Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benimde kese küçük kalıyor diyerek iğne vs vermişti. 6 hafta kalp atışı duyduk.7.hafta kontrole gittiğimizde kalbi durmuştu. Normalmiş öyle dedi doktorumuz. Yine olur üzülmeyelim. Kismet:KK43:
Doktorlara kalsa herşey nornal o kadar soğuk kanlılıkla bu normal birşey 3 gebelikten ikisi doğumla sonuçlanmıyor zaten dedi. sizler zannediyorsunuz ki hamile kaldım tamam öyle değil dedi bu işler. Şuan gebelikler hep böyleymiş :KK43: Ben hiç kalp atışı duyamadım

3 ay nasil soylemeden durmus... 😲
benim bu ay gunum ilk defa bi hafta gecikti , ben hemen söyleyiverdim gunlerim gecikiyor diye 😫
Ben de nasip olur da hamile kalırsam 4 ay çevre ile paylaşmayacağım ilk trimester çok riskli allah korusun bebeğe bişey olsa bi de çevreye laf anlatmak onlardan teselli dinlemek insanın psikolojisini daha da bozuyor

Ben de nasip olur da hamile kalırsam 4 ay çevre ile paylaşmayacağım ilk trimester çok riskli allah korusun bebeğe bişey olsa bi de çevreye laf anlatmak onlardan teselli dinlemek insanın psikolojisini daha da bozuyor
Haklısın canim benim yaşadığım olay da bama ders oldu . ilerde hamile kalırsam bende ilk 3 ayi bitmeyene kadar ailem haric kimseye demem ..

Doktora gittim geçen ay tahliller yaptırdım sorun yok dedi vajinal ultrasondan bakti bi sıkıntı yok dedi ama burda ben o görselleri paylaştım sen kesin pkolusun felan dediler adet doğum 40 gün benim. Şimdi gebelik testi yaptim ama negatifti ovulasyon da epeydir sadece c çizgim var. Şimdi bi test daha yaptim ovulasyon böyle cıktı. Ben kan kanseriyim 12 yıldır. Doktorum daha hafif bir ilaca basladi gebelik istiyorum diye. Bu ay korunmuyoruz kadın doğuma gittim aşılama için bir sıkıntı yok en az 2 ay bi deneyin dedi. Olmazsa tüp bebek vs konuşacaz. Kanser tedavimin gebelikte ilerlemesi durumunu kaldırmak için bir an evvel gebe kalmam gerekiyormus. Hematolog çok beklemeyelim dedi. Yine de burda o kadar çok insan doktor kesiliyor ki su 20 gün de acaba bende kist mi var bende pko mu var acaba bende yumurta mi yok diye diye kafayı yedim. Keşke insanlar peşin hükümlü olup böyle bir şey demiyor olsa. Üzgünüm. 1 ağustosta bitmişti adetim. Eylülün ilk haftası adet olurum sanırım. Hâlâ yumurtam olmadi mi acaba diye düşünüyorum. Altta ki 10 9 8 ağustosta ki ovulasyonum. Üstteki tek resim de şimdi yaptim yazarken.
Tatlım benim hiç sıkma canını ilk attığında da yazmıştım yine yazıyorum en alttaki yumurtlama. İlla t nin c den koyu olması gerekmez aynı koyulukta yumurtlamadır bu topik i açan Azze arkadaşımızın bundan da silikti yumurtlama değil dediler ama o değerlendirdi ve şuan hamile

Haklısın canim benim yaşadığım olay da bama ders oldu . ilerde hamile kalırsam bende ilk 3 ayi bitmeyene kadar ailem haric kimseye demem ..
En mantıklısı çünkü yaşadığın en ufak olumsuzlukta herkes sana acıyarak bakmaya başlıyor sen bunu hissediyorsun ve kendini sorunlu hissedip kendimi suçlamaya başlıyorsun atlatması daha zor oluyor benim kimyasal geçirdiğimi eşim dışında bilen yok mesela

En mantıklısı çünkü yaşadığın en ufak olumsuzlukta herkes sana acıyarak bakmaya başlıyor sen bunu hissediyorsun ve kendini sorunlu hissedip kendimi suçlamaya başlıyorsun atlatması daha zor oluyor benim kimyasal geçirdiğimi eşim dışında bilen yok mesela
Anladım canim . Biraz araştırdım ben ,
Benimde kimyasal olmuş . .

Anladım canim . Biraz araştırdım ben ,
Benimde kimyasal olmuş . .
Kimyasal abartılacak bi durum değil canım doktor bana şuan hiç hamile kalamamış birinden 5 adım öndesin kimyasal geçirmen iyi bişey hamile kalabildiğini gösteriyor dedi allah beterinden saklasın

Kimyasal abartılacak bi durum değil canım doktor bana şuan hiç hamile kalamamış birinden 5 adım öndesin kimyasal geçirmen iyi bişey hamile kalabildiğini gösteriyor dedi allah beterinden saklasın
Amin 🙏
Bir de adeti geç görenler kadınların çoğu en gec 2 ay içinde hamile kalıyormuş . Oyle okudum .
siz ne zaman geçirdiniz . ?

Amin 🙏
Bir de adeti geç görenler kadınların çoğu en gec 2 ay içinde hamile kalıyormuş . Oyle okudum .
siz ne zaman geçirdiniz . ?
Canım benim düzenim kimyasaldan sonra hiç bozulmadı döngüm 27 gün sadece son 2 aydır döngüm 25 gün oldu 2 gün önce çekti ben de anlamadım neden

X