Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
D09AFA71-F5CE-4EEA-B65E-C85B1118DC80.jpeg

Ya kizlar benim çok erken bi şekilde kahve bulanik akıntı geliyo 3 gündür😔 2 aydir döngüm 38 gündü bugün daha 26. Gün.... bu ay testlerim hep ayni koyulukta gitti sanırım yumurtlamadim bu sefer..yumurtlayinca adet oncesi göğüs hassasiyeti kasık ağrısı olurdu şuan hicbiri yok ve tuvalete gittikce kahve bulanik akıntı geliyor😔 yine olmadi ya

Eveet oyle 8ay oldu evleneli istememisdik kendimiz.... sonrada 2ay ben vajinumusla ugraştim onu yendim.... haziranda artik bitmişti ve normal olarak başladık aslinda bende 3ay az diye biliyorum ama insanlar bilmiyor...onlar 8ay biliyor yasadiklarimi bilmiyorlar 😣
Ah be canım şuan senin yerinde olmak icin neler vermezdim.keske bende 8 aylik evli olsaydim şuan... 4 senelik evliyim ve tam 3.5 yili vajinismusla gecti...7 ay oldu yani atlatali...
Bide bizim gibi olanlari düşünsene...eminim kimse sana aciyarak bakmiyodur...ben 8 aylik evli kimseye vah vah çocuğu olmuyo yazik demedim hic mesela...benim vajinismusumu hic kimse bilmiyordu sadece eşim ve ben ikimizden baska kimse bilmiyordu söylemedik...asil herkes bize aciyodur çünkü bana herkes çocuğu olmuyor yaftasi vurdu...ben çocuğum olup olmuyacagini bile bilmiyorum daha, henüz sadece 7 ay oldu..doktorlar bile 1 sene olmamasi normal diyor...ama bunu kimse bilmiyor...sen bide benim uzerimdeki yükü hayal etsene bi.... o yüzden sakin ol ve bu denli üzüp yıpratma kendini....hersey daha cok yeni zaten senin icin...

Eklentiler

• IMG_20200822_144000.jpg
    IMG_20200822_144000.jpg
    30,6 KB · Görüntüleme: 32
Corona yüzünden hastaneler sıkıntılı ve cesaret edemedik Bi süre erteleme kararı aldım hamile kalırsam riske girmiş olacağım çok şükür yeni evliyiz geç de değil biraz beklesin de etelediğnizi belirt ki herkes sussun yoksa kapanmaz çeneleri
Gercekten cok sinir ediyorlar😣anlamiyorlarda🙄
Canım yapma lütfen neden acıyarak Baksınlar bence duygusal düşünüyorsun. Sizin oranın adetlerini bilmem ama bizim burda 1buçuk sene en az bekler evlenenler. Hatta çabuk hamile kalınca hemen de hamile kalmış daha evliliğin bile tadını çıkaramadı derler.
ben 4 senelik evliyim ve bana gerçekten acıyarak bakıyolae olmadığını bildikleri için.
daha dur bakalım vajinusmusu yeni yenmişsin biraz evliliğine yoğunlaşman çok daha sağlıklı olur
Guli007 Guli007 bak ben tatil dönüşü eltim ikinci çocuğunu doğurcakmış onu görmeye gitmek ve tebrik etmek zorundayım 🙄 gülmek ve kendi olmayan çocuğumu düşünmemek zorundayım.
:KK61:
Ah be canım şuan senin yerinde olmak icin neler vermezdim.keske bende 8 aylik evli olsaydim şuan... 4 senelik evliyim ve tam 3.5 yili vajinismusla gecti...7 ay oldu yani atlatali...
Bide bizim gibi olanlari düşünsene...eminim kimse sana aciyarak bakmiyodur...ben 8 aylik evli kimseye vah vah çocuğu olmuyo yazik demedim hic mesela...benim vajinismusumu hic kimse bilmiyordu sadece eşim ve ben ikimizden baska kimse bilmiyordu söylemedik...asil herkes bize aciyodur çünkü bana herkes çocuğu olmuyor yaftasi vurdu...ben çocuğum olup olmuyacagini bile bilmiyorum daha, henüz sadece 7 ay oldu..doktorlar bile 1 sene olmamasi normal diyor...ama bunu kimse bilmiyor...sen bide benim uzerimdeki yükü hayal etsene bi.... o yüzden sakin ol ve bu denli üzüp yıpratma kendini....hersey daha cok yeni zaten senin icin...
Aslında çok haklısınız bende öyle düşünüyorum o kadarda değil daha erken...kendi doktorumda daha erken gelme dedi onada inanmiyorlar yahu...ben Aserbaycanda yaşıyorum ve burda her kes en gec 5 6 ayda hamile oluyor....6dan sonra olmayınca bi garib bakiyorlar😣🙄onun icin bendede 8 ay oldu bana oyle bakiyorlar sanki🙄ama daha erken insanlar yuzunden bende cok kotu oluyorum😣

Gercekten cok sinir ediyorlar😣anlamiyorlarda🙄

Aslında çok haklısınız bende öyle düşünüyorum o kadarda değil daha erken...kendi doktorumda daha erken gelme dedi onada inanmiyorlar yahu...ben Aserbaycanda yaşıyorum ve burda her kes en gec 5 6 ayda hamile oluyor....6dan sonra olmayınca bi garib bakiyorlar😣🙄onun icin bendede 8 ay oldu bana oyle bakiyorlar sanki🙄ama daha erken insanlar yuzunden bende cok kotu oluyorum😣
O zaman haklısın kuzum bana iki sene kimse bir şey demedi hatta ben istiyordm kayınvalidem sakın falan diyordu🙄
Bazen bunlara kulak tıkamak zorunda kalıyoruz, senin kabiliyetin yapabilitenle alakası yok sonuçta, olmuyorsa Allah vermiyor itirazlarını O’na iletsinler bir zahmet. Sen neşeli davran ay bu konuyu kapatın amma taktınız falan de

Hamilelik de zararı olur mu bilmiyorum ama ben eşime içiriyorum faydası varmış
Erkeklerde sperm hareketini ve sayısını arttırıyor, ben de kendim yumurta kalitesi için kullanıyorum, inşallah faydası olur bakalım 😏

Kızlar merhaba ayın 13ünde(adetin 8.günü) doktora gittim. Adet döngüm 30günde bir. Doktor 23mm yumurtamın olduğunu ve Yumurtam çatlamak üzere olduğunu söyledi. Normalde 16.gün yumurtlardım çok şaşırdım 8.gün yumurtladığıma. 5gün ilişki önerdi. Ve biz o günleri değerlendirdik. Ve benim 3-4gündür mide bulantım, sol bacağımda zaman zaman çekiliyo gibi ağrı, aşırı halsizlik kas ağrısı, uyku, bazen beyaz bazen sarı akıntılarım ve baş ağrım vardı. Bende mide bulantısı(çok şiddetli değil gün içinde zaman zaman oluyor, anlam veremiyor biraz normal bulantıdan farklı) ve baş ağrısı için korktum korona falan bulaştı sandım test yaptırdık negatif çıktı dün.Bugün adetimin 17.günü ve sabahtan beri de girip çıkan kasık batması ve gaz sıkıntısı yaşıyorum. Sizce gebelikten olabilir mi? Biliyorum belirtiler için erken ama aklıma başka bişey gelmiyor. Yardımcı olur musunuz?

yildizsavascisi yildizsavascisi canim rahim filminde cok ince bisey sokuyorlar demi iceri? Mesela telefon kablosu gibi ince? Kendimi rahatlatmaya calisiyorum su an :KK70:
Ben görmedim canım açıkcası ama öyle aman aman Bi ağrı yok tazzik basınç ile iki kere uğraştı doktor bi tüpüm tıkalıymış bi de ona rağmen dayanılır Bi acı oldu ama sanıyorum doktor dan doktor a da fark ediyor

Ben görmedim canım açıkcası ama öyle aman aman Bi ağrı yok tazzik basınç ile iki kere uğraştı doktor bi tüpüm tıkalıymış bi de ona rağmen dayanılır Bi acı oldu ama sanıyorum doktor dan doktor a da fark ediyor
Tamam canimm sagol bende bu regleden sonra cektiricem insallah regl olmam hamile kalirim da cektirmem

Yok canim yapmayacaklar buyuk ihtimal. Munkun oldugunca az yapiyoarlar burda. Internetten fotosuna baktim baya incecik bi kablo

Yani kuzenim de anestesiz yaptırdı rahat geçmiş onun. Sadece hafif bir sızı hissediyormuşsun. Çok fazla bakma ama tedirgin oluyor çünkü insan:)

X