Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba ablalar bu ay ovu testi kullanacam yarin yada obur gun basliyicam insallah ovu testi ile ilgili bilgisi olan varsa yardimci olabilir misiniz

Merhaba ablalar bu ay ovu testi kullanacam yarin yada obur gun basliyicam insallah ovu testi ile ilgili bilgisi olan varsa yardimci olabilir misiniz
Ovulasyon testini yumurtlama günü her kadında farklı olduğu için kaçırmamak adına regl biter gitmez ertesi gün başlanıyor. Ovulasyon testini gebelik testi gibi ilk idrar ile kesinlikle yapamazsın. Sabah 08:00 ile akşam 20:00 arası yapmak öneriliyor ben genelde 15:00 da yapıyorum. Test yapmanın en önemli koşulu test yapmadan iki saat önce sıvı alımını keseceksin ki test doğru çıksın ve kesinlikle bu testlere üç den fazla damla damlatmayacaksın ki çizgi dağılmasın bulunduğu poşet içinde hava almıyor bu yüzden testi yapacakken hemen önce poşetten çıkar çıkarıp Bi kaç saat sonra testi yaparsan nem alabilir . Lh hormonu vücut da hep olduğu için her zaman iki çizgi çıkacak buna dikkat etme. Önemli olan T çizgisi C den daha koyu olacak o gün yumurtladın demek oluyor ertesi gün tekrar yapacaksın hala koyu ise yumurtlama iki gün sürecek demek. O gün de önemli Bi gün sonra büyük ihtimalle test silik olacak o gün çatladı demek yani koyu olan gün ve silik olan çatladığı gün arka arkaya ilişki gerekli sonra 14 gün bekleyip gebelik testi inşalah canım. Bir de sana tavsiyem Bi liste yap ki gün gün takibi daha düzenli ve rahat olur canım benim.

Tmm abla cok tesekkur ederim cevabiniz icin bi sorun olursa sizi etikeleyip rahatsiz edebilir miyim?

Merhaba arkadaşlar bende bu ay ovulasyon testi kullanıyorum adetim genelde 30da bir be inofolic combi kullanıyorum 1 agustostan beri 1 kutu bitti 2.ye gectim bugun ama ovulasyon testinde hala pik görmedim 18. Gun bugun adetimin ve bugun akıntım var istek vs ama pik yok acaba yumurtluyomda yeterice buyumuyomu böyle bişey varsa neden buyumuyodurki sizce doktora 3 ay önce kan verdm ultrosandan baktı normal dedi herşey polikistik falan demedi amh fsh bakılmadı yalnız siz ne diosunuz üzülüorum yumurtam buyumuyomu diye

Şey abla bisey sormak istiyorum kafama takildi da; t cizgisi koyu olunca ust uste iliskimi olacak silik cikana kadar dogru mu anladim
Hayır canım t c den koyu olduğunda ilişki olacak sonda teste devam edeceksin bazen koyuluk Bi kaç gün sürüyor gün aşırı devam edeceksin bir gün ilişki bir gün mola sonda t silik hale gelecek bu çatladı demek o zaman da üst üste üç gün ilişki olacak

Canım tam olarak kaç gün sürdü ve rengi miktarı nasıldı?
canım akıntıyla karışık koyı kahve rengindeydi, iki gün falan peçeteye geldi silince . buraya da yazdım hatta yumurtlama kanaması olduğunu düşündük. ama enfeksyon şikayetm de vardı o da sebep olurmuş.

Benim de öyle geldi ama sonra çoğaldı canım ya peçete koydum iç çamaşırım battı çünkü az değildi ama öyle Pet koyma kadar çok da değildi rengi kan kırmızı değildi kahverengi ile soluk pembe arasında kaldı.. Doktor da çözüm olmadı regl mi oldum değil mi bilemedim değerlendiriyorum ama umarım boşa uğraşmıyorumdur senin ki yumurtlama kanaması gibi çok az sürmüş zaten

canım ben geçmişte çok ara kanama yaşadım. sonra bir ay reglimden 10 gün sonra kanamam bi başkadı 40 gün sürdü. polip mi miyom mu ne vardı doktor kanamayı kesmedi doğum kontrol hapı verdi. ama çok aşırı adet olurdum 3 sene önceydi. ve uzun sürerdi. meğersem o poliptenmiş

Şükür bugün bitti sayılır kahverengi ye döndü rengi ve baya azaldı canım ama bakalım. Çok geçmiş olsun sana da kadın olmak çok zor ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…