Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlama için yardımm..

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

arens

🌼🌼🌼
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2013
165
80
37
Arkadaşlar herkese Selam..1987 doğumluyum.Şuan tam 32 yaşındayım. 27 yaşında evlendim 28 yaşında anne oldum.1 oğlum var şuan ve 4 yaşında, 2 yaşına gelinceye kadar çalışmadım evdeydim. 2 yaşı dolunca (hatta 22 aylıktı) ben işe başladım. o yaştan beri oğlum kreşe devam ediyor.Saat 08.15 den 18.45 e kadar okulda.Yakınımda oturan kayınvalidem annem hiççç kimsem yok.Ortalama iyi bir maaş alıyorum ve ev kredisi ödüyoruz.Çalışmasam belki biraz zorlanırız ama geçinemeyiz diyemem.Yani istediğim özel ihtiyaçlarımı kısıtlamam gerekir oğlumun istediği oyuncak vs.alamam belki ama idare ederiz.Şimdi 2.çocuğu istiyorum keşke bir kızı olsa ama Allah büyük kısmet bu işler.Size sormak istediğim acaba 2.çocuğu Oğlum ilkokula başladıktan hemen sonra mı düşünsem yoksa ilkokula başlamadan hemen bir kaç ay önce mi çocuk doğsa.Tamam belki diyeceksiniz ki Allah hemen belki nasip etmeyebilir yada belki hiç olmayabilir plan yapma diyeceksiniz ama fikirleriniz nedir en azından yardımınıza ihtiyacım var.
Yani 2021 Eylül ayında ilkokula başlayacağız inşallah. Çocuk 2022 ocak ayında yani ilkokulun hemen birkaç ay sonrası mı doğsa mantıklı sömestr tatilinde yoksa 2021 haziran ayı gibi doğsa oğlumda 3 4 ay sonra okula başlayacak olsa mı daha mantıklı.Bu arada ilkokul çıkışı oğlumu erken alacak kimsem yok muhtemelen bir komşu vs.bulmam gerekecek ben işten gelene kadar çocukla ilgilenecek.Cevaplarsanız çok sevinirim çok sağolun şimdiden.Tekrar işe devam etmeyi düşünmüyorum 2.çocuk sonrası

İkinci cocuk sonrasi calismayacaksaniz finansal hesabınıza gore karar verin. 🤷🏻‍♀️

İkinci cocuk sonrasi calismayacaksaniz finansal hesabınıza gore karar verin. 🤷🏻‍♀️
Haklısınız bunu da düşündüm, çalışmazsan geçinebiliriz ama çalışırsam daha iyi olur sosyal hayat bakımından da..Sadece ilkokul zamanı hemen öncesi mi yoksa hemen sonrası mı onun kararını veremiyorum :KK43: Hemen birkaç ay öncesi kardeşi olursa kafası karışır mı? Ben kucağımda 3,4 aylık bebekle öğretmeni çağırdığında gidebilecek miyim diye düşünüyorum.Yada ilkokula başlayınca 5,6 aylık hamile olsam o şekilde mi idare etmem okula gidip gelmem daha kolay olur onu kestiremiyorum.

Haklısınız bunu da düşündüm, çalışmazsan geçinebiliriz ama çalışırsam daha iyi olur sosyal hayat bakımından da..Sadece ilkokul zamanı hemen öncesi mi yoksa hemen sonrası mı onun kararını veremiyorum :KK43: Hemen birkaç ay öncesi kardeşi olursa kafası karışır mı? Ben kucağımda 3,4 aylık bebekle öğretmeni çağırdığında gidebilecek miyim diye düşünüyorum.Yada ilkokula başlayınca 5,6 aylık hamile olsam o şekilde mi idare etmem okula gidip gelmem daha kolay olur onu kestiremiyorum.
Onu yaşamadan bilemezsiniz diye düşünüyorum. Umarım iki çocuklu anneler yazar. 🤗

Mune Mune konuyu bdv bölümüne tasiyabilir misin?
Merhaba bdv bölümü nedir acaba? Nasıl yapacağım yardımcı olabilir msiniz?

merhaba arkadaşım. ben 2 cocuk annesiyim kızım 4 buçuk 5 yaşına geliyordu ogluma hamile kaldıgimda. Şu an oğlum 6 aylık kızım da 6 yasinda, kızım 1. sınıfa başladığında oğlum 10 aylık civarında olucak. Herhangi bir zorluk yaşamıyorum ailelerimiz uzakta fakat benim eşim korona günlerinde devamlı evdeyken benim için bebek büyütme konusunda oldukca yüküm hafifletti. Okul konusuyla da Eylül ayında yüzlesecegiz 😊🤷

Bence okula başlamadan önce olsun, diğeri okula başlayana kadar yenidoğan biraz ele avuca gelir tam okula başladığı sırada olursa belki gazlı bir bebek olacak ve hem oğlunuza hem yenidoğana yetişemeyip rahatsız olacaksınız. Her ihtimali düşünmek gerek. Çalışmayacaksanız zaten okuldan almanız kolay olur, benimde oğlum bu sene 4ü bitiyor sene sonu tekrar 3.yü düşünüyorum seneye anaokuluna gidecek. Okula başlamadan olsun büyüteyim diye. Ben bu şekilde düşünüyorum yine de karar sizin enine boyuna iyice düşünüp size en mantıklı gelen şekilde planlayın:)

X