasın da inşallah..kısmetimiz daha açılmadı demekki...

hepimizin duacısıyım!!

canım kısmet bu ben ilk kızımda bir kere korunmadık oldu sonra biliyorsunuz denedim baya süre olmadı sonra oldu ama o da düştü.kısmetten öteye gitmiyor işte.Rabbim hayırlısını en yakın zamanda versin..

canım hoşgeldin hatırlamazmıyız seni ya.gel tabi ya biz bir dönem buraya bakmayalım dedik baktık yine olmadı dönüş yaptık en azından dertleşiyoruz iyi geliyor burda.

hoşgeldin canım inşallah en yakın zamanda olur kaç yaşındasın?

canım kısmet bu ben ilk kızımda bir kere korunmadık oldu sonra biliyorsunuz denedim baya süre olmadı sonra oldu ama o da düştü.kısmetten öteye gitmiyor işte.Rabbim hayırlısını en yakın zamanda versin..

hoşbuldum efsun..evet bir ara baya koptu herkes ama yine dönüş olmuş,iyiki olmuş...

bebeğini kaybetmene üzüldüm,çok sevinmiştim sana ama herşeyde hayır vardır elbet,sağlıkla olsun da varsın geç olsun..inşallah yeniden nasip olur kızına kardeş,sağlıkla hayırlısıyla

sende sen nezaman gidiyormuşun dermişsin:KK47: (tövbe ya, ne diyorum ben:KK1:)

ay evet yaa kaynanamın kankası olmasaydı neler dicektim :KK60: şaka şaka yaşlı kadın ya azcıkta bunamış mı ne :KK37:

düşüncesizlik işte..yaa belki karşındaki tedavi gören biri,hatta belki çocuğu hiç olamayacak kadar sorunu olan biri..düşünsene nasıl üzülür..ama düşünmüyolar işte..

benim kayınvalide öyle imalı saçma sapan şeyler söylemez,o kötü kaynanalar gibi değil Allahtan :KK53:
sadece tek cümle "iyi haber var mı"...ama o bile sinir ediyo nedense,olsa söyleriz heralde a aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!

ayrıcaa o kadının gelini gibi ilk aydan hamile kalmadığımız için şanslıyız benceee! evliliğin tadına iyice vardık,iyice alıştık rayına oturttuk,şimdi sıra geldi mutluluğu taçlandıracak bebişlere,değil mi amaa..ne o öyle bu ay evlen ertesi ay mideler bulansın,başlar dönsün :KK9:

kesinlikle tatlım aynı şekilde düşünüyorum. eşlerimizle yanlız ikimizken doya doya yaşanması çok önemli bence de birşeylerin, ilişkinin oturması lazım.. dünyanın en güzel şeyi bebek sahibi olmak ama hazır olunca elbette. çevremde bu işi çocuk oyuncağı sanıp ellerinde bebekler o kadar garip durumlar varki. gerçekten Allahtan hayırlısını istemek lazım. Herşeyin hayırlısı

Kızlar ben geldim huhu kimse yok mu? Cuma günü folikül takibine gidicem kızlar çok heyacanlıyım inşallah gelişirde aşılamam yapılır

hoşbuldummmm tatlımmmmmmmmmmm, nasılsın iyimisin? cuma günü kaçıncı günün oluyor senin? aşılamaya o gün me karar verilecek? hadi inşallah hayırlı haberlerle gelirsin :KK19:

Son düzenleme:
X