Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben ters Bi şey mi dedim anlamadım Kasım da bebeğim öldü ocak dan beri deniyorum işte bir yıl dolmasını bekliyorum tedavi için ben sadece örnek gösterdim pko olmayan insanların testi hemen silik oluyor bizimki günlerce sürüyor üst üste ilişki olamıyor yorucu oluyor diye zambak sordu ya örnek bahsettim Bi de bu ay saçmaladı düzenim hiç beklemediğim anda yumurtladım testim de bitti çatlamayı kaçırırım diye keşke ertesi gün çatlasa diye iloveme ye bahsettim. Ben kimyasal geçiren e sevinmiyorum sadece kimyasal gebeliğe çok yaklaştığı anlamına geliyor onun adına mutlu oluyorum Bi kaç aya kalır kesin diye tabi Allah bilir. Bilmiyorum canım son iki mesaj dak i tavrın bana kırıcı geldi
Ya amacım kırmak deildi ama fazla negatiftesin enerjine yazık. Demem oki biraz daha olumlu düşün. Bu senin sınavın başkaları ile değerlendirip karşılaştırma demek istiyorum. Senin kendini bu şekilde yıpratmana kızdım sadece.

Ama çok yakınsın bence canım mutlaka takip e devam et sanıyorum 27 güne göre olacak
Yarın ya da perşembe sanırım canım ben geçen ay 25 günde regl oldum diye takvimi ona göre ayarlamıştım ama sanırım 1 2 gün daha geç olcak pik bu akşam dinlenme yarın sabahı değerlendiririm akşam pik görürsün bi de perşembe sabahını değerlendiririm

özele gitme imkanin varsa ozele git orada yumurta takibi yaparlar pko oldugu icin
Ben işten ayrıldım canım daha önce de bahsetmiştim eşim in maaşı ile geçiniyoruz asgari ücret alıyor yani oldukça az şu şartlar da özele muayane içim falan giderim ama düzenli yumurta takibi beni aşar hele Bi de tahlil falan yaptırırsa baya aşar o yüzden devlet e gidebilirim hayırlısı artık

Ya amacım kırmak deildi ama fazla negatiftesin enerjine yazık. Demem oki biraz daha olumlu düşün. Bu senin sınavın başkaları ile değerlendirip karşılaştırma demek istiyorum. Senin kendini bu şekilde yıpratmana kızdım sadece.
yildizsavascisi yildizsavascisi canım cok streslisin sakin olmani tavsiye ediyorum sana bak ben 2 yildir hic hamile kalmadim yasim 31 bu kadat stres yapmadim kendinde soyluyosun pko stres tetikliyor suanki stresin panigin sana zarar sakinles ve soyle dusun daha 1 yıl bile olmadı elbet olacak de tamam mı 😘

Ben işten ayrıldım canım daha önce de bahsetmiştim eşim in maaşı ile geçiniyoruz asgari ücret alıyor yani oldukça az şu şartlar da özele muayane içim falan giderim ama düzenli yumurta takibi beni aşar hele Bi de tahlil falan yaptırırsa baya aşar o yüzden devlet e gidebilirim hayırlısı artık
Bazi ozellerde testleri saglik ocagi yada devlette yaptr gel diyor 1 ay gidebilssn kontrallu hareket edersin yada 1 yil dolmasini bekle tamam mı

[/QUOTE]
Bazi ozellerde testleri saglik ocagi yada devlette yaptr gel diyor 1 ay gidebilssn kontrallu hareket edersin yada 1 yil dolmasini bekle tamam mı
Burada Bi özele gittim testleri alıp devlet de yaptırmak istedim doktor kabul etmedi kim muayane ediyorsa gerekli gören yapsın tahlili dedi sağlık ocağı da anlaşmalı labaratuar ın da yapılan testler çok sınırlı lh Progestan prolaktin bile yok regl iken gittim sağlık ocağı çoğu testi yapmıyor canım ondan bekliyorum ama umarım gerek kalmaz ve bu ay gebe kalırım 🤲

Burada Bi özele gittim testleri alıp devlet de yaptırmak istedim doktor kabul etmedi kim muayane ediyorsa gerekli gören yapsın tahlili dedi sağlık ocağı da anlaşmalı labaratuar ın da yapılan testler çok sınırlı lh Progestan prolaktin bile yok regl iken gittim sağlık ocağı çoğu testi yapmıyor canım ondan bekliyorum ama umarım gerek kalmaz ve bu ay gebe kalırım 🤲
[/QUOTE]
Benimde ozel ama devlette testleri yaptrdim doktorum kabul ediyor baska doktorda sansni deneyeblrsn yada beklersin dedigin gbi yildizsavascisi yildizsavascisi

yildizsavascisi yildizsavascisi canım cok streslisin sakin olmani tavsiye ediyorum sana bak ben 2 yildir hic hamile kalmadim yasim 31 bu kadat stres yapmadim kendinde soyluyosun pko stres tetikliyor suanki stresin panigin sana zarar sakinles ve soyle dusun daha 1 yıl bile olmadı elbet olacak de tamam mı 😘
Ben gayet normal yazmıştım canım aslında diğer pko arkadaş sordu cevap verdim uzun sürüyor diye konu stres değildi örnek verdim ebru dan.. Şöyle ki ben küçük bir kız değilim azarlar tarz hoş değil evli Bi kadınım üslup çok önemli bence ve herkesin yaşadığı kendinedif elbette bir yıl olmadı biliyorum ama ben gerçekten buraya yazamadığım çok zor süreçlerden geçtim istiyorum yani yalan değil çok istiyorum stres yapıyor muyum evet ama çok değil stres yapmayan kafaya takmayan zaten cidden ya istemiyordur ya da helal olsun diyorum..

Ben gayet normal yazmıştım canım aslında diğer pko arkadaş sordu cevap verdim uzun sürüyor diye konu stres değildi örnek verdim ebru dan.. Şöyle ki ben küçük bir kız değilim azarlar tarz hoş değil evli Bi kadınım üslup çok önemli bence ve herkesin yaşadığı kendinedif elbette bir yıl olmadı biliyorum ama ben gerçekten buraya yazamadığım çok zor süreçlerden geçtim istiyorum yani yalan değil çok istiyorum stres yapıyor muyum evet ama çok değil stres yapmayan kafaya takmayan zaten cidden ya istemiyordur ya da helal olsun diyorum..
Hepimiz evliyiz ve emin ol hepimiz zor süreçlerden geçtik geçiyoruz dinlemek istersen konuşuruz bir ara. Azarlamadım haddime de deil lakin bu şekilde üzüldüğüne üzüldüğüm için samimi bulup herşeyden önce bir kadın olarak dikkatini çekmeye çalışmamdan rahatsız olduysan kusura bakma istemiyor gerçekten kimse senin kadar demeye devam et..

Merhaba bayanlar benim 5 gün gecikmem var test yaptım atsam bakar mısınız ben emin olamadım çünkü beklediğim Bi gebelik değil 1 tane kızım var 💓 varsa sürpriz olacak üstteki bugun yaptığım Alttaki dün yaptığım Eki Görüntüle 2680473 Eki Görüntüle 2680474
Gayet belirginleşmiş test eski teste göre. Neyi soruyorsunuz anlamadım? Kan vermenizi tavsiye ederim. Hem beklemiyordum diyorsunuz, hem negatifse diye kan vermeye çekiniyorum diyorsunuz.

Daha önce özel hastaneye gitmiştim kimyasal gebelik geçirdikten sonra ilgilenilmedi.ovulasyon testi denedim 1 ay olmadı. Dün özel muayeneye Gittim hormon testi yapıldı prolaktin hormonum yüksek çıktı ilaç verdi onu kullanmaya başladım. D Vitamini verdi eşinde sende kullan dedi. Tekrar kontrole çağırdı. Yumurta takıbı yapıcak. İnşallah güzel sonuçlanır🙏🏻 Rabbim isteyen herkese nasıp etsin, kucağımız boş kalmasın 🙏🏻

Aslında sana destek olmak icin yazdigini dusunuyorum oblomovun cunku emin ol kendisi icimizde bunu en acı deneyimleyenlerden biri 2 kez kurtaj oldu yinede umutlu olumlu ondan tavsiyesini ters algilama derim 😘

X