Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Testlerim bu, tsh 2.51

Eklentiler

• D09024AD-0FA7-429A-8DD8-AF78AC1BF129.png
    278,3 KB · Görüntüleme: 41
  • B876D745-4C89-422C-8679-3D9ECF887B07.png
    297,2 KB · Görüntüleme: 50
Gebelik testi hangi marka onerirsiniz kizlar ya da asla alma dediğiniz markalar nelerdir, bir de internetten alayim mi yoksa eczaneden mi alayim

İnternetten alma bence beni de yanılttı hemde prodüctor erken gebelik çizgi verdi, sanki eczaneden almak daha güvenli, hee bide al bi marka alma derim ama hangisini al dersen emin olamıyorum,

Lh bakmamış galiba önceden bakılan var bu testler ocaktan sonra daha istemediler fsh altta troit ilacı içiyorum zaten 1 buçuk yıldır,
peki tekrar kontrol oldun mu tshın kaç diye çünkü dozu az geliyo olabilir gebeliği kolaylaştırmak için 1 li rakamlara düşmesi gerekiyormuş fsh resmi büyütünce değer okunmuyor sadece fsh yazıyor

peki tekrar kontrol oldun mu tshın kaç diye çünkü dozu az geliyo olabilir gebeliği kolaylaştırmak için 1 li rakamlara düşmesi gerekiyormuş fsh resmi büyütünce değer okunmuyor sadece fsh yazıyor
Devamlı kontrol oluyorum temmuzda yaptırdım test 2.31 e düşmüştü en son 50 mg içiyorum her gün, kadın doğuma da gittim normal olur bu seviye de çok iyi dedi bana 2.buçuk altı olması yeterliymiş,

Eklentiler

• 88E18048-22DE-4E75-AB16-90B5AE087BEF.png
    317,2 KB · Görüntüleme: 49
  • 388959FC-5D47-4707-ABEE-2E0EDA3B69A9.jpeg
    42,7 KB · Görüntüleme: 43
Devamlı kontrol oluyorum temmuzda yaptırdım test 2.31 e düşmüştü en son 50 mg içiyorum her gün, kadın doğuma da gittim normal olur bu seviye de çok iyi dedi bana 2.buçuk altı olması yeterliymiş,
anladım canım kadın doğumcular ile dahiliyeciler tsh ı farklı değerlendiriyor benim dahiliyeci de 2.30 a t3 ve t4 e bakarak sınıra yakın düşürelim dedi, senin fsh lh a kıyasla yüksek bence onu düşürsen biraz iyi olur lh ve fsh arasındaki fark çok olmamalı, bu benim kullandığım karışım fshı da düzene sokuyormuş ona bakabilirsin son değerin 2 olan mı 11 olan mı onu anlamadım

Yok lh a en son 1 sene önce bakmışlar bulamadım son zamanlarda bakılmamış hiç, ben hem dahiliye hem kadın doğuma gidiyordum zaten canım tsh fsh a dair bir şey demedi ikisi de, hepsi normal dedi inofolic verip yolladı valla beni, bende uğraşmadım bir daha hiç ama dahileleye bayağı oldu gitmeyeli,

Anladım canım pco ya da yumurta büyümesinde sorun olursa görülürdü zaten ultrasonda sende pco görünümü varmış sanırım lh/fsh oranı 2 üzerine çıktığı zaman polikistik over sendromuna çeviriyor çok yükselmeden o değerleri kontrol etmek lazım o yüzden

canım bence senin hormonlarında bir sorun yok. bunlar çok değişken şeyler sanırım aslında sağlıklı beslenme ve hareket bu tarz sorunları düzeltmede en etkili şey ve stres azaltımı stresi minimumda tutmak. tabi günümüz şartları elverdiğince bunu başarmamız laızm

Selam kizlar bugun doktora gittim femera bitti 2 gun sonra gittim doktor yumurta yok dedi 24 mm olmus var bitane ama bu kist dedi sonra e2 bakıldı ve 74 cikti catlatma ignesi vermedi ostrojen dusuk dedi iliski onerdi 2 3 gun sonra yine gel dedi anlamadigim bu ne demek madem yumurta yok 3 gunde nasil olacak kafam allak bullak anlayan benim anlayacagim gibi bana aciklayacak olan var mi kist nolacak aklim karisik cok fazla

Canım femaradan kaynaklı yumurtan kiste dönüşmüş ve tek yumurta büyümüş anladığım kadarıyal

benim de klomenden kaynaklı bir yumurta kiste dönmüştü ama normal büyüyen başka bir yumurta vardı küçük, tedavi iptal oldu, kendiniz deneyin demişti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…