Hamilelik, sigara ve diğer sorunlar..

Cynthia24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2015
118
3
31
Öncelikle herkese merhaba. Konu doğru yerde mi bilmiyorum şimdiden kusuruma bakmayın. Ama biraz da içimi dökmek için yazmak istedim. Eylül ayında 1 senelik evli olacağım. Şuan ikinci kez hamileyim. İlk bebeğimi malesef 7.5 haftalıkken kaybettim. Kalp atışı yoktu ve kesede bozulma vardı mecburen kürtaj oldum. Şimdi 10 haftalık hamileyim. Ve yine her şey yolunda değil. Kese dışında bir kanama alanı var. Bu yüzden de düşük tehlikem var. Progestan kullanıyorum. Bundan yaklaşık 1 ay önce kendi takip doktoruma randevu bulamadığım için başka bir doktora gittim. Ama o da çok fazla moralimi bozdu. Kanama alanı olduğu için %50-%50 şans verdi. 1 hafta sonra kendi doktoruma gidebildim. O ise bu kanama alanının çok küçük bir şey olduğunu, stres yapmamam gerektiğini, şarıl şarıl bir kanamayla hastaneye gelip yine de bebeği yaşayan insanlar olduğunu, benim ilacı kullanıp dinlenerek gerisini Allaha bırakmam gerektiğini söyledi. Bu da bir nebze içimi rahatlattı ama tamamen değil. Bu durumu yaşayıp atlatabilen herkesin yorumlarını dört gözle bekliyorum. Sürekli acabalar içerisindeyim. Acaba bebeğim şuan iyi mi? Kalbi hala atıyor mu? Doktora gidip görünmeli miyim? Bu sorular yüzünden kafayı yemek üzereyim. Çok fazla stres altındayım.
Diğer sorun ise malesef sigara. 10 senedir sigara kullanıyorum. Normalde günde 1 paket ve daha fazlasını içerdim. Şimdi mide bulantılarım sayesinde 7-8 e düşürebildim. Bazen yine 10a çıkıyor. Lütfen bana bir anda kesip at demeyin. Çünkü çok denedim malesef iradem çok zayıf ki başaramadım. Azaltarak bırakabilmeyi ya da en en aza düşürebilmeyi çok istiyorum. Bi yönteminiz varsa lütfen yazın. Vicdan azabı gerçekten çekiyorum. Ama bağımlı olmuş birisi olarak beni anlayacağınızı düşünüyorum 🙏 Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen. Şimdiden teşekkürler 💗

Valla hamileyken sigara içenlerin ağzına kürekle vurasım geliyor.
Bırakmayacaķsanız hamile kalmayın.
Sen kendini istediğin gibi zehirle ama o çocuğun ne suçu var?
Bırakmak için bir sürü yöntem var. Akupunktura git, Pfizer'ın ürettiği ilaç var. Ama yok. Hem bir can taşı, hem de fosur fosur sigara iç 👎🏻

Bebeğin kalp atışlarını duydunuz mu, şuan için onemli olan bu. Eger duyulduysa kalp atışı şuan ki kanamanin önemli olmadığını ve atlatilabilecegini düşünüyorum bende.. sigara konusuna gelirsek gebeligim sürecinde henüz sigarayla tanismamistim şuan 1 yil oldu bende baslayali. Şuan bi gebelik daha yaşasam sigarayi nasıl bırakırım hiç bilmiyorum. Çünkü bende sigara icmekten zevk aliyorum.. yani sevdiğin biseyi sen istemedikce kafanda bitirmedimce de baskasinin sözüyle bırakmak çok cok zor..

Öncelikle herkese merhaba. Konu doğru yerde mi bilmiyorum şimdiden kusuruma bakmayın. Ama biraz da içimi dökmek için yazmak istedim. Eylül ayında 1 senelik evli olacağım. Şuan ikinci kez hamileyim. İlk bebeğimi malesef 7.5 haftalıkken kaybettim. Kalp atışı yoktu ve kesede bozulma vardı mecburen kürtaj oldum. Şimdi 10 haftalık hamileyim. Ve yine her şey yolunda değil. Kese dışında bir kanama alanı var. Bu yüzden de düşük tehlikem var. Progestan kullanıyorum. Bundan yaklaşık 1 ay önce kendi takip doktoruma randevu bulamadığım için başka bir doktora gittim. Ama o da çok fazla moralimi bozdu. Kanama alanı olduğu için %50-%50 şans verdi. 1 hafta sonra kendi doktoruma gidebildim. O ise bu kanama alanının çok küçük bir şey olduğunu, stres yapmamam gerektiğini, şarıl şarıl bir kanamayla hastaneye gelip yine de bebeği yaşayan insanlar olduğunu, benim ilacı kullanıp dinlenerek gerisini Allaha bırakmam gerektiğini söyledi. Bu da bir nebze içimi rahatlattı ama tamamen değil. Bu durumu yaşayıp atlatabilen herkesin yorumlarını dört gözle bekliyorum. Sürekli acabalar içerisindeyim. Acaba bebeğim şuan iyi mi? Kalbi hala atıyor mu? Doktora gidip görünmeli miyim? Bu sorular yüzünden kafayı yemek üzereyim. Çok fazla stres altındayım.
Diğer sorun ise malesef sigara. 10 senedir sigara kullanıyorum. Normalde günde 1 paket ve daha fazlasını içerdim. Şimdi mide bulantılarım sayesinde 7-8 e düşürebildim. Bazen yine 10a çıkıyor. Lütfen bana bir anda kesip at demeyin. Çünkü çok denedim malesef iradem çok zayıf ki başaramadım. Azaltarak bırakabilmeyi ya da en en aza düşürebilmeyi çok istiyorum. Bi yönteminiz varsa lütfen yazın. Vicdan azabı gerçekten çekiyorum. Ama bağımlı olmuş birisi olarak beni anlayacağınızı düşünüyorum 🙏 Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen. Şimdiden teşekkürler 💗
Asla ama asla olmaz umarım ama şimdi veya ileride bebeğinizin sağlığında bir sorun olsa sigara içtiğiniz için kendinizi çok kötü hissedeceksiniz. Sigara bırakmada fesleğenin işe yaradığını duymuştum. Doktorunuzdan destek alın sigarayı bırakmak için. Umarım her şey yoluna girer.

Igus duo 3 diye bi cihaz varmış sadece nikotin ihtiyacını gideriyormuş daha sonra insan sigaradan tiksiniyormuş buna da bağımlı olmuyormuşsun bir arkadaşım bahsetmişti o da hamileydi bırakmak için kullandı ve başardı

Şaka mı bu konu? Hanfendi gebelik ve çocuk doğurmak çocuk oyuncağı değil çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atacak kadar bağımlıysanız doğurmayın o zaman. Üstüne üstlük bir de belli ki gebelikle ilgili sorunlarınız var daha ne cesaret bu?

ilk gebelikten sonra genetik araştırma için doktora gitmeliydiniz. İkinci gebelikte de sorun yaşadığınıza göre bir problem var.

diğer konuda da hiç kendinizi kandırmayın ben de bağımlıyım 10 senedir içiyordum sigara. Hamile olduğumu duyduğum an bıraktım 1 sene de ağzıma sürmedim. Bunun bahanesi yok. Hamileyken sigara içmek kapalı bir odada yenidoğmuş bir bebeğin suratına sigara üflemekten farklı değil. Belki de gebelik sorunlarınız bu yüzden bitmiyor.

Allah uzak etsin asla ama asla istemem fakat sigara yüzünden anne karnında birşey olsa bebeğe ölmese ama bir hastalık sahibi olarak doğsa mesela gerçekten vebalini alabilecek misin? Sigara içen sensin ama beni derdi aldı şuan bunun. Umarım bebeğin senin bağımlılığının kurbanı olmaz

Hiç bebeğim olmadı ama ilk üç ayın doğum öncesi dönem için kritik olduğunu biliyorum. Ve çevresel koşullara vs. o kadar açık ki. Gelişme aşamasında olan bir bebeği sigara gibi zararlı bir uyarıcıyla temas ettirirseniz tabi ki sağlığından endişe edersiniz. Lütfen ama lütfen bir tane de olsa içmeyin. Bakın en ufak bir sağlık sorunu olursa kendinizi çok kötü hissedersiniz.
Korkutmak istemem ama devam ederseniz bebeğinize zarar verme ihtimaliniz yüksek.

Neden çocuk denemelerine başlamadan önce bu sigara işini bitirmiyorsunuz anlamıyorum gerçekten.
Ben de içiyordum ama böyle bırakamam kafasında değildim. Hamile olduğumdan şüphelendiğim gün sigara alkol kahve hayatımdan çıktı. 2.5 aylık bebeğim daha içmedim.
Bebeğiniz için bu kadar endişelenirken iradesizim içiyorum demek garip geliyor.
Üzüldüm gerçekten kendinize bunu yapmanıza

Yani sigara bağımlısı biri olarak ben hamileyken tiksinip ağzıma sürmemiştim evet ama sizide anlayabiliyorum bırakmak zor..düşünün ki bebeğiniz doğdu yüzüne sigara üflermisiniz?asla değilmi? Bu şekilde kendinizi frenlemenizi öneririm.ayrıca kendi doktorunuz gayet güzel açıklamış durumu ..herşey nasip kısmet ..umarım sağlıkla doğar bebeğiniz

Yukarıda "ağzına kürekle vurasım geliyor, bırakmayacaksanız doğurmayın" tarzı yazan herkes için yazıyorum bunu. Herkes aynı şartlarda yaşamıyor. Buraya gelip hakaretvari yorumlarınızı okumak için bu konuyu açmadım. Yardım istediğim için, sizlerden fikirler alabilmek için, nasıl bıraktığınızı öğrenmek için yazdım. Yardımcı olmayacaksanız köstek de olmayın. Ve rica ediyorum yardımcı olmayacak ve tecrübelerini paylaşmayacak hiç kimse yorum yapmasın. Sosyal medya diye herkes herkese istediğini söyleyebilir sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz.

Mide bulanlantısına rağmen tiksinmediyseniz diyecek bisi bulamadım.

Sizin iradenize bağlı olan bir şey icin burada kimse size bisi yapamaz. Hatta hakaret tarzı sözler söyleyen bile olabilir

Nefsinıize ve iradenize hakim olun
Çocuğunuzu dusunun

Bebeğin kalp atışlarını duydunuz mu, şuan için onemli olan bu. Eger duyulduysa kalp atışı şuan ki kanamanin önemli olmadığını ve atlatilabilecegini düşünüyorum bende.. sigara konusuna gelirsek gebeligim sürecinde henüz sigarayla tanismamistim şuan 1 yil oldu bende baslayali. Şuan bi gebelik daha yaşasam sigarayi nasıl bırakırım hiç bilmiyorum. Çünkü bende sigara icmekten zevk aliyorum.. yani sevdiğin biseyi sen istemedikce kafanda bitirmedimce de baskasinin sözüyle bırakmak çok cok zor..
Merhaba. Evet bebeğin kalp atışlarını defalarca duydum. Sigara konusunda ise başkalarının nasıl bıraktıklarını ve nasıl yollar denediklerini merak ediyorum. Yoksa bir sözle zaten olabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Mide bulanlantısına rağmen tiksinmediyseniz diyecek bisi bulamadım.

Sizin iradenize bağlı olan bir şey icin burada kimse size bisi yapamaz. Hatta hakaret tarzı sözler söyleyen bile olabilir

Nefsinıize ve iradenize hakim olun
Çocuğunuzu dusunun
Merhaba. Mide bulantısına rağmen tiksinmedim değil. Elbette tiksindim ve içemeyeceğimi anladığım hepsini yarıda atıyorum. Ama kimse gelip burda bir insana hakaret edemez. Kim kime bu hakkı veriyor?

Keşke önce bağımlılıktan kurtulup sonra hamile kalsaydiniz. Peşpeşe hamile kaldığınıza göre sürpriz bir gebelik değil. Küçücük bir can o daha ve sürekli zehirleniyor. Lütfen bırakın. Çok geç olduğunda çektiğiniz vicdan azabı bir işe yaramayacak. Düşük yapabilirsiniz, yapmasanız bile bebek pek çok sağlık problemi ile dünyaya gelebilir.

Merhaba. Mide bulantısına rağmen tiksinmedim değil. Elbette tiksindim ve içemeyeceğimi anladığım hepsini yarıda atıyorum. Ama kimse gelip burda bir insana hakaret edemez. Kim kime bu hakkı veriyor?
Sigara biliyorsunuz hamileler icin cok tehlikeli bir zehir.
Çocuğunuza bu zehri vermeniz insanların sıinirinı bozar ve sert sözlere maruz kalırsınız
Sert sözler ise hakaret oluyor
Umarım nedenini anlatabilmisimdir.

Yarıda atmak yerine tamamen kesin. Hem tiksinip hem de içmek değişik bisi olmalı.
Tiksinen insan kokusuna bile tahammül edemez

Nikotin duzeyini azaltarak birakmanizi oneririm. Suan ictiginiz sigaranin nikotin duzeyini internetten bulun (zira artik paketler uzerinde yazmiyor) gittikce bir tik altini kullanin kendi belirlediginiz periyotlarda. Vucut eksik nikotini kendi kendine uretmeye baslayacaktir. Belirlediginiz sure sonunda tamamen kesin. Normalde bu prosedur uzun surede yapilir fakat sizin hamileliginiz dolayisiyla uzatmamanizi oneririm.

X