Hamilelik ve Toksoplazma

evde 2 tane yakışıklı oğluşumuz var. biri iki buçuk yaşında, diğeri de henüz altı aylık. kedilerimizden birini sokakta bulup evlat edindik büyük olanı ise iran kedisi. alerjik astımım olmasına rağmen sürekli kedilerimle sarmaş dolaşız. ben onları öpmesem onlar gelip beni öpüyorlar:) şu an bebek düşünmüyoruz ancak hamile olup benim gibi iki kedisi olan bir arkadaşım var. hayatında ve kedilerinin düzeninde hiç bir şey değiştirmedi :) lakin başka bir arkadaşım doğum yaptıktan sonra evimize gelmez oldu. açık açık söylüyor eşinin bebeği kedilerle aynı ortama dokmak istemediğini elbette çok üzücü ama saygı duymaktan başka bişi gelmiyor elden.
doktorların bu konuda etkilerinin çok olduğunu düşünüyorum. düzgünce açıklamak yerine hemen olmazz diyorlar

Konu epey once konusulmus, fakat soylemeden gecemedim...
Bahsi gecen kisi benim...
Bircok seye alerjim oldugu gibi kedilere de alerjim var, hatta cocukken tedavi oldugum doktor annemin bu cocuk bu kedileri cok seviyor ama alerjisi de var diye sorunca benden soylemesi oldurur bile demisti, hatirlarim...
Seve seve, yuzum gozum sise sise, sokaktan topladigimi ee getire getire hem bizimkileri alstirdim hemde yuzde doksan oraninda alerjimi yendim...
Tabi ki bunda cocuk evcil hayvanla buyumeli diye dusunen anneminde yardimi cok buyuk...
Hala cok mincirinca, yuz goz olunca gozum kasinir, dudagim hafif siser, yikarim gecer...
Kocamda bende cok mutluyuz kedilerle...
Ha bu arada uc kedim var...

iyi akşamlar arkadaslar yardımınıza ihtiyacım var 7 haftalık hamileyim bugün doktorum kedi bakterisi kaptıgımı söyledi ve c.ü.t.f yönlendirdi hangi bölüme gitmem gerekiyo böyle bi durumla karşılaşan var mı lütfen yazın bekliyorum şimdiden teşekkürler (kedim yok).....

kedi bakterisi ile ne kastetmiş acaba doktor? zira öyle bir bakteri yok. toksoplazmayı kastetmişse, iyi yıkanmayan sebzelerden veya topraktan kapmışsınızdır.
bu olay da kedilerden bulaşma riskinin ne kadar az olduğunu gösteriyor, toplumda maalesef yaygın olarak yanlış bilindiğinin aksine. kedisi olmayanlar bile yakalanıyor çünkü.

kedilerden asla korkmamak gerek toksoplazma konusunda, kedilerden asla bulaşmaz.

merhaba kızlar ben de bişiler yazmak istedim yorumlarınızı okuyunca. benm de 4 yasında tekir bir oğlum var 2 aylıkken getirdim eve.. 2 yıldır da evliyim artık eşim çocuk da cocuk diye baskı yapmaya başladı ben de istiyorum içten içe ama bir yandan da korkuyorum torch testi yaptırdım bağışıklığımın olmadığını öğrendim eşime söyleyemedim ben kedimden zarar gelmeyeceğini biliyorum ama eşimi ve ailelerimizi ikna edemiyorum bu konuda her gün faklı bir olayla karsıma geliyorlar kediyi evden yollamam için yok onun ciğerine tüy yapışmış da yok bunun kist olmuş da almışlar da bilmem neler.. onların bu ön yargılarını nasıl bastırırım bilmiyorum içinizde bunları yasayan oldu mu merak ediyorum eşim kediyi sevmezmiş normalde ama oğlumla iyi anlaşıyorlar kendini sevdirmeyi biliyor :) bir de şu kafama takılıyor bebeğim emeklemeye basladığında ne kadar temizlesem de halıdan vs tüy yapışırsa üstüne ağzına falan alsa nolur ? :26:

Benim var suan kedim evde oglumda 19 aylik sansima oglum hic emeklemedi yere koydugum zamanlarda ogluma temizbir carsaf seriyordum orda yuvarlaniyordu .tuyerini kisaltip g
Hergun evi supururun hic bisey olmaz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bide kedinizi asiari vardir zaten.disarida hic cikmiyorsa birsey olmaz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

evde 3 kedimiz var,benim henüz çocuğum yok ama şimdiden benzer sorunlarla karşılaşıyorum.bebek olunca kediler ne olucak,kedi tüyü kist yapar,heryer kedi tüyü vs... toksoplazma testi yaptırdım geçen ay gebelik düşündüğüm için doktorm istedi.negatif cıktı şuan bişi yok.geçmişe baktıklarında bir çok kez geçirmiş oldugum ve bu yüzden de bağışıklk sistemimin çok kuvvetli olduğunu söyledi doktor.kedilerin aşısı olduğu sürece hiçbi zararı olmadığını,ayrıca 6 aylığa kadar yavru kedilerden toksoplazma bulaşma riski olduğunu bununda çok düşük ihtimal olduğunu belirtti.hamileyken 6 aylığa kadar olan kedileri öpme elleme dedi okadar.Bir çok arkadaşım evde bebekleri olduğu halde kedi köpek besliyolarlar şuana kadarda herhangi bir şikayet duymadım.Kendimde kedi ve köpekle büyüdüm 30 yaşındayım çok şükür hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

aşıları tam ve dışarı çıkmayan bir kediyse neden zarar versin ki?
meyve sebzeden de alabiliriz bu virüsü

Merhaba hanımlar konu üzerinden bir sene geçmiş ama bende merak ediyorum kedimi var evde sorun yaşayan oldı mu hamilelik döneminde bilgi verirseniz çok sevinirim toksoplazma konusunda endişlerim var bağılıklığımın old sanmıyorum testi her hastane yapıyor mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…