Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Eğer yumurtlama döneminde değilsen lh yüksek ve sanırım pcos sun kuzum.. prolaktinin ve FSH in normal.. e2 de yüksek ama yumurtlama dönemindeysen yüksek çıkmış olabilir..
canım adetimin 3. günü gitmiştim ve yumurtalıkalrımda sıkıntı vardı adet dönemi yumurtlaman oluyo demişti doktor onu düzenlemeye çalışıyoz şuan birde tsh düşük çıktı ona yoğunlaştık

doktor ondan hiç bahsetmedi canım tsh benim çok düşük çıktı onun üzerinde durdu adetin 3. günü gittim zaten ona ne oluyor o lh
yumurtlamayı sağlayan hormon kuzum belki tsh ın düşük olması onun yükselmesine sebep olmuştur ovülasyon testlerinde görüyo musun yumurtlama ? kist pco durumun var mı ?

yumurtlamayı sağlayan hormon kuzum belki tsh ın düşük olması onun yükselmesine sebep olmuştur ovülasyon testlerinde görüyo musun yumurtlama ? kist pco durumun var mı ?
hayır kuzucum yok belkide ondan bilemedim ama adetin 3. günü gittiğimde doktor şuan yumurtlaman gözüküyo bu olmaması lazım dedi ilaç verdi işte ovü bu durumlarım olunca hiç yapmadım normal şartlarda şuan gebelik oluşmaz dedi 2-3 ay bu şekilde takip edecekmiş

doktor ondan hiç bahsetmedi canım tsh benim çok düşük çıktı onun üzerinde durdu adetin 3. günü gittim zaten ona ne oluyor o lh
Lh fsh den büyükse pko demek oluyor...yumurtlama bozukluğu yani...ama şöyle de bişey var doktor sana adetliyken yumurtluyorsun demis ya yumurtlayinca da lh yukseliyo e2 de yüksek çıkmış belkide doktorun dedigi gibi olduģundandır pko değildir...en sağlıklısını doktor söyler yine

Lh fsh den büyükse pko demek oluyor...yumurtlama bozukluğu yani...ama şöyle de bişey var doktor sana adetliyken yumurtluyorsun demis ya yumurtlayinca da lh yukseliyo e2 de yüksek çıkmış belkide doktorun dedigi gibi olduģundandır pko değildir...en sağlıklısını doktor söyler yine
evet canım zaten gebelik oluşma durumu şuan olamaz dedi troid düşüklüğü ve adet dönemimde yumurtlamayı görünce önce bunları düzeltmemiz lazım dedi rahim filmi çekildim bu arada tüplerim açık çok şükür

hayır kuzucum yok belkide ondan bilemedim ama adetin 3. günü gittiğimde doktor şuan yumurtlaman gözüküyo bu olmaması lazım dedi ilaç verdi işte ovü bu durumlarım olunca hiç yapmadım normal şartlarda şuan gebelik oluşmaz dedi 2-3 ay bu şekilde takip edecekmiş
işte yumurtlama olduğu için ondan yüksek çıkmıştır lh normalde regl sonrası ovülasyon döneminde pik olduğunda bu kadar yükselir ama düzene girer ilaçlarla inşallah sıkıntı yapma tiroid ilacına başladın mı

fiona13 fiona13 sen naptın canım oldun mu regl
yok canım olmadım ama her an olabilirim. zaten tatlı kriizm tavan yaptı :) inşallah bugün olurum da cumartesi günü tahlillerimi yaptırabilrim yarın olursam da ikinci gün olmış olcak gene yaptırabilirim heralde işten izin almak sorun :)

canım ben de iki aydır az ve pıhtısız oluyorum. ama yumurtlama da görüyorum tesstte. bence ona bağlama. ben az olduğum için regl amh da yaptırmak istiyorum aslında

X