Hamilelik Öncesi Yapılmadı Gerekenler

Amin inş. Bende 30 yaşında 4,5 yıllık evliyim. 3 yıldır istiyoruz bizde. Endometriozis dendi. Geçen sene ameliyat oldum. Şubata kadar olmazsa gel tüp bebeğe başlayalım dendi. Herkes tüp bebek diyor. Bizde eşimle cesaret edip baslayamadik. O süreç çok zor geliyor. Hemde hazır hissetmiyoruz bı turlu. Temmuz ayı oldu kendiliğinden olmuyor. Rahim filmi cektirmedim. Bir rahim filmi çektirmeyi düşünüyorum

Ama coluklu çocuklu aileleri görünce içim bı tuhaf oluyor.

Ben 7 aylık hamileyken tüp bebek yaptırdım. Siz istiyorum derseniz kimse engel olamaz ki

Ay yok 7 aylık evliyken tüp bebek yaptim su anda 7 aylık hamileyim de beynim oraya gitmis hemen
Hahahahah ay bir an böyle bir şey var mı? Bu konuda bu kadar cahil miyim diye düşünmedim değil Yaa benim doktorlar sorun yok doğal yolla hamile kalabilirsin kendini strese sokma demek istiyorlar. Anlıyorum. Ama bizde de o ebeveyn olma isteği çok ağır basıyor. Bu ay regl döngüm yeni başladı testleri tekrarlıcam ve Rahim filmi isticem. Birde HPV baktırmak gerekiyor. Ketem'e gidicem. Smear testi için.

Merhabalar, sizlerden fikir almak istiyorum. İlk çocuğumu kalp rahatsızlığından sezaryenle doğumdan 5 gün sonra kaybettim. Hiç korunmadan 6 buçuk ay sonra tekrar hamile kaldım ve çok şükür dünyalar güzeli bir kızım var 1 yaşında. Aralarını çok açmadan rabbimden hayırla sağlıkla bir de erkek evlat istiyorum. Hemen hamile kalırsam eğer araları hemen hemen 2 yaş olacak. (aralarında 21 ay olacak). Bu benim 3. sezaryenim olacak bu konuda bir sıkıntı yaşar mıyım ve çocukların yaş aralığı az olursa bana sıkıntı yaratır mı acaba?

Öncelikle başınız sağolsun. Rabbim bebeğinizi size şefaatçi eylesin. Allah kızınızı size bağışlasın, hayırlı evlat eylesin. Ablamda sizin söylediğiniz benzer aralıklarla sezeryan doğumu yaptı. Bir sorun olmadı. Allah gönlünüze göre versin. Halk arasında bir tabirimiz var ilk çocuğun arkasına hemen doğur birlikte büyüsünler diye. Ama bence kendinizi dinleyin çocuk büyütmek eminim ki zordur. Çevremde yaşları yakın çocuk sahibi olan arkadaşlarım var. Aşırı zorlanıyorlar enerjiniz varsa ikinci çocuk neden olmasın. Birde eminim ki biliyorsunuz ama ısmarlama çocuk olmuyor ikinci çocuğunuz erkek değil kızda olabilir. Eğer kız olduğunda üzüleceksiniz bu da sizi yıpratır. Rabbim sağlıkla ikinci bir çocuk nasip etsin size ❤

bende pcos olduğu ve esimde varikosel olduğu halde doktorum tüm kontrolleri yapsa da hiçbir tedavi uygulamadı. burda eski konularımı bilem bilir ben de bir an önce tedaviye başlamak için doktoruma ne söylemeliyim vs diye taktik arıyordum. 12.ayımda ilk defa doktorum tedaviye başladı. o ay olumsuz oldu. sonraki ay doktorum ara vermek istedi cünkü kanamam yoğun ve sancılı olmustu. ve ben o ara verdiğimiz ay yani 13.ayda hamile kaldım. bunu bir yolculuk gibi görün. zaten bir sorun olsa doktorunuz zaten söylerdi. esiniz de kontrole gitsin. onun dısında denemekten başka care yok.

Yaaa evet sizi profil resminizden tanıdım. Sanırım bir kaç konunuzu okudum. Gerçekten hemen nasıl doktora istediklerini yaptırıyorlar diye merak ettiğim için konuyu açtım. Ben özeldeki doktorumu da, devletteki doktorumu da söylediğiniz gibi ikna edemedim. Sonra acaba yalan söylesem 1 senedir deniyoruz mu desek diye düşündüm. Ama o zamanda içim rahat etmedi. Bekliyorum. Rabbim sap sağlim kucağınıza almayı nasip etsin.

Ben 1 sene denedikten sonra pco olduğumu öğrendim. Sonrasında 6 ay tedavi gördüm, rahim filmi çekildim ve öyle hamile kaldım. Evet beklemek zor ama siz de 1 sene sonunda 11. 12. Aylarda doktora gidersiniz. Daha erken bir şey yapmıyorlar maalesef. Fazla kilonuz varsa onu vermeyi deneyebilirsiniz, omega 3 takviyesi alabilir, düzenli spor yapabilirsiniz. Hepsi gebelik şansını artırıyor.

Yaa sizin için de mutlu oldum sağlıcakla kucağınıza alın. Düzenli yürüyüş ve spor yapıyorum. 55-57 arasında değişiyor kilom. Ama yine de dikkat ederim.

Yaa sizin için de mutlu oldum sağlıcakla kucağınıza alın. Düzenli yürüyüş ve spor yapıyorum. 55-57 arasında değişiyor kilom. Ama yine de dikkat ederim.
Eşinize de havuç, pekmez yedirip, ilişki öncesi kafein tüketmesini sağlayın. İlişki sonrası ayağa kalkmadan sabaha kadar yatabilirisiniz. Bunlar hamile kalmadan önce tüm tuşlara basmaya çalışırken denediğim şeylerdi.

Bende tüm tuşlara basma aşamasındayım not edeyim bunları. Ya bazilari soğan ya da incirden kür felan yapmış. Henüz onlara başlamadım.

Bende tüm tuşlara basma aşamasındayım not edeyim bunları. Ya bazilari soğan ya da incirden kür felan yapmış. Henüz onlara başlamadım.
Onlar bazılarının adet düzenini bozabiliyor. Adetiniz düzenli ise bence yapmayın. Ben yapmaya korktum. Düzenli incir tükettim günde 1 - 2 adet ama kür halinde uygulamadım.

Onlar bazılarının adet düzenini bozabiliyor. Adetiniz düzenli ise bence yapmayın. Ben yapmaya korktum. Düzenli incir tükettim günde 1 - 2 adet ama kür halinde uygulamadım.
Benim adetim düzenli. Doğum kontrol hapı kullanmadan önce 25 günde 1 regl oluyordum. Ama doğum kontrol hapları döngü günümü 28 güne çıkardı. Hapı bıraktıktan sonra baya bocaladım. Bazen 26 bazen 27 bazende 28 günde bir oluyorum ama gün olarak asla daha azı ya daha fazlası olmuyor. Bu da düzenli sayılabilecek aralıkmış. Tek kötü yanı ben önceden çok güzel regl olurdum. Ne var ne yok sökülür giderdi. Ama şimdi 2 gün regl oluyorum. İlk 2 günden sonra kahverengimsi, çamurumsu hafif kanamalarla 6 güne tamamlanıyor. Bu yadırgadığım bir durum.

Düzenli spor yaparsanız yine öyle sökülür gider. Doğum kontrol hapları bana da kilo aldırdı maalesef. 3 buçuk yıl kullandım ama pişmanım. Doğumdan sonra en temizi kondom kullanacağız. Sonuçta hormon. Ne olursa olsun zarar veriyor bir şeylere.

amin çok sağ olum. benim doktorum bekarkern de takibimi yapan bi doktordu o yüzden çok yalan söyleyemiyordum ama başka bir doktora hidip bu yalanı kullanmayı ben de düsünmüstüm ama sonradan farkettim ki doktoruma ne zaman gitsem memnun ayrılıyordum. yani boş vaatlerle kandırmıyordu veya umutsuz konusmuyordu. çok gercekciydi. tedaviye başladığımız ay vücudum çok güzel tepki verince o bile şaşırıp umutlanmıştı. o ay hamilelik haberi bekliyordu gercekten. sonraki ay hamilelik haberimi verince “beni bunlar için ara yaaa” diye bi tepki vermisşti iyi ki başka doktora gitmemisim valla. su an takibimi o yapamıyor ama inşallah 7.aydan sonra doğuma kadar beraber olucaz caaağnım doktorumla

su an 5 ay daha beklemek size cok geliyor o kadar iyi anlıyorum ki sizi. bana 1 ay bile yıllar gibi geliyordu. ama o bir ayda hamile kaldım sonucta tüm tetkiklerinizi yaptırıp akışına bırakın. inşallah en güzel zamanda gelir bebeğiniz

Yaa benim eşim kondomdan rahatsız oluyor. O başından beri hiç korumama taraftarıydı. Ben doktora tezim bitmez, hamile kalırım süreç yarım kalır diye kullandım ama sizin gibi pişman oldum. 1 sene kullandım. 6 aydır bıraktım bende. Böyle hemen olmayacağını bilseydim kullanmazdım. Cahillik, korku işte

Yaa sizin doktor benim doktor gibiymiş. Özeldeki doktorum gerçekten çok eğlenceli iyi bir adam. Hatta ben espirisine siz yapmıyorsunuz ben diğer doktora gidicem dediğimde. Eline eşgalini veririm sana gelirse alma diye espiri yapıyordu Bende memnun olduğum için ve kendimi zora sokmak istemediğim için sürece güvenmeyi seçtim. Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için. İnşallah seninde süreçlerin çabucak sağlıcakla geçer ❤

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…