Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hadi hayırlısı olsun canım benim hakkında inşallah inositol u doktor mu verdi canım onu kendin almıyor musun devlet karşılamıyor diye biliyorum ben?
Verdi derken kullanayim mi bu ay da dedim.. istersen kullanabilirsin dedi.. ben ilacla beraber olur mu gibisine sormustum.. onlari yazmiyor özel oluyor canim... bu sefer kapsul mavi olani kullanayim mi hep Şase kullandim dedim tamam dedi bi kağıtta tüm markalar vardi benim dedigimi isaretledi verdi eczaneye gosterirsin dedi

Sperm testini Ozelde 130 tl ye yaptirdik
Adetim tuvalete gittikce kahve akinti seklinde geldi pede 2 parmak kadar geldi sadece
Herkes icin ayni sey gecerli degildir muayne etti ve bana oyle dedi
Ben zaten yumurtladigim ay anliyorum adet oncesi göğüslerim feci hassaslasiyo kasik ağrısı yaşıyorum adetim sancılı ve kanamali geciyor
Bana zaten onceden gittigimde adetin 5. Gunu gelirsin ilaca baslariz demisti...sen ilk defa gidiceksen 2 veya 3. Gunu gitmelisin
Glifor insulin direnci olan insanlara veriliyor ama benim insulin direncim yoktu en son, doktor test yapmadi sadece kilo alımı var mi dedi var dedim verdi(850 mg)
Ve son olarak pco nun alasıyım canim

Çok geçmiş olsun baby.Şu gliforu bana da verse Kilo almamak için. Vermek için hatta. Valla benimde bu ay 15 gün önceden başlayan kasık ağrılarım yok hiç nerdeyse çok hafif bir göğüs ağrısı oda sütyeni çıkarırken hissediliyor. o kadar. Ben evet gideceğim bekliyorum işte BAT 30 ağustos. Ben de diyorum ki bana direk desin 5. gün ilaç 3. gün zaten muayene okmaya gideceğim adetliyken hormon testlerimi de vereceğim. 130 TL sperm testi ucuzmuşa aslında. Bu gebelik öncesi bakılan hormon testlerini kaç tl ye bakarlar acaba?

Kızlar , geçirdiğim kimyasal gebelikten sonra inofolic combi içmeye basladim 2 gündür. Günde 1 defa alıyorum . Aranızda kullanan var mii?

Tanesini 40 tı tahlilin

Herşey gösteriş olmuşşşş :) insanlar sırf birileri icin yasıyo artık hayatı

seni üzüyosa sil girme. Ben kürtaj olduktan sonra kapatmıstım hesaplarımı cünkü o sekilde kendime gelmem daha zor olcaktı. Aylar sonra kuzenimin ısrarıyla actım. Ve cok samimiyetsiz geliyo bana artık. Millet doğum yapıyo hemen instagrama atıyo prensesimiz doğduuuuu. Ya hu sen ne ara kendine geldin bebeginle ilgilendin cok mu gerekli?

Kendileri için yaşamıyorlar çünkü insanlar için yaşıyorlar o duyguları aksi halde bu kadar abartılı şeyler paylaşılmaz :)
Bazi insanlar cok dusuncesiz bazilarida bilerek yapio yaninda canin yansin diye onla ustunluk sagladiklarini sanip tatmin oluyo zavallilar cunku baska turlu ezikliklerini atamazlar her yonden ondan iyi olduklarimiz anca bu sekilde bi de mutlu oluolar benm anneme kadar neler deniyo bebegi hala yokmu olmuyomu istemezlerse basta sonra hic olmaz benm kizim ondan kucuk 2. Bebegine hamile neler neler ALLAHtan evi seviomda evden cikmiom kimseyide gormuom ve duymuom sosyal medyada direk geciom

Insulin direnci olmadan pco olunuomu

Bu insanların hepsi ruh hastası eskiden aman bunla mı uğraşacam diyip geçiyordum artık hadsizce soru soran herkesin ağzını kapatıyorum geçen bi komşu eşimle benim maaşımı soruyor dedim neden merak ettin bu ay ev kredimi sen mi ödüceksin, biri gelmiş bebek var mı diyor ona da dedim bebek istiyosan sen yap doğur sevelim artık insanlara katlanma kapasitem kalmadı gerçekten bu kadar hadsizlik çok fazla

Malesef canim malesef

Gliforu insülin direnci olmadan kullanmak çok sakıncalı diye biliyorum bazı doktorlar bu ilacı zayıflatmak için veriyormuş bence böyle bi rahatsızlığın yoksa bu ilacı kullanma benim ins direncim 3 2,5 altı olması lazım normalde doktor ilaç vermem dedi mesela beslenmeye dikkat et tiroid ilacını iç öyle düşür dedi

Benim doktor insülin direnci pco ya sebep olur pco olduktan sonra insülin direnci çıkmaz dedi yani önce oluşan insülin direnci ama doğuştan olanlarda sanırım insülin direnci olmayabiliyor
Hmm bnm tek tarafli var vr nedende hep ordan yumurtluyom soldan yumurtlasam bi catlarsa belki dogal sekilde sol temiz sag polikistik ama kac gundur sag kasigim cok agrio bayagi sizliyo damar kesigi gibi solda bise yok sagda cok var neden sizce polikistiktenmi acaba

Yeni bat tarihim 23 eylül bi önceki 29 u idi ama erken oldum zaten listeye de eklenmedim

Valla belki bende de vardır polikistik ben vajinal muayne olmadım hiç karından baktı temiz dedi ama polikistik karından görülüyor mu bilmiyorum ama yumurtlama da pco lardaki gibi günlerce sürmüyo pco olsa öyle olur heralde benim de

Yani bende ilk ultrasonda goremedi sonra vajinal ultrason bakti sag tarafimda agri sizi ve sicaklik var anlayamiyorum neden bi izne ayrilsam gidecem doktorada ana korkuom bayagi niye diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…