Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar tek tek yazamıyorum Soranlara edenlere cok tesekkur ederim değerim için cok guzel dedi ama tabi yukselmesi onemli olan dedi carsamba bida bakacak progestan ve folik asit verdi evde kullandıgım ilaçlara da devam edıcem glukofen ve ımpryl yat dinlen ılıskı yasak dedi bu ilaçlar tutunmasını sağlıyor adet olursan da uzulme saglık sız gebelik miş de gec dedi onemseme dedi ama buyuk ıhtımal yerlesme kanaması yasıyprrsun dedi bu gunlerce lekelenme ler cok normal dedi ama benım ıcın yıne rahat değil cunku kırmızı ya donuk

Bi doktora git istersen ultrasondan baksin direk icin rahat eder hem insallah her sey guzel olur herkes icib rabbim isteyen herkese saglikli hayirli evlat nasip etsin
Doktora gittim geçen ay tahliller yaptırdım sorun yok dedi vajinal ultrasondan bakti bi sıkıntı yok dedi ama burda ben o görselleri paylaştım sen kesin pkolusun felan dediler adet doğum 40 gün benim. Şimdi gebelik testi yaptim ama negatifti ovulasyon da epeydir sadece c çizgim var. Şimdi bi test daha yaptim ovulasyon böyle cıktı. Ben kan kanseriyim 12 yıldır. Doktorum daha hafif bir ilaca basladi gebelik istiyorum diye. Bu ay korunmuyoruz kadın doğuma gittim aşılama için bir sıkıntı yok en az 2 ay bi deneyin dedi. Olmazsa tüp bebek vs konuşacaz. Kanser tedavimin gebelikte ilerlemesi durumunu kaldırmak için bir an evvel gebe kalmam gerekiyormus. Hematolog çok beklemeyelim dedi. Yine de burda o kadar çok insan doktor kesiliyor ki su 20 gün de acaba bende kist mi var bende pko mu var acaba bende yumurta mi yok diye diye kafayı yedim. Keşke insanlar peşin hükümlü olup böyle bir şey demiyor olsa. Üzgünüm. 1 ağustosta bitmişti adetim. Eylülün ilk haftası adet olurum sanırım. Hâlâ yumurtam olmadi mi acaba diye düşünüyorum. Altta ki 10 9 8 ağustosta ki ovulasyonum. Üstteki tek resim de şimdi yaptim yazarken.

Eklentiler

• 15982755259933860278659157975988.jpg
    80,7 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20200810_125500.jpg
    71,9 KB · Görüntüleme: 19
Ben de folbiol la başlamıştım ama değiştirdim canım yeni nesil folik asitler daha iyi folbiol günlük dozun çok çok üstünde
Folbiol u neden değiştirdin canım? Ben kan kanseriyim. Hematologum profesör ve folbiol kullan şaşma demişti? Yani iyi bi doktor sözüne çok guvenmistim :)

Olumsuz düşünme emin ol senin duyguların cok önemli bu süreçte bak doktor iyi şeyler söylemiş dediklerini mutlaka yap yediğine dikkat et rabbim sana bağışlar ve sağ-salim kucağına almayı nasip eder inşallah özellikle stres yapma tamam mı dua et ve hepimiz seninle birlikte çarşambayı iple cekecez

Boş gebelik değil canım. Baya keseyi falan gördük içinde bebek te vardı benim. Ultrasanda görünüyordu herşey ama gelişmedi işte kısmet
Benimde kese küçük kalıyor diyerek iğne vs vermişti. 6 hafta kalp atışı duyduk.7.hafta kontrole gittiğimizde kalbi durmuştu. Normalmiş öyle dedi doktorumuz. Yine olur üzülmeyelim. Kismet

İyiki varsınız burdakı butun arkadaslar bırbırımıze verdiğımız destek okadar guzel ki

Benimde kırmızıya dönüktü. Hatta regl oldum sandım. Bayada gelmişti sonrs kesildi ama. Doktor yerleşme kanaması demiş. Başka şeyler düşünüpte kendini strese sokma. Hayırlısıyla sağlıkla kucağına alırsın inş canım. Yat dinlen keyfine bak.

Aaa gercekten mi cok sevindim suan hemen bı tane progestan ıxtım zaten sabah aksam dedi ama ben ıxtım gece bıda ıcerim

Canım sen içini ferah tut, aklındaki olumsuz düşünceleri uzaklaştır . Doktorun dediği gibi yap sırt üstü uzan dinlen.. Çarşamba günü inşallah yine güzel haberler alırız

Folbiol u neden değiştirdin canım? Ben kan kanseriyim. Hematologum profesör ve folbiol kullan şaşma demişti? Yani iyi bi doktor sözüne çok guvenmistim :)
Geçmiş olsun kuzum allah şifa versin inşallah hamilelik için günlük tavsiye edilen doz 400 MİKROGRAM canım ama folbiol 5 MİLİGRAM oda 5000 MİKROGRAM yapar, yani 12,5 katı günlük dozun canım o yüzden ben devam etmek istemedim bir de okuduğum bir kaç araştırmada yüksek doz folik asit kullanımının bebekte otizme sebep olduğunu okudum. Tercihen değiştirdim, belki doktorun rahatsızlığından dolayı sana önermiştir canım folbiol önerdiyse kullan tabi ki

Evet olabilir sonuçta benim kan hastalığım var. Teşekkür ederim:) allah hepimizin kucağını doldursun:)

Vücudunu strese sokma canım inşallah tutunuyor dur bebeğin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…