Hamilelik yolunda beraber adım adım yürüyelim

karbeyza cok cok tebrık ederım.. saglıklı sıhatlı kucagınıza alırsınız ıns.. gebe kalma kısmını atlattın..sımdı 9 aylık bakım kısmı :) kendıne ve mınıgıne cok dıkkat et.. ıyı beslen cnm..allah ısteyen herkese versın..

efsuuncum cnm benım gecmıs olsun..cok dıkkat kendıne.. maalesef bu havalarda bırde calısıyorsan eger su lanet hastalıga yakalanmamak mumkun degıl.. ınan benım esım grıp oldu.. hastalıgı gecene kadar odaları bıle ayırdık.. garıbım hasta olacam bulasacak dıye aklı cıktı.. artık benı mı dusundu oğlusunu mu bılemıcem :KK9::KK9:

hamile arkadaşlara tebrikler,Allah sağlık sıhhatle doğup büyümelerini nasip etsin,hayırlı olsun :nazar:

darısı bizlere olsun..
bugünlerde çok umut doluyum,hayrolsun inşallah..
ne zaman dua etsem burdaki herkesi de ekliyorum,tanımasam bile,hepimize....

inşallah daha fazla beklemeyiz,Allah hayırlısıyla nasip eder bi an önce.....

tamam şekerim afiyet olsun bende iyice şişko oldum yahu bu ilaçlardan :KK16::KK35:tmm yaparız geyiği :) sarılalım sımsıkı kimse ayıramasın emi :):KK52:

bende kilo aldım yaa 2 kilo :KK53: hemen vermem lazım :KK12: akşamları biraz azaltıcam yemeği
hamile arkadaşlara tebrikler,Allah sağlık sıhhatle doğup büyümelerini nasip etsin,hayırlı olsun :nazar:

darısı bizlere olsun..

tatlım inşallah içine doğan bu umut bebişi de getirir sana. aynen benim için de hepiniz ayrısınız, dualarımdasınız.. herkesin güzel haberini almak için sabırsızlanıyorum :KK16:
huuuu huuuuu şekerlerrr :KK24::KK24:

hu huuuuuuu şekerimmmmm :KK8: :KK8:

GEBELİKTE GRİP VE SOGUK ALGINLIĞI

Grip ya da soğuk algınlığı sırasında destekleyici tedavi ve yapılması gerekenler şunlardır:

• Her iki hastalık da virüslerin neden olduğu hastalıklardır. Antibiyotikler virüsler üzerinde etkili değildir bu nedenle ikincil bir bakteriyel enfeksiyon olmadığı sürece antibiyotik kullanılmamalıdır.
  • Tedaviden çok hastalığa yakalanmamak daha önemlidir. Bu nedenle salgın dönemlerinde kapalı yerlerde fazla uzun kalmamak ve elleri sık sık yıkamak koruyucu olabilir.
  • En iyi ve en etkili destek tedavisi istirahattir. Eğer mümkünse yatak istirahati yapılmalıdır.
  • Yatarken başınızı yukarıda tutmak (2 yada daha fazla sayıda yastık ile yatmak) geniz akıntısının vereceği rahatsızlığı azaltacaktır.
  • Bulunulan ortamın yeteri kadar sıcak olmasına ve iyi havalandırılmasına dikkat edilmelidir.
  • Havanın kuruması engellenmeli, nemli olması sağlanmalıdır.
  • Yeteri kadar sıvı alımı son derece önemlidir.
  • Hastalık dönemlerinde beslenmeye dikkat etmeli, iştahsızlık varsa enerji ihtiyacını gidermek için karbonhidrattan zengin diet uygulanmalıdır.
  • Boğaz ağrısını gidermek için pastil kullanılabilir.
  • Burun tıkanıklığı için tuzlu su ya da okyanus suyu vb. kullanılabilir.
  • Ağrı ve ateşi gidermek için parasetamol alınabilir.
  • Yakınmalar düzeldiğinde hemen normal aktiviteye dönülmemeli, tam bir iyileşme için bir süre daha dinlenmeye devam edilmelidir

Tatlış makalenin başı sonu da vardı. İşte burda linki Gebelikte grip ve souk algnl-Dr.Alper Mumcu ([url]www.mumcu.com)[/URL]
Tekrardan çooook geçmiş olsunnnnnnnnnn :KK19:

Grip ya da soğuk algınlığı sırasında destekleyici tedavi ve yapılması gerekenler şunlardır:

• Her iki hastalık da virüslerin neden olduğu hastalıklardır. Antibiyotikler virüsler üzerinde etkili değildir bu nedenle ikincil bir bakteriyel enfeksiyon olmadığı sürece antibiyotik kullanılmamalıdır.
  • Tedaviden çok hastalığa yakalanmamak daha önemlidir. Bu nedenle salgın dönemlerinde kapalı yerlerde fazla uzun kalmamak ve elleri sık sık yıkamak koruyucu olabilir.
  • En iyi ve en etkili destek tedavisi istirahattir. Eğer mümkünse yatak istirahati yapılmalıdır.
  • Yatarken başınızı yukarıda tutmak (2 yada daha fazla sayıda yastık ile yatmak) geniz akıntısının vereceği rahatsızlığı azaltacaktır.
  • Bulunulan ortamın yeteri kadar sıcak olmasına ve iyi havalandırılmasına dikkat edilmelidir.
  • Hastalık dönemlerinde beslenmeye dikkat etmeli, iştahsızlık varsa enerji ihtiyacını gidermek için karbonhidrattan zengin diet uygulanmalıdır.
  • Yakınmalar düzeldiğinde hemen normal aktiviteye dönülmemeli, tam bir iyileşme için bir süre daha dinlenmeye devam edilmelidir

Tatlış makalenin başı sonu da vardı. İşte burda linki Gebelikte grip ve souk algnl-Dr.Alper Mumcu (www.mumcu.com)

wuuuuuuwwww :KK9: iyi olacak hastanın,doktor ayağına gelirmiş :KK76::KK76: teşekkürlerrrrr :KK16::KK16:

darısı bizlere olsun..

allah razı olsun canım inşallah yuzumuz gulecek :KK16:

Tatlış makalenin başı sonu da vardı. İşte burda linki Gebelikte grip ve souk algnl-Dr.Alper Mumcu ([url]www.mumcu.com)[/URL]

doktor olacak benim arkadaşım :):KK49:

gelin hadi sarılak kızçelerimmmmmm sizi yerim yerrrr:KK49::KK52::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK66::KK62::KK64:

:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

ebrunun göbüşüne de bebişşşşş konsunnnnnnnnn inşallahhhhhhhhhhhhh. nazlı bebikosu gelsin inşallahhhhhhhhhh. tra lay lay lommmmmmmmm. yeğeni gibi güzel bebesi olsun inşallahhhhhhhhhh. onu kucağından indirmesin inşallah. tra lay lay lom. ismi Naz olsun inşallah. tra lay lay lom.

(şarkı yaptım spontane :KK1: )

X